Finale vokiečiai: „Bayern“ po dramatiškos 11 metrų baudinių serijos palaužė „Real“

Rungtynės Madride
AP/Scanpix, AFP ir Reuters nuotr. / Rungtynės Madride
Šaltinis: 15min.lt., eurofootball.lt inf.
0

Mažai, kas tikėjo, jog Čempionų lygos finale nebus nei „Barcelona“, nei „Real“ komandos. Karališkojo klubo žvaigždės trečiadienį savo tvirtovėje stebėjo „Bayern“ triumfą. Bastiano Schweinsteigerio smūgis 11 metrų baudinių serijoje lėmė dramatišką Vokietijos klubo pergalę ir kelialapį į UEFA Čempionų lygos finalą.

Bavarijos ekipa pralaimėjo atsakomąjį mačą tokiu pat rezultatu, kokiu laimėjo pirmąjį – 2-1, tad vienuolikėms teko žaisti pratęsimą, o jam pasibaigus be įvarčių – stoti prie 11 metrų baudinių žymos. Šioje loterijoje sėkmė lydėjo „Bayern“ – neįmušė net ir Cristiano Ronaldo, o svečiams pakako trijų tikslių smūgių triumfui nuščiuvusiame „Santiago Bernabeu“ stadione.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./11 metrų baudinių seriją laimėjo vokiečiai

Toks rezultatas reiškia, kad gegužės 19 dieną dėl prestižiškiausio Europos klubinio futbolo trofėjaus „Bayern“ savo stadione kausis su Londono „Chelsea“. Tiesa, šeimininkams teks verstis be pagrindinės sudėties trejeto: gynėjų Davido Alabos ir Holgerio Badstuberio bei saugo Luiso Gustavo, kurie gavo geltonas korteles ir bus suspenduoti.

I KĖLINYS: Milijonai „Real“ gerbėjų pasaulyje ir 85 tūkstančiai gerbėjų Santiago Bernabeu stadione pirmąjį įvartį šventė jau pačioje pirmojo kėlinio pradžioje. 6-tą susitikimo minutę ranka baudos aikštelėje sužaidė Davidas Alaba ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į „Bayern“ vartus. Baudinį realizavo ir komandą į priekį išvedė Cristiano Ronaldo.

14-tą minutę šeimininkų persvara jau siekė du įvarčius. C.Ronaldo gavęs tikslų perdavimą ir atsidūręs vienas prieš vartininką neklydo – kamuolys atsidūrė vartuose ir portugalas kartu su komandos draugais šventė antrąjį greitą įvartį rungtynėse.

Tuo metu susitikime ir toliau dominavo greitas ir gana atviras futbolas. Pavojingų progų turėjo ir svečiai, kurie 26-tą minutę sulaukė galimybės realizuoti 11 metrų baudinį. Pepe neleistinai stūmė Mario Gomezą, o Arjenas Robenas sušvelnino rezultatą 1:2.

Teritorinė persvara po trečiojo įvarčio stadione ir toliau priklausė Miuncheno „Bayern“. Jau paskutinę kėlinio minutę baudos smūgį atlikęs A.Robenas galėjo išlyginti rezultatą, tačiau Ikeras Casillasas po rikešeto skriejusį kamuolį atrėmė ir komandos pasuko link persirengimo kambarių.

I Kėlinio epizodai:

Antrajame kėlinyje žaidimas aprimo ir išsilygino, o komandos labiau rūpinosi gynyba nei puolimu. Tiesa, daugiau pavojingų progų turėjo svečiai. 85-ą minutę A. Robbenas puikiai išvedė vieną prieš vartininką M. Gomezą, bet pastarasis sudelsė ir galimybės neišnaudojo.

Po dviejų kėlinių švieslentėje degė rezultatas 2:1, o tai reiškė, kad komandoms teks žaisti pratęsimą.

Pratęsimas: „Real“ ekipa spaudė svečius, ilgiau kontroliavo kamuolį, rezgė atakas, tačiau vokiečiai patikimai gynėsi. Pirmasis pratęsimo baigėsi be įvarčių, tad įvykiai persikėlė į pratęsimo antrąjį kėlinį.. Jame iniciatyva taip pat priklausė „Real“, kurio puolimą ypač pagyvino po keitimo pasirodęs Kaka.

116-ą minutę Estabanas Granero imitavo pražangą varžovų baudos aikštelėje, bet gavo geltoną korteležę už vaidybą.

Prieš baudinių seriją „Real“ treneris Jose Mourinho priėjo prie „Bayern“ stratego Juppo Heynckeso ir draugiškai paspaudė ranką, bet nepakako ir portugalo klūpojimo smūgių metu – sėkmė nuo Madrido komandos nusisuko. Po tikslaus Alabos smūgio prie žymos stojo šaltakraujis Cristiano Ronaldo, bet vieno geriausių planetos žaidėjų smūgį atrėmė Manuelis Neueris.

Į tai atsakė Ikerą Casillasą nuginklavęs Mario Gomezas, o po atmušto Kaka baudinio atrodė, kad „Real“ viltys žlugo – „Bayern“ pirmavo 2-0.

Čia pat Philippo Lahmo smūgis nepasiekė tikslo, o Xabi Alonso sušvelnino skirtumą, taip sugrąžindamas optimizmą gausiai stadione susirinkusiems aistruoliams. Visgi jau netrukus į rankas į viršų kėlė „Bayern“ aistruoliai: Sergio Ramosas paleido kamuolį aukštai į tribūnas, o Schweinsteigeris nesuklydo.

Pagrindinis laikas:

Madrido „Real“ 2 – 1 Miuncheno „Bayern“ (2 kėl.)

6' Cristiano Ronaldo [1 – 0] (iš 11 metrų baudinio)
14' Cristiano Ronaldo [2 – 0]
27' Arjenas Robbenas [2 – 1] (iš 11 metrų baudinio)

„Real“: Ikeras Casillasas, Alvaro Arbeloa, Pepe, Sergio Ramosas, Marcelo, Sami Khedira, Xabi Alonso, Angelis Di Maria (75' Kaka), Mesutas Ozilas, Cristiano Ronaldo, Karimas Benzema.

„Bayern“: Manuelis Neueris, Philippas Lahmas, Jerome'as Boatengas, Holgeris Badstuberis, Davidas Alaba, Luizas Gustavo, Bastianas Schweinsteigeris, Arjenas Robbenas, Toni Kroosas, Franckas Ribery, Mario Gomezas.