Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas teisinasi dėl stringančios S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos

Galutinį žodį tars UEFA inspektorius.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Į S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukciją planuojama investuoti 10–12 mln. litų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaunas visuomet siekė ir sieks, kad S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadionas būtų rekonstruotas ir šiame aikštyne būtų rengiamos aukščiausio lygio sporto varžybos, tvirtina Kauno miesto savivaldybė.

Praėjusių metų liepos mėnesio pradžioje Kauno savivaldybės vadovams Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Liutauras Varanavičius pristatė planus rekonstruoti S.Dariaus ir S.Girėno stadioną. Tuomet buvo kalbama, kad į šį objektą iš viso reikėtų investuoti apie 4 mln. Lt. LFF pažadėjo skirti didžiąją dalį šios sumos – 2,7 mln. Lt – bei iki rudens savo lėšomis parengti techninį rekonstrukcijos projektą. Likusius 1,3 mln. Lt būtų skyrusi miesto savivaldybė. Tą patį mėnesį Kauno Taryba pritarė šiems planams.

Tačiau tų pačių metų spalio pabaigoje paaiškėjo, kad LFF nėra parengusi rekonstrukcijos techninio projekto. Maža to, federacija pareikalavo, kad šiuos darbus finansuotų Kauno miesto savivaldybė. Tuo pačiu LFF savivaldybei įteikė oficialų pasiūlymą bendradarbiauti rekonstruojant stadioną. Tačiau šio pasiūlymo sąlygas išnagrinėję teisininkai konstatavo, kad jos prieštarauja LR įstatymams.

LFF nutraukė bendradarbiavimą

Oficialiame rašte, adresuotame LFF, buvo išdėstyta, kad „Savivaldybė sutinka ieškoti bet kokių kitų teisėtų būdų įgyvendinti LFF siūlomas investicijas į stadiono rekonstrukciją, sutinka visapusiškai bendradarbiauti, tačiau negali pritarti LFF pasiūlyme nurodytoms bendradarbiavimo sąlygoms, prieštaraujančioms teisės aktams".

Šių metų sausio pradžioje savivaldybę pasiekė LFF atsakymas, kuriame pažymima, kad federacija „nemato galimybės bendradarbiauti dėl stadiono rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo kitomis nei 2010 m. spalio 25 d. LFF pasiūlyme išdėstytomis sąlygomis".

„Savivaldybė neatsisako investicijų į šį stadioną. Netiesa ir tai, kad mes neieškojome sprendimų. Mes norėjome ir norime stadioną sutvarkyti pagal tarptautinius reikalavimus. Tačiau LFF pasiūlytas projekto įgyvendinimas mums netiko, nes LFF siūlė neįgyvendinamas sąlygas, jų siūlomi terminai prieštaravo teisėms aktams. Pati LFF žadėjo savo lėšomis parengti techninį projektą, tačiau nieko nepadarė. Savivaldybė iš savo pusės padarė viską, o LFF savo pažadų nesilaikė", – tuomet kalbėjo Kauno savivaldybės Administracijos direktoriaus pareigas ėjusi Edita Gudišauskienė.

Neatliko namų darbų

Šių metų pavasarį pasikeitus Kauno miesto tarybos valdančiajai daugumai, Kauno meru tapusiam Rimantui Mikaičiui LFF prezidentas L.Varanavičius pristatė naujus S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos planus. Šįkart viso projekto vertė šoktelėjo iki 10–12 mln. Lt. Nors tuo metu Kauną valdę politikai garsiai kalbėjo apie būtinybę kuo skubiau rekonstruoti stadioną, realiai atlikti darbai buvo minimalūs.

Šių metų spalio pabaigoje į miesto mero pareigas sugrįžęs Andrius Kupčinskas rado tik parengtus priešprojektinius pasiūlymus. Nors skirti šiems darbams reikalingas lėšas (60 tūkst. Lt) buvo pažadėjusi LFF, sąskaita buvo palikta VšĮ „S.Dariaus ir S.Girėno sporto centrui".

„Buvę Savivaldybės vadovai tik žodžiais rūpinosi stadiono tvarkymo darbais, o realiai neatliko namų darbų. Dabar tai turime atlikti mes ir tam, aišku, reikia laiko. Spalio pabaigoje radau tik priešprojektinius pasiūlymus, kurie neatstoja techninio projekto. Nei investicinio projekto, nei sklypo naujojo detalaus plano, nei parengto techninio projekto nebuvo. Žodžiu, darbo stalo stalčius radau tuščius, nebent buvęs meras laikinai pasiėmė dokumentus susipažinimui..." – teigė A.Kupčinskas.

Taryba tvirtins investicinį projektą

Šiuo metu Kauno savivaldybė jau turi parengtą investicinį projektą, kuris bus teikiamas tvirtinti artimiausiam Tarybos posėdžiui. Savivaldybė jau kreipėsi į Vyriausybę ir Kūno kultūros ir sporto departamentą dėl lėšų, reikalingų techniniam stadiono rekonstrukcijos projektui, numatymo Valstybės investicijų programoje (VIP). Planuojama, kad šiems darbams reiktų apie 0,5 mln. Lt.

Kai kurių Kauno tarybos narių kaltinimai, kad dabartinė valdančioji dauguma nepasirūpino, jog kitų metų VIP būtų numatyta 10–12 mln. Lt, skirtų stadiono rekonstrukcijai, yra niekiniai. Mat neturint techninio projekto ir tikslios darbų sąmatos, net teoriškai negalima pradėti rengti viešųjų pirkimų dokumentų. Tai reiškia, kad be techninio projekto apie jokius rekonstrukcijos darbus kalbėti yra beprasmiška.

Vyriausybei patenkinus Kauno miesto savivaldybės prašymą, S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos techninio projekto rengimo darbų viešųjų pirkimų procedūros būtų pradėtos 2012 m. Tokiu atveju savivaldybė kreiptųsi į Vyriausybę, kad VIP būtų numatytos lėšos visam stadiono tvarkymui ar bent jau pirmiesiems jo etapams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką