Kamerūno ašaros – per baudinius į Afrikos čempionato finalą žengė Egiptas

Afrikos futbolo čempionato šeimininkė Kamerūno rinktinė baigė kovą dėl trofėjaus. Pusfinalyje šeimininkus per baudinių seriją eliminavo Egiptas.
Egipto futbolininkų triumfas
Egipto futbolininkų triumfas / „Scanpix“/AP nuotr.

Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi 0:0, o kamerūniečių nesėkmę baudinių serijoje lėmė jų pačių klaidos.

Egiptas be problemų realizavo visus tris baudinius, nors ryškiausia komandos žvaigždė Mohamedas Salahas taip ir liko neatlikęs savojo smūgio, tuo tarpu Kamerūnas įmušė tik kartą iš keturių bandymų.

Antrą ir trečią kamerūniečių mėginimus atrėmė vartuose stovėjęs atsarginis Egipto vartininkas Mohamedas Abou Gabalas, tuo tarpu ketvirtas smūgiavęs Clintonas N'Jie net nepataikė į vartus.

Egiptas į Afrikos čempionato finalą sugrįžo po ketverių metų pertraukos – pastarąjį kartą jame egiptiečiai žaidė 2017 m., kai nusileido tam pačiam Kamerūnui.

Iš viso Egiptas Afrikos čempionu yra tapęs net septynis kartus, o pastarąjį – 2010-aisiais.

Finale sekmadienį egiptiečiai žais prieš Senegalą. Kamerūnas tą pačią dieną, tik keliomis valandomis anksčiau dėl trečiosios vietos žais prieš Burkina Fasą.