Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juliaus Kvedaro turtų kilme susidomėję prokurorai apribojo naujojo LFF prezidento teises į motociklą „Harley Davidson“

Julius Kvedaras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Julius Kvedaras
Šaltinis: 15min
0
A A

Ryšiais su Kauno mafijos vadeivomis pagarsėjęs naujasis Lietuvos futbolo federacijos vadovas Julius Kvedaras neatskleidžia, koks jo atlyginimas. Bet jam teks atverti savo piniginę prokurorams, pradėjusiems ikiteisminį tyrimą dėl galbūt neteisėto praturtėjimo, rašo „Kauno diena“.

Krizės kamuojamą Lietuvos futbolą pasišovęs gelbėti 62-ejų kaunietis nenori atskleisti savo pajamų šaltinių. Nors pagal LFF įstatus ši organizacija yra viešas juridinis asmuo, bet naujasis prezidentas „Kauno dienai“ atsisakė atskleisti, kokio dydžio atlyginimą jis gauna iš federacijos.

Motociklu „Harley Davidson“ besipuikuojantis ir nekilnojamojo turto ne tik Palangoje įsigijęs J.Kvedaras pasižymi dygiu charakteriu ir yra linkęs greitai įsiplieksti, ypač jei užsimenama apie jo prieštaringą praeitį.

Ikiteisminį tyrimą dėl galbūt neteisėto J.Kvedaro praturtėjimo surengė Vilniaus apskrities mokesčių inspekcija. Sostinėje pradėtas tyrimas neseniai perduotas į Kauną – pagal LFF prezidento gyvenamąją vietą.

Mokesčių inspektoriai nustatė, kad J.Kvedaras, įsigydamas motociklą „Harley Davidson“ ir pirkdamas nekilnojamojo turto Palangoje, Sermiesčio ir Kankorėžių gatvėse, patyrė daugiau išlaidų, negu galėjo turėti pajamų.

Aiškinantis J.Kvedaro pajamų šaltinius, tyrėjai paprašė jiems reikalingų dokumentų ir iš LFF. Prieš tapdamas federacijos prezidentu kaunietis nuo 2000 metų dirbo šios organizacijos generaliniu sekretoriumi.

Kalbos apie J.Kvedaro glaudžius ryšius su Kauno Vilijampolės Daktarų gaujos atstovais sklando jau bemaž du dešimtmečius. Kalbama, kad daktarų aplinkoje jis buvo vadinamas Lialka. 2004 m. Kauno organizuotų nusikaltimų tyrimų tarnybos (ONTT) pažymoje H.Daktarui buvo uždrausta bendrauti su 71 asmeniu. Tarp jų – ir J.Kvedaru.

J.Kvedaro praeitis sukėlė įtarimų Seimo nariams, kurie prieš keletą mėnesių kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą.

Kreipimąsi pasirašę parlamentarai Aleksandras Sacharukas, Valdemaras Valkiūnas ir Jonas Stanevičius teigia, kad J.Kvedaro veikla „meta šešėlį visos LFF veiklos skaidrumui ir leidžia įtarti, kad Lietuvos futbole šiandien galimai klesti korupcija, neskaidrios bei neteisėtos finansinės ir varžybų klastojimo machinacijos“.

Į Seimo narių raštą J.Kvedaras sureagavo su jam būdingu šiurkštumu. „Tegul jie kreipiasi kur nori, kad ir į popiežių. O ką, man dabar į visokius sacharukus reaguoti? Ar jie nesveiki, ar kvailiai? Išeitų, kad aš per savo gyvenimą nesugebėjau užsidirbti motociklui ir nekilnojamajam turtui. Motociklais važinėju nuo jaunystės ir esu turėjęs visų markių sovietinius motociklus“, – „Kauno dienai“ pareiškė J.Kvedaras.

Nors naujasis LFF prezidentas ir bando sumenkinti Seimo narių priekaištus, prokurorams jie nepasirodė nerimti. Po mokesčių inspekcijos pirminio patikrinimo nuspręsta pradėti ikiteisminį tyrimą ir atlikti išsamų J.Kvedaro gautų pajamų ir išlaidų patikrinimą.

Prokuroro nutarimu apribotos jo nuosavybės teisės į motociklą „Harley Davidson“ ir Palangoje, Kankorėžių gatvėje, esantį žemės sklypą ir pastatą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką