Kataloniškas mentalitetas – dramatiškai išsigelbėjusi „Barca“ žais Karaliaus taurės finale

Sunkius laikus išgyvenanti „Barcelona“ pademonstravo neeilinį kovingumą. Katalonai atsakomąjį Ispanijos Karaliaus taurės pusfinalio susitikimą prieš „Sevilla“ po pratęsimo laimėjo 3:0 ir iškopė į finalą.
Triumfuojantys „Barcelona“ futbolininkai
Triumfuojantys „Barcelona“ futbolininkai / „Scanpix“ nuotr.

Pirmąsias rungtynes „Barca“ prieš kelias savaites buvo pralaimėjusi 0:2, tad namuose jai buvo būtina pergalė bent trijų įvarčių persvara.

Dar antrojo kėlinio pabaigoje atrodė, kad į finalą žengs andalūzai, o ne katalonai.

„Barca“ pirmavo po ankstyvo, jau 12-ąją minutę pelnyto Ousmane'o Dembele įvarčio, tačiau antrą kartą pralaužti svečių gynybos Ronaldo Koemano auklėtiniams nesisekė.

Priešingai – geriausią šansą 73-ąją minutę turėjo „Sevilla“, tačiau Lucasas Ocamposas nerealizavo vienuolikos metrų baudinio, kuris būtų įstūmęs „Barcą“ į labai nepavydėtiną situaciją.

Tiesa, net ir po neišnaudoto šanso svečiai ilgą laiką kontroliavo situaciją, o kortų namelis ėmė byrėti per pridėtą antrojo kėlinio laiką.

Iš pradžių Fernando buvo nubaustas raudona kortele, o ketvirtąją pridėto laiko minutę Gerardas Pique galva pelnė įvartį ir išplėšė pratęsimą savo komandai.

Jame kiekybinį pranašumą turėjusi „Barca“ tuo pasinaudojo, kai 95-ąją minutę pasižymėjo Martinas Braithwaite'as, išvedęs Katalonijos komandą į finalą po metų pertraukos.

Finale „Barca“ grumsis su Bilbao „Athletic“ arba Valensijos „Levante“. Pirmasis šių komandų susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1, o antrasis ketvirtadienį vyks Valensijoje.