Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 11d. 00:14

Jaunimas eina į karą: Lietuvos futbolo grandams vadovauja vis jaunesni treneriai

Mindaugas Čepas
V.Knyzelio nuotr. / Pradėjus vadovauti M.Čepui „Banga“ pratrūko įvarčiais.

Kai Alytaus „Dainavos“ futbolininkai „SMScredit.lt“ lygoje 5:1 sumušė „Šiaulius“, tuo turbūt niekas nesidžiaugė labiau už Darių Urbelionį. 35 metų treneriui tai buvo pirma karjeros pergalė šalies čempionate.

D.Urbelionio misija tokia pat, kaip ir kitų jaunų trenerių, atėjusių vadovauti komandoms jau sezonui įsibėgėjus – traukti turnyro lentelėje buksuojantį klubą iš duobės.

Permainos padėjo

Kol kas sunku pasakyti, ar „Dainavos“ pergalė Saulės mieste – atgimimas ar tik atsitiktinumas dieną, kai viskas sekasi. Bet jau dabar matyti, kad komanda žaidžia geriau nei tada, kai jai vadovavo Gedeminas Jarmalavičius. 

V.Knyzelio nuotr./Darius Urbelionis
V.Knyzelio nuotr./D.Urbelionis dar pats galėtų žaisti, bet jau sėkmingai vadovauja „Dainavai“.

„Komandos potencialas didesnis nei rodė rezultatai“, – įsitikinęs naujasis treneris, kurio debiuto rungtynėse „Dainava“ 1:2 pralaimėjo Klaipėdos „Atlantui“. Pralaimėjo kovodama – kitaip nei ankstesnėse dvikovose, kuriose varžovai negailestingai triuškino dzūkų komandą.

Kituose klubuose, kurie sezonui prasidėjus keitė trenerius, reikalai irgi pagerėjo ar bent jau nepablogėjo. Panevėžio „Ekranas“, pasitraukus Valdui Urbonui, laimėjo penkerias rungtynes iš eilės. Tik po to buvę V.Urbono asistentai Valdas Dambrauskas ir Arvydas Skrupskis patyrė pirmuosius nusivylimus – namuose beviltiškai pralaimėta Vilniaus „Žalgiriui“, o Klaipėdoje trys taškai apmaudžiai paleisti iš rankų paskutinėmis rungtynių akimirkomis.

Visi trys klubai, šį sezoną keitę trenerius ar stumdę juos iš vienos pozicijos į kitą, nusprendė pasitikėti jaunais žmonėmis.

Gargždų „Banga“ į Vaido Žutauto vietą atėjus Mindaugui Čepui per septynerias rungtynes surinko 10 taškų ir įmušė 16 įvarčių. Iki tol buvo šešios dvikovos, 4 įvarčiai ir 4 taškai.

„Esu treneris, labiausiai akcentuojantis puolimą. Bet man dar svarbiau matyti, kaip komanda entuziastingai dirba. Pasitikiu visais žaidėjais ir tikiu, kad jie gali siekti rezultato“, – darbo sąlygomis Gargžduose džiaugėsi M.Čepas.

Po pergalės Šiauliuose pasitenkinimo neslėpė ir D.Urbelionis: „Matau, kad vaikinai trykšta džiaugsmu, optimizmu, jų akyse – ugnelė. Norėčiau, kad šios emocijos išliktų ne tik iki artimiausių turų, bet ir visą sezoną.“

Geriau – jaunas

Visi trys klubai, šį sezoną keitę trenerius ar stumdę juos iš vienos pozicijos į kitą, nusprendė pasitikėti jaunais žmonėmis. D.Urbelionis – jauniausias „SMScredit.lt A lygos“ treneris. M.Čepas – jo bendraamžis, V.Dambrauskui – 36-eri.

„Ar tai reiškia, kad ateina mūsų karta?, – perklausė M.Čepas. – Kategoriškai neteigčiau. Yra labai gerų trenerių, kurie už mus vyresni, labiau patyrę ir galintys kokybiškai dirbti.“

D.Urbelionis –iš trejetuko vienintelis, kuriam darbas elitinės šalies futbolo lygos klube yra naujiena. M.Čepas trenerio asistentu „Žalgiryje“ dirbo tada, kai komanda grįžo į A lygą, V.Dambrauskas V.Urbono padėjėjo kėdėje šiemet pradėjo trečią sezoną.

„Ekrano“ nuotr./Valdas Dambrauskas
„Ekrano“ nuotr./„Ekrano“ vairą perėmęs V.Dambrauskas jau išgyveno ir pakilimą ir nusivylimą.

„Kai gavau pasiūlymą iš Gargždų, priėmiau jį neabejodamas. Jaučiau, kad atėjo laikas atsisveikinti su asistento statusu ir pradėti vadovauti komandai savarankiškai“, – balandžio vidurio įvykius prisiminė „Bangos“ treneris.

V.Dambrauskas Panevėžyje dirba lygiomis teisėmis su vyresniu kolega – 41-erių A.Skrupskiu. „Kai buvo Valdas, jis priimdavo sprendimus, – dabartį su laiku, kai komandai vadovavo V.Urbonas, lygino V.Dambrauskas. – Jis turėjo „veto“ teisę. Dabar jos neturi niekas. Nepasakyčiau, kad dirbu kažkokius kitokius darbus nei tie, kuriais užsiėmiau V.Urbono laikais. Komanda rimtesnių permainų turbūt taip pat nepajuto.“

Yra ko siekti

Jaunų trenerių šį sezoną laukia rimti iššūkiai. V.Dambrauskas čempionų klubui stengiasi padėti atlaikyti naujų „SMScredit.lt A lygos“ lyderių „Žalgirio“ ir „Atlanto“ spaudimą.

M.Čepas ne tik vairuoja „Bangos“ laivą, bet ir dirba šalies jaunimo rinktinės trenerio Armino Narbekovo asistentu. „Gargžduose turiu puikų asistentą – V.Žutautą. Kai esu rinktinėje, skambinamės kasdien. Tai padeda laikyti ranką ant pulso“, – pasakojo „Bangos“ strategas.

D.Urbelionis ieško motyvacijos saviškiams: „Be jos gali kieme futbolą žaisti, bet ne A lygoje.“

„Ekranas“ šiuo metu „SMScredit.lt A lygoje“ yra trečias, „Banga“ – septinta, „Dainava“ – aštunta. Tai – prastesni rezultatai nei klubų prieš sezoną deklaruoti tikslai. 

Turnyro lentelė rodo, kad trenerių darbo madas Lietuvoje šiuo metu diktuoja patyrę užsieniečiai – lenkas Marekas Zubas iš „Žalgirio“ ir „Atlanto“ strategas iš Rusijos Konstantinas Sarsanija. Jauniems treneriams dar yra ko siekti.

Savaitraštis „15min“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

03:45
19:56
13:58

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką