„Žalgirio“ vartininkas atrėmė 11 metrų baudinį, bet Vilniaus klubas krito Vengrijoje

Neįprasta vyšninės spalvos apranga neatnešė sėkmės Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams. Antrąjį Čempionų lygos atrankos antrąjį etapą Lietuvos čempionai pradėjo pralaimėjimu 0:2 (0:2) Budapešte Vengrijos istoriniam klubui „Ferencvaros“.
Vilniaus „Žalgiris“ Budapešte.
Vilniaus „Žalgiris“ Budapešte. / E.Žaldario nuotr.

Vilniaus „Žalgirio“ lauks ypač sudėtingas iššūkis kitą savaitę siekiant tęsti žygį link Čempionų lygos.

Elitinio Europos futbolo turnyro atrankos antrajame etape žalgiriečiai turi dviejų įvarčių deficitą, kurį Budapešto klubas susikūrė per pirmąjį kėlinį antradienio mače.

Žaliai baltą aprangą vilkintys 122 metų istoriją skaičiuojančio ir 32 kartus Vengrijos čempionu tapusio „Ferencvaros“ futbolininkai iškart ėmė įrodinėti, kad praėjusį sezoną Čempionų lygos grupės varžybose žaidė neatsitiktinai.

25 minutę Albanijos rinktinės puolėjas Myrto Uzuni atsidūrė atakos smaigalyje ir tiksliu smūgiu nuginklavo Edviną Gertmoną.

Kenijoje gimęs, bet Norvegijos rinktinėje jau debiutavęs Tokmacas Nguenas tolimu smūgiu padvigubino Vengrijos klubo pranašumą 39 minutę.

Per teisėjo pridėtą laiką M.Uzuni turėjo progą pelnyti šeimininkams trečiąjį įvartį, kai į Vilniaus komandos vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys dėl Nemanjos Ljubisavljevičiaus pražangos prieš albaną.

Tačiau „Žalgirį“ išgelbėjo E.Gertmonas, atrėmęs M.Uzuni smūgį.

E.Žaldario nuotr./Vilniaus „Žalgiris“ Budapešte. Edvinas Gertmonas

Rungtynėse dominavęs Budapešto klubas kitą savaitę į Vilnių atsiveš dviejų įvarčių pranašumą, kuriam ištirpdyti Vladimiro Čeburino auklėtiniams reikės parodyti daug geresnį futbolą.

Antradienį Budapešto stadione Vengrijos klubas atliko 17 smūgių į vartus, o žalgiriečiai – 7. Į vartų šeimininkai pataikė tris kartus, o vilniečiai – sykį.

Pirmajame Čempionų lygos etape eliminavę Belfasto „Linfield“ žalgiriečiai atsakomąsias rungtynes su „Ferencvaros“ žais liepos 27 dieną LFF stadione.

Šios poros nugalėtojas Čempionų lygos trečiame etape susitiks su Čekijos čempionu Prahos „Slavia“

Pralaimėjusi komanda kovą tęs Europos lygos turnyre, kur trečiajame atrankos etape žaistų prieš stipriausios Slovėnijos komandos Murska Sobotos „Mura“ ir daugkartinio Bulgarijos čempiono, Valdo Dambrausko treniruojamo Razgrado „Ludogorec“ dvikovos pralaimėjusia komanda.

E.Žaldario nuotr./Vilniaus „Žalgiris“ Budapešte.

Dar juodesnis vakaras kitiems žalgiriečiams

Dar trys Lietuvos futbolo klubai tęsia kovas žemesnio rango Konferencijų lygos turnyre.

Antrąjį etapą pirmasis pradėjęs „Kauno Žalgiris“ antradienį Marijampolėje patyrė netikėtai skaudų sutriuškinimą 0:5 nuo Velso klubo „The New Saints“.

Šalies vicečempionė Marijampolės „Sūduva“ ketvirtadienį žais su Čenstakavos „Rakow“ (Lenkija), o taurės laimėtojas „Panevėžys“ kausis su „Vojvodina“ (Serbija).

Kitų antradienio Čempionų lygos atrankos rungtynių rezultatai:

Jerevano „Alashkert“ (Armėnija) – Tiraspolio „Sheriff“ (Moldova) 0:1

„Lincoln Red Imps“ (Gibraltaras) – Klužo CFR (Rumunija; G.Arlauskis gynė vartus visas rungtynes) 1:2

Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija) – Nikosijos „Omonia“ (Kipras) 2:0

Vienos „Rapid“ (Austrija) – Prahos „Sparta“ (Čekija) 2:1

Glazgo „Celtic“ (Škotija) – „Midtjylland“ (Danija) 1:1.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?