Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 22, 11:59

Kaip JAV futbolas išsprendė vyrų ir moterų nelygių pajamų galvosūkį

Šią savaitę Jungtinių Amerikos Valstijų futbolo federacijos priimti kolektyviniai susitarimai pagaliau užbaigs dešimtmečius trukusią sekinančią ir brangią kovą dėl pajamų nelygybės tarp JAV moterų ir vyrų futbolo rinktinių.
JAV futbolininkės Tik prenumeratoriams
JAV futbolininkės / Doug Mills/The New York Times nuotr.

Pirmą kartą moterų komanda, kuri laimėjo pastaruosius du ir iš viso net keturis pasaulio čempionatus, bus apmokama tokiomis pačiomis sumomis už pasirodymus rungtynėse ir turnyruose kaip ir vyrų komanda, kuri istoriškai (ir atkakliai) nesugeba net užuosti tokios sėkmės.

Naujoje sutartyje taip pat numatytas precedento neturintis milijonų dolerių vertės pasaulio čempionato prizinio fondo, kurį vyrų ir moterų komandos gali uždirbti žaisdamos turnyre kas ketverius metus, perskirstymas, ir pristatytos naujos pajamų pasidalijimo sutartys, pagal kurias žaidėjai ir žaidėjos galės gauti milijonus iš JAV futbolo reklamos sutarčių pelno kiekvienais metais.

„Scanpix“ nuotr./JAV moterų futbolo rinktinės triumfas finale
„Scanpix“ nuotr./JAV moterų futbolo rinktinės triumfas finale

Kaip atrodo šie pokyčiai – tiek praktikoje, tiek kalbant apie dolerius? Skaitykite apie tai toliau.

Ką reiškia „vienodi atlyginimai“?

Pagal naujus susitarimus, vyrų ir moterų komandos pirmą kartą bus apmokamos tokiomis pačiomis sumomis už JAV atstovavimą tarptautinėse rungtynėse ir turnyruose.

Tai pirmas kartas JAV, bet ne pirmas moterų futbole: Norvegijos ir Australijos komandos gauna vienodus atlygius už rungtynes, bet dar nepriėjo prie to, kad visiškai išlygintų atlygių skirtumus. Tuo tarpu JAV futbolo susitarime pinigų sumos ir jų šaltiniai paverčia tai labai svarbiu momentu.

Kaip yra atlyginami rinktinių žaidėjai?

Atlyginimai žaidėjams – pavyzdžiui, tokioms žvaigždėms kaip Christianas Pulišičius ar Westonas McKennie vyrų komandoje ar Rose Lavelle ir Christen Press moterų ekipoje – yra išmokami keliais būdais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką