Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juliaus Kvedaro nušalinimas Lietuvos futbolui gali reikšti tarptautinę izoliaciją

Julius Kvedaras
Aliaus Koroliovio nuotr. / Julius Kvedaras
Šaltinis: 15min.lt ir futbolas.lt
0
A A

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento Juliaus Kvedaro nušalinimas nuo pareigų gali skaudžiai atsirūgti šalies futbolui – jis gali būti ilgam ištrintas iš tarptautinio žemėlapio.

FIFA pozicija šiuo klausimu jau daugelį metų yra griežta: esant bent kokiam valstybinės institucijos įsikišimui į futbolo federacijos veiklą, pastaroji neribotam laikui šalinama iš organizacijos narių tol, kol susitvarkys savo kiemą.

Lietuvos futbolui tai gali reikšti tarptautinę izoliaciją. Netrukus atrankos kovas į 2014 metų pasaulio čempionatą pradėsianti Lietuvos rinktinė greičiausiai bus diskvalifikuota iš varžybų, Lietuvos klubams bus uždrausta dalyvauti tarptautinėse varžybose, o mūsų šalies čempionatas bus pripažintas neturinčiu tarptautinio statuso.

Lenkija išsisuko naujais rinkimais

Anksčiau tokių skaudžių FIFA sankcijų sulaukė tokios šalys, kaip Nigerija, Irakas, Makau ir Belizas.

Prieš ketverius panašioje situacijoje buvo atsidūrusi Lenkija. Šalies vyriausybė tuomet sustabdė korupcija įtartos Lenkijos futbolo sąjungos (PZPN) veiklą ir nušalino jos prezidentą Michalą Listkiewiczių.

FIFA reagavo žaibiškai – pareikalavo grąžinti nuverstą PZPN valdžią ir pagrasino pašalinti šalies futbolo rinktinę iš atrankos į 2010 metų pasaulio futbolo čempionatą.

Lenkijos vyriausybei teko atšaukti savo sprendimą, tačiau po derybų su FIFA buvo sutarta dėl naujų rinkimų, po kurių susikompromituotavusį M.Listkiewiczių PZPN prezidento poste pakeitė praeityje garsus šalies futbolininkas Grzegorzas Lato.

L.Varanavičius: sankcijų nebus

Viešojoje erdvėje atsiradus nuomonių, kad po tokio žingsnio Lietuvos futbolo rinktinė gali būti pašalinta iš tarptautinių varžybų, Vyriausybė nuo platesnių komentarų susilaiko.

„Gerai, kad teisėsauga efektyviai dirba, bet būtų apmaudu, jeigu nukentėtų Lietuvos futbolas“, – BNS sakė premjero patarėjas Virgis Valentinaičius.

„Negalime to komentuoti. Tai yra federacijos vidaus klausimas, departamentas nedalyvauja valdymo organų veikloje“, – BNS sakė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys.

„Kriminaliniai tyrimai ir valstybės kišimasis į federacijos veiklą – skirtingi dalykai. Šiuo atveju nematau jokių sankcijų, – lrytas.lt pirmadienį sakė buvęs LFF prezidentas L.Varanavičius. – Manau, kad futbolo bendruomenė pati sugebės susitvarkyti, paskirti kitą žmogų, kuris vadovautų federacijai ir tas klausimas bus greitai išspręstas.“

Oficialių UEFA lėšų švaistymu kaltinamas 62-ejų J.Kvedaras nuo LFF prezidento pareigų pusei metų buvo nušalintas Kauno apylinkės teismo sprendimu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką