Kaune – pirmą kartą pasaulio čempione tapusios Portugalijos triumfas

Kaunas bus įrašytas aukso raidėmis Portugalijos salės futbolo istorijoje. Įspūdingame finale titulą gynusius argentiniečius nukarūnavę portugalai pirmą kartą istorijoje tapo pasaulio salės futbolo čempionais.
Apdovanojimų akimirka
Portugalijos rinktinės triumfas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Portugalija lemiamas rungtynes prieš Argentiną laimėjo 2:1.

Pietų Europos komanda 2018 metais pirmą kartą tapo žemyno čempione, o pasaulio pirmenybių finale žaidė pirmą kartą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Apdovanojimų akimirka

Iki šiol geriausias portugalų pasiekimas buvo bronza 2000 m. Gvatemaloje.

Savo ruožtu argentiniečiai nesugebėjo apginti pasaulio čempionų titulo, kurį pirmą kartą iškovojo prieš penkerius metus Kolumbijoje. Tuomet pakeliui link finalo – pusfinalyje – argentiniečiai eliminavo būtent portugalus.

Šįkart portugalai buvo nusiteikę revanšui, o audringai palaikomi gausiai „Žalgirio“ areną užpildžiusių tautiečių į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio viduryje.

Kertinis įvykis nutiko 13-ąją minutę, kai rezultatyviausias Argentinos žaidėjas Cristianas Borutto už tyčinį smūgį portugalų žvaigždei Ricardinho prieš save išvydo raudoną kortelę ir buvo išvarytas iš aikštės.

Argentina dėl šio epizodo ne tik neteko lyderio, bet ir dvi minutes buvo priversta žaisti su keturiais žaidėjais prieš penkis portugalus.

Šie kiekybine persvara pasinaudojo. Iš pradžių tas pats Ricardinho pataikė į virpstą, o po kelių akimirkų Pany pasiguldė varžovą ir fantastišku smūgiu nepaliko šansų Argentinos vartininkui Nicolas Sarmiento.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui portugalai savo persvarą galėjo padvigubinti – Erickas suklaidino vartininką, bet kamuolį pataikė į skersinį.

Tačiau jau neužilgo antrasis įvartis vis tik krito į Argentinos vartus. Po kampinio fantastiškai į kampinį pataikė ir antrą savo įvartį pelnė Pany.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Bet dviejų įvarčių persvarą Portugalija turėjo vos 11 sekundžių – jau netrukus Angelis Claudino tolimu smūgiu pelnė pirmąjį argentiniečių įvartį.

Po kelių minučių puikią progą turėjo ir jo komandos draugas Matiasas Edelsteinas, bet jis nesugebėjo pataikyti į portugalų vartininko Bebe paliktus tuščius vartus.

Paskutinėmis minutėmis aikštėje virė bekompromisė kova. Argentina paskutines tris minutes žaidė be vartininko, o geriausią progą turėjo pačią paskutinę sekundę. Vis dėlto iš toli smūgiuotas kamuolys trenkėsi į vartų konstrukciją ir portugalai šoko pergalės šokį Kauno arenoje.

Finalą laikinojoje sostinėje stebėjo rekordinis skaičius sirgalių – apie 8 tūkst.

Bronzą pasaulio čempionate iškovojo Brazilija, mažajame finale 4:2 įveikusi Kazachstaną.

Po finalo buvo išdalinti ir individualūs apdovanojimai.

Geriausiu turnyro žaidėju išrinktas ir Auksinį kamuolį atsiėmė Portugalijos futbolo legenda ir šešiskart geriausias pasaulio salės futbolo žaidėjas Ricardinho.

Sidabrinis kamuolys teko jo komandos draugui Pany, o bronzinį atsiėmė Kazachstanui atstovaujantis Douglasas.

Auksinis turnyro batelis atiteko brazilui Ferrao, sidabrinis – Pany, o bronzinis – kazachui Taiyanui.

Geriausiu pasaulio čempionato vartininku pripažintas argentinietis Nicolas Sarmiento.

Lietuva iš kovų pasitraukė po grupių etapo, o bendroje įskaitoje tarp 24 komandų užėmė 20-ą vietą.