15min be reklamos
2022 11 29, 17:11

Jų nėra čempionate, bet Rusijos vėliava išdygo Katare tribūnose ir ant žaidėjo bato

​​​​​​​Dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje šiame pasaulio futbolo čempionate nėra Rusijos futbolininkų. Tačiau šalies-agresorės vėliava išlindo Katare.

Pasaulio futbolą valdanti FIFA ir turnyro Katare rengėjai uoliai dirba pasaulio pirmenybėse.

Jie uždraudė vaivorykščių spalvų vėliavas ir kitus atributus, palaikančius seksualines mažumas, visa tai būna atimta iš sirgalių prie stadionų vartų.

Nors čempionato rengėjai dėl to sulaukia daug kritikos, jie į stadioną praleidžia simboliką šalies, kuri daugiau nei devynis mėnesius žudo Ukrainos žmones ir griauna jų miestus bei kaimus.

Rusijos vėliava pasirodė „Al-Janoubi“ stadione, kaip galima spręsti pagal Rusijos portalo „Championat“ nuotrauką.

„Kai žodžiai nereikalingi“, – skelbia rusiškas sporto portalas, kurio šalies futbolininkai yra išmesti iš tarptautinių varžybų.

Nuotraukoje matomas Serbijos rinktinės aistruolis, atsinešęs vėliavą, kurios viena dalis yra serbiška, kita – rusiška. Plėšrių paukščių sparnai sujungti vėliavomis.

Kaip žinia, Serbijoje karas Ukrainoje vertinamas kitaip nei kitose Europos valstybėse.

Nors Serbija pasmerkė karą Jungtinėse Tautose, prie karą vykdančiai valstybei skirtų sankcijų serbai neprisideda.

Belgradas yra tapęs namais daugiau nei šimtui tūkstančių jaunų rusų vyrų, kurie bėgdami nuo Kremliaus vykdomos karinės mobilizacijos, užplūdo Serbijos sostinę.

Be to, Serbija yra stipriai priklausoma nuo rusiškos naftos ir dujų.

Savaitgalį FIFA pradėjo ir kitą tyrimą dėl kitos serbiškos vėliavos.

„Reuters“ naujienų agentūra pranešė, kad prieš rungtynes su Brazilija serbų komandos rūbinėje atsirado vėliava su žemėlapiu, kuriame Serbijai vėl priklauso Kosovas.

Kaip žinia, Serbijos vykdytas karas 1998-1999 metais nusinešė daug gyvybių, Serbija iki šiol nepripažino Kosovo nepriklausomybės.

„Serbija naudoja pasaulio čempionatą, kad pristatytų gėdingus ir ksenofobiškus atvaizdus, nukreiptus prieš Kosovą“, – komentavo Kosovo kultūros ir sporto ministras Hajrula Ceku.

Kosovo futbolo asociacija, esanti FIFA ir UEFA narė, kreipėsi dėl to į pasaulio ir Europos futbolą valdančias organizacijas.

VIDEO: „Skrieja kamuolys“: Kataro kasdienybė, Vokietija, Ispanija ir šėlsmas Klaipėdoje

Tačiau FIFA nebūtinai baudžia už karinę agresiją vykdančios šalies simboliką.

Rusijoje anksčiau rungtyniavęs Kamerūno rinktinės futbolininkas Gaelis Ondoua pasaulio čempionate pasirodė su futbolo bateliais, ant kurių matyti smulkutė Rusijos vėliava.

Nors čempionato pradžioje FIFA grasino bausti rinktinių kapitonus, kurie ryšės „OneLove“ raiščius dėl palaikymo LGTB bendruomenei, pasaulio futbolo valdžia nebaudė Kamerūno žaidėjo, aiškinusi, jog Rusijos vėliavą ant batelio jis užsilipdė dėl savo šaknų – žaidėjo tėvas buvo diplomatas, G.Ondoua augo Rusijoje ir ten pradėjo profesionaliai žaisti futbolą.

„Scanpix“/AP nuotr./Gaelis Ondoua
„Scanpix“/AP nuotr./Gaelis Ondoua

Rusijos rinktinė išmesta iš pasaulio čempionato dar būdama kelyje link turnyro.

Kai Rusija užpuolė Ukrainą, FIFA iš pradžių ketino leisti Rusijos rinktinei žaisti po neutralia vėliava atrankos į planetos čempionatą atkrintamosiose varžybose. Tačiau rusų varžovė Lenkija, o taip pat ir potencialios kito atrankos etapo varžovės Švedija ir Čekija, visos drauge iškart pareiškė, kad atsisakys žaisti su šalies-agresorės komanda.

Šiuo metu Rusija yra ištremta iš visų tarptautinių futbolo varžybų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką