Kauniečiai nukarūnuoti: Lietuvos salės futbolo čempionatą pirmą kartą laimėjo Vilniaus „Bekentas“

„Viči“ – „Bekentas“ rungtynių akimirka
V.Knyzelio/LFF.lt nuotr. / Vienas „Bekento“ lyderių – Giedrius Barevičius (viduryje)
Šaltinis: BNS
0

21011-2012 metų sezono Lietuvos salės futbolo A lygos čempionu pirmą kartą klubo istorijoje tapo Vilniaus „Bekentas“ (35 tšk.).

Sekmadienį svečiuose XV turo rungtynes vilniečiai su keturių pastarųjų pirmenybių nugalėtoja bei penkiskart čempione Kauno „Nautaros“ (34 tšk.) ekipa po permainingos kovos baigė lygiosiomis 3:3 (0:2).

Vilniečiai mačo su sidabro medalininkais rezultatą išlygino likus žaisti vos 12 sekundžių, vos prieš 8 sekundes nesugebėję realizuoti į kauniečių vartus skirto 10 m baudinio.

Bronzos medalininkė Kazlų Rūdos „SC-STIHL“ (26 tšk.) komanda paskutinio turo mače 7:0 (2:0) sutriuškino penktojoje pozicijoje likusius Kauno „Viči“ (13 taškų) futbolininkus.

Trečiosios turo XV rungtynės tarp „Snoro“ ir „Penalty.lt“ neįvyko, nes per numatytą laiką „Snoras“ nerado tinkamos salės varžybų vykdymui. Sprendimą dėl šių rungtynių priims LSFA Drausmės komitetas.

Apie salės futbolą:

Salės futbolas žaidžiamas 5 prieš 5 (po 1 vartininką ir 4 žaidėjus) dvigubai mažesnėje aikštėje, su mažesniu ir skirtingų savybių kamuoliu. Rungtynės trunka du kėlinius po 20 minučių, o žaidėjų keitimai neribojami. Komandai per kėlinį prasižengus 6 ir daugiau kartų skiriamas 10 metrų baudinys.

Kaip oficiali futbolo šaka salės futbolas palyginti nesenas – tik 1989 m. įvyko pirmasis FIFA Pasaulio salės futbolo čempionatas. Šiuo metu pasaulyje jau daugėja profesionalių salės futbolo lygų ir žaidėjų. Lietuvoje salės futbolas remiasi entuziastų pastangomis. Pirmasis Lietuvos čempionatas vyko 1999 metais.