Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

„Kauno Žalgirio“ gynėjas po sezono namo netraukė: „Man patinka čia gyventi“

2020-aisiais prieš pat sezono pradžią prie „Kauno Žalgirio“ klubo prisijungęs Stevenas Thicot nieko nelaukęs išsikovojo vietą startinėje ekipos sudėtyje ir tapo svarbia bronzinės komandos dalimi.
Stevenas Thicot
Stevenas Thicot / nuotr. L.Žemgulio

Po sezono žalgirietis kartu su savo šeima neskubėjo palikti Lietuvos ir toliau gyvena Kaune. Sportuodamas individualiai 33-ejų metų futbolininkas po truputį rengiasi artėjančiam sezonui, kuriam su komanda ruoštis pradės jau visai netrukus.

„Bus įdomu, kadangi tai bus pirmas kartas nuo žaidimo Škotijoje, kai du metus iš eilės rungtyniausiu toje pačioje komandoje. Man patinka čia gyventi, esu greitai prisitaikantis vyrukas, o kadangi miestas nėra nei per didelis, nei per mažas, jis tobulai tinka man ir mano šeimai. Esame patenkinti savo gyvenama vieta ir turime savo rutiną. Esu šeimos vyras, todėl matyti savo šeimą laimingą man yra pats svarbiausias dalykas“, – Žalgiris.lt pasakojo prancūzas.

17 A lygos rungtynių starto sudėtyje sužaidęs centro gynėjas apibendrino ir praėjusį sezoną, kuriame „Kauno Žalgiris“ pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo stipriausios šalies futbolo lygos medalius.

„Sakyčiau, kad praėję metai buvo sėkmingi, nes su komanda pasiekėme tai, ko anksčiau padaryti nebuvo pavykę. Nesvarbu kas nutiktų, praėjusio sezono komandos žaidėjai ir treneriai bus prisimenami. Nepaisant to, kad turėjome keletą labai patyrusių žaidėjų, buvome jauna komanda. Manau, kad kai kuriose rungtynėse svarbiais momentais turėjome būti negailestingi abejose aikštės pusėse, o to mums šiek tiek trūko“, – svarstė futbolininkas.

2020-ieji S.Thicot į atmintį įsirėžė ir dėl dalyvavimo UEFA Europos lygos atrankoje. Nepaisant to, kad jam 33-eji, šiame turnyre jis debiutavo.

„Kiekvieną dieną išmokstu kažką naujo. Pirmą kartą žaidžiau UEFA Europos lygos atrankos rungtynes ir supratau, koks geras ten yra lygis. Jei nieko neišmoksti, tu nejudi į priekį, o tai griežtai prieštarauja mano požiūriui į gyvenimą“, – teigė žaidėjas.

Nors tarptautiniuose turnyruose futbolininkas debiutavo tik praėjusiais metais, jo sukaupta patirtis abejonių nekelia. Kauno klubo atstovas yra rungtyniavęs Prancūzijoje, Portugalijoje, Škotijoje, Graikijoje, Rumunijoje, Malaizijoje ir JAV. Būdamas vienu iš labiausiai patyrusių ekipos futbolininkų, S.Thicot stengiasi savo patirtį perduoti ir jauniesiems „Kauno Žalgirio“ nariams, o jo lyderystė matoma ir aikštėje. Ten prancūzas yra bene garsiausias komandos narys.

„Visada stengiuosi tą daryti – man tai yra būtinybė. Privalau grąžinti futbolui ir jauniems žaidėjams viską, ką man davė šis sportas. Mėgstu dalintis savo patirtimi tam, kad jie taptų geresniais. Manau, kad mano karjeros pasiekimų ir sukauptos patirties užtenka tam, kad žinočiau, ko reikia futbole. Tą sakau visiškai be jokios arogancijos. Jaunimas klausosi, nors kartais jie veikiausiai manęs nekenčia dėl mano aistros – kartais galiu būti labai daug reikalaujantis ir, pavyzdžiui, neleidžiu atlikti netikslaus perdavimo. Toks jau esu. Žinoma, kai tik turime pertraukėlę aš jiems paaiškinu, kad viso to nereikia priimti asmeniškai. Juk tai dėl jų pačių tobulėjimo. Noriu, kad jaunimas siektų savo svajonių ir turėtų kiek įmanoma geresnes karjeras Lietuvoje bei užsienyje. Toks buvau nuo pat savo karjeros pradžios – tai yra mano asmenybės dalis. Kartais mėgstu sakyti, kad esu gimęs būti lyderiu. Man tai patinka, todėl prisiimu atsakomybę tiek geruose, tiek bloguose momentuose. Matyt todėl buvau komandų kapitonu beveik visur, kur man teko žaisti“, – kalbėjo gynėjas.

Būdamas Prancūzijos rinktinės kapitonu „Kauno Žalgirio“ legionierius triumfavo 2004-ųjų Europos jaunimo U17 čempionate, tačiau net ir toks įrašas jo karjeroje neleido užriesti nosies. Dar ir dabar S.Thicot nuolat dirba papildomai ir treniruojasi individualiai.

„Sunkiai dirbau nuo pat jaunystės. Įprotį dirbti papildomai išsiugdžiau Škotijoje, kai rungtyniavau „Hibernian“ klube. Norėjau sustiprinti viršutinę savo kūno dalį, nes ten buvo žaidžiamas daug greitesnis ir kietesnis futbolas nei Prancūzijoje. Nuo tada šis įprotis visada su manimi ir padeda man kiekvieną dieną. Taip pat, turiu tikslų karjeroje, todėl turiu dirbti dėl jų“, – atsiminimais dalijosi pašnekovas.

Artėjantis sezonas futbolininkui bus kitoks jau nuo pat pasirengimo jam. Šiemet žalgirietis, skirtingai nei pernai, su komanda treniruosis nuo pat pasirengimo sezonui pradžios. Pasak patyrusio gynėjo, tai yra itin reikšminga sezono dalis.

„Nepatikėsite, kaip man tai svarbu! Pasirengimas sezonui yra pats svarbiausias dalykas kiekvienam žaidėjui ir komandai, juk čia viskas prasideda – bendri tikslai, ambicijos, noras, komandos lipdymas. Šioje fazėje išryškėja komandos poreikiai geram sezonui. Kadangi esu konkurencingas, tikiuosi, kad turėsime geresnį sezoną už praėjusį. Kasmetinis tobulėjimas yra geriausias. Žinoma, lengva nebus, nes lygos komandos jau žinos kaip mes žaidžiame, bet tai bus puikus iššūkis“, – pokalbio pabaigoje sakė S.Thicot.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius