Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 26d. 11:00

Kapitonas dėl Baltarusijos ir liūdi, ir juokiasi iš A.Lukašenkos: „Nusprendė pažaisti GTA“

Fiodoras Černychas pasisakė apie A.Lukašenką.
„Scanpix“ nuotr. / Fiodoras Černychas pasisakė apie A.Lukašenką.

Fiodoras Černychas akylai stebi iš režimo gniaužtų bandančią išsivaduoti Baltarusiją. Lietuvos futbolo rinktinės kapitonui ši šalis yra ypač artima.

F.Černychas gimė Rusijoje, bet augo Lietuvoje, o sulaukęs pilnametystės priėmė mūsų šalies pilietybę ir jau septynerius metus garbingai atstovauja Lietuvos futbolo rinktinei, sužaidęs per pusšimtį mačų ir įmušęs 9 įvarčius.

F.Černycho karjeroje ir gyvenime svarbią vietą užima ir Baltarusija. Būdamas 18-os jis ten pradėjo profesionalo karjerą ir žaidė penkerius metus Mogiliovo „Dnepr“ komandoje.

Dabar 29 metų futbolininkas atstovauja Rusijos klubui „Orenburg“, bet ryšys su Baltarusija liko labai artimas ne tik dėl šioje šalyje likusių draugų ir kolegų, bet ir žmonos Valerijos – jų meilė ir užgimė Baltarusijoje, kai F.Černychas pradėjo kopti karjeros laiptais.

Asmeninio albumo nuotr./Valerija ir Fiodoras Černychai
Asmeninio albumo nuotr./Valerija ir Fiodoras Černychai

Dabar F.Černychas įdėmiai seka naujienas apie iš Aliaksandro Lukašenkos diktatūros bandančius išsivaduoti baltarusius. Apie tai ir apie lietuvių paramos akciją bei į Baltarusiją nuskridusius balionus jis kalbėjo tribuna.by.

– Ar sekate tai, kas vyksta Baltarusijoje, – buvo paklaustas F.Černychas.

– Žinoma. Jei nuoširdžiai, buvo labai baisu dėl baltarusių. Tai tiesiog neįsivaizduojama. Žinote, Baltarusija man labai artima šalis. Aš gyvenau čia daug metų, bet niekada negalėjau įsivaizduoti, kad gali vykti tokie dalykai.

Todėl sėdžiu ir išgyvenu dėl artimųjų ir draugų. Kai skaitai ir matai, kokiu žiaurumu vaikomi taikūs mitingai, kaip muša ir užmuša žmones... Tai labai baisu.

VIDEO: Vaizdo įraše užfiksuota, kaip pareigūnas tyčia pašovė baltarusių žurnalistę

– Kas iš pastarųjų įvykių sujaudino jus labiausiai?

– Žiūriu bet kurį vaizdo įrašą, kur rodomi sulaikymai arba mušimai, ir darosi silpna. Jūsų jėgos struktūroms buvo nesvarbu, prieš ką panaudoti jėgą: vyrus, moteris, senukus, paauglius. Tai – baisu. Nežinau, kokiu būdu, bet kažkaip reikia tai nutraukti.

Žinote, aš tiesiog žaviuosi žmonėmis, kurie gina savo pozicijas. Jie nebijo eiti į gatves ir reikalauti permainų. Duok Dieve, kad jiems viskas pavyktų.

– Padarė įspūdį daugiatūkstantiniai mitingai?

– Įspūdingi reginiai! Tai parodo, kaip stipriai žmonės nori permainų. Aišku, kad niekas nenori likti apgautas, bet dabar tautą apgavo. Labai norisi, kad baltarusiams viskas pavyktų. Kuo greičiau – tuo geriau.

– Tarp jūsų baltarusių draugų niekam nekliuvo?

– Vienas žmonos artimųjų papuolė. Jam teko pabūti pareigūnų mašinoje ir nuovadoje. Šio žmogaus pasakojimai niekuo nesiskiria nuo kitų, kurie yra internete. Jei trumpai, žmones muša, iš jų tyčiojasi. Nieko naujo nepasakysiu, bet tai tragiška. Žinote, man Baltarusija visada buvo viena iš ramiausių ir saugiausių šalių. Net negalėjau pagalvoti, kad čia gali tai vykti.

– Bet jūs pamenate Spalio aikštę 2010-aisiais (tada Minske po prezidento rinkimų susirinko apie 30–50 tūkst. žmonių, reikalavusių pakartotinų rinkimų).

– Pamenu, kad vaikė mitingą prie Vyriausybės. Buvo keista, bet po poros dienų viskas nurimo. Dabar šalyje vyksta tikras žiaurumas iš pareigūnų pusės. Šioje padėtyje aš esu paprastų žmonių pusėje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Fiodoras Černychas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Fiodoras Černychas

– Lietuvoje labai stebimi įvykiai Baltarusijoje?

– Taip. Vaikinai iš Lietuvos rinktinės skambina: „Matei, kas ten vyksta? Tai realu?“ Turbūt dabar rinkimų Baltarusijoje pasekmės yra labiausiai aptarinėjama pasaulyje tema. Manau, kad šioje situacijoje Baltarusija net aplenkė koronavirusą. Turbūt niekas nelaukė, kad tokie dalykai galėtų vykti šiais laikais Europoje. Bet matai, kaip yra.

– Pirmadienį Baltarusijos gynybos ministerija paskelbė apie „bandymą pažeisti oro erdvę šalyje“, kai aštuoni balionai atskrido iš Lietuvos. Kaip reagavote į tokią naujieną?

– Tai juk marazmas. Komedijos klubo naujas sezonas. Nejaugi Lietuva balionais atakuos Baltarusiją? Net komentuoti nėra ką.

– Bet įvertinote solidarumo akcijos Lietuvoje sekmadienį masiškumą?

– Lietuviai – šaunuoliai, palaiko kaimynus. Daug mano pažįstamų ėjo į solidarumo akciją, dėjo į socialines erdves savo nuotraukas. Palaikė savo tėvynainius.

– Kalbama, kad susirinko apie 50 tūkst. žmonių...

– Tiesą sakant, nežinau, kaip susirinko žmonės. Galbūt juos kažkas organizavo. Kai pamačiau tiek daug žmonių, nustebau. Lietuviai – dideli šaunuoliai. Didžiuojuosi savo tauta, kuri palaikė kaimynus sunkią minutę.

– O gal lietuviai bando destabilizuoti padėtį Baltarusijoje? (klausimas užduotas su juoko ženklu)

– Patys matėte, kad paleido naują ginklų rūšį – balionėlius.

Naujas šiuolaikiškas lietuviškas žvalgybos būdas – aštuoni balionėliai (juokiasi).

Jei rimtai, ką Lietuva pultų? Kiekvienas adekvatus žmogus supranta, kad tai beprasmiška. Ir tuo pačiu suvokia, kad kaimyninėje šalyje vyksta tikra betvarkė. Tiesiog žmonės nori palaikyti kaimyninę valstybę. Bent jau man norisi, kad Baltarusijoje žmonės kuo greičiau pradėtų gyventi taikoje.

– Beje, kaip reaguojate į tai, kad Lietuva įtraukė Aliaksandrą Lukašenką ir dar 31 baltarusį valdininką į asmenų, negalinčių įvažiuoti į šalį, sąrašą?

– Manau, kad teisinga. Kam tokie žmonės Lietuvoje? Jei jie prisidirbo, tegu patys ir atsako. Norisi, kad baltarusių tauta išspręstų savo problemas be valdžios įsitraukimo.

– Kaip reagavote į vaizdo įrašą, kuriame Aliaksandras Lukašenka išlipa iš sraigtasparnio su automatu rankose?

– Turbūt žmogus nusprendė pažaisti „GTA Vice City“ (kompiuterinis žaidimas) realiame gyvenime (juokiasi).

VIDEO: A.Lukašenka sraigtasparniu atskrido į Nepriklausomybės rūmus ir pasirodė su automatu rankose

Patikėkite, labai sunku tai komentuoti. Dabar norisi palinkėti baltarusių tautai kantrybės ir jėgų. Jei toliau rodysite tokią vienybę, viskas jums pavyks.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

06:21
03:10
54:39

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką