Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 4d. 14:29

„Jonavos“ kelionę į A lygą stabdo įtartinų rungtynių šleifas

„Jonavos“ klubo kelias į A lygą yra duobėtas ne tik dėl buhalterijos klaidų licencijavimo procese. Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius 15min patvirtino, kad „Jonava“ yra baudžiama dėl galimai sutartų rungtynių. Tiesa, klubas yra pateikęs apeliaciją.

Istorija prasidėjo dar praėjusią vasarą. 15min jau rašė, kad policija susidomėjo rugpjūčio 2-sios rungtynėmis Mažeikiuose, kur vietos „Atmosfera“ susitiko su „Jonavos“ ekipa. Tada rungtynes 2:1 laimėjo jonaviškiai.

Bet virš jų pakibo galimai sutartų rungtynių debesis.

Jonavas klubo vadovas tada patvirtino, kad tyrimas vykdomas, bet tvirtino, nežinantis, kuri komanda yra kaltinama.

„Greičiausiai prasidėjo kova dėl čempionų, dėl prizinių vietų visais įmanomais būdais“, – tada 15min dėstė „Jonavos“ klubo direktorius V.Vaškevičius.

Nuo įvykių praėjusį rugpjūtį beveik pusmetį nesigirdėjo jokių pranešimų, bet ketvirtadienį E.Stankevičius atskleidė 15min, kad LFF Drausmės komitetas ėmėsi sankcijų.

„Dėl galimai sutartų rungtynių, dėl žaidėjų, kurie galimai dalyvavo tame procese. Šiai dienai yra pateikta apeliacija, mūsų komitetas išnagrinės apeliaciją ir, kai turėsime galutinį sprendimą, jį paviešinsime“, – teigė LFF generalinis sekretorius.

Jis nenorėjo atskleisti, kiek žaidėjų yra galimai įsitraukę į nešvarius žaidimus, tik pasakė, kad pirminiame variante futbolininkų buvo daugiau, dabar skaičius kiek sumažėjęs.

Nenorėjo LFF vadovas atskleisti ir apie kiek rungtynių eina kalba, tačiau atskleidė, kad žaidėjai galimai sukčiavo ne vieną kartą.

Sankcijų, jei Drausmės komitetas sprendimo nekeis, sulauks ir klubas.

„Klubas licencijavosi, gavo teisę įgyti licenciją, nematome kažkokių kritinių dalykų, dėl ko jie negalėtų būti A lygoje. Yra Pirmosios lygos čempionate gauti tam tikri signalai, susiję su galimai sutartomis rungtynių baigtimis. Mes iš savo pusės esame sudėję visus saugiklius, pasakę, kas buvo. Apie tai ir vyksta teisiniai dalykai su šiuo klubu. O klubas turi pasirūpinti, kad to nebebūtų“, – padėtį komentavo E.Stankevičius.

Ar viena iš sąlygų – pašalinti galimai susitepusius futbolininkus?

„Kai kurių jau ir nebelikę. Kai kuriems būtų sąlygos galbūt su rungtynių praleidimu ir taip toliau“, – teigė E.Stankevičius.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

„Jonavos“ vadovas V.Vaškevičius teigė, kad kol kas dar vyksta tyrimas.

Jis atskleidė, kad įtariami yra trys žaidėjai.

15min paklaustas, ar futbolininkai vis dar yra komandoje, V.Vaškevičius sakė: „Du yra, vienas žaidžia salės futbolą. Esmės čia nekeičia. Mes pateikėme apeliaciją, nes nesutinkame su federacijos nuomone ir viskas.“

„Jonavos“ vadovo nuomone, klubas ne pats tempiasi lažybų šleifą keliaudamas į aukščiausią divizioną.

„Mums, galvoju, tą šleifą uždeda“, – sakė V.Vaškevičius.

Ar tai reiškia, kad klubas kažką kaltina?

„Kažkas tai uždeda. Kažkam įdomu, kad mums taip būtų“, – nekonkretizavo „Jonavos“ direktorius.

V.Vaškevičius tikino, kad „Jonavai“ nieko nereikia įrodinėti šiame procese. Pasak jo, tai yra LFF reikalas.

Tiesa, iš pradžių V.Vaškevičius sakė, kad tyrimas vyksta dėl vienerių rungtynių su „Panevėžiu“.

Patikslintas, kad anksčiau kalbėta buvo ir apie rungtynes su Mažeikių „Atmosfera“, Jonavos klubo vadovas sakė: „Ten vyksta kažkokie tyrimai, man tai panašu į kažkokią klounadą. Ačiū jiems visiems, kad turi ką veikti.“

„Jonava“ ir Telšių „Džiugas“ negavo A lygos licencijų pirmuoju bandymu. Tiesa, abu klubai dar galės situaciją pataisyti ir patekti į aukščiausią šalies divizioną po savaitės.

„Čia buhalterija. Kažkas kažkokių lentelių nesudėliojo“, – savo klubo problemas licencijavimo procese įvardino V.Vaškevičius.

E.Stankevičius 15min sakė, kad abu klubai susidūrė su problemomis dėl „biudžeto suformavimo, vykdymo ir dėl audituotų ataskaitų už praėjusius metus“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką