Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kirtis sukčiavusiai Gargždų „Bangai“ – bauda, suspenduotas vartininkas ir viceprezidentas

Gargždų „Banga“
Valdo Knyzelio/LFF.lt nuotr. / Gargždų „Banga“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės komitetas (DK) skyrė sankcijas Gargždų „Bangos“ klubui ir jo atstovams už sąžiningo žaidimo principų pažeidimus.

LFF DK nagrinėjo tyrimo duomenis dėl galimo neteisėto rezultato 2014 m. gegužės 7 d. vykusiose Lietuvos čempionato rungtynėse tarp „Bangos“ ir Klaipėdos „Atlanto“.

15min.lt primena, kad šios rungtynės baigėsi rezultatu 2:0 „Atlanto“ klubo naudai, o antrąjį įvartį 64-ąją rungtynių minutę „Atlantui“ padovanojo varžovų vartininkas Soslanbekas Aršijevas, neišlaikęs šlapio kamuolio po tolimo R.Krušnausko smūgio.

Atsižvelgiant į LFF Tyrimų komiteto surinktus duomenis, LFF DK nutarė, jog „Bangos“ klubo viceprezidentas Dmitrijus Baida padarė LFF Drausmės kodekso 44 str. 3 dalies c) punkte numatytą pažeidimą (dėl „bet kokios žinomos informacijos <...> skubaus ir savanoriško nepateikimo.“).

Taip pat LFF DK nutarimu, yra pagrindo daryti išvadą, jog „Bangos“ žaidėjas Soslanbekas Aršijevas padarė LFF Drausmės kodekso 44 str. 1 dalyje numatytą pažeidimą (dėl „bandymo sporto etiką ir/ar sąžiningumo žaidimo principus pažeidžiančiu būdu įtakoti rungtynių baigtį.“).

„Bangos“ viceprezidentui D. Baidai skirtas 2 metų draudimas užsiimti bet kokia su futbolo susijusia veikla Lietuvos teritorijoje.

LFF DK sprendimu, „Bangos“ žaidėjas S.Aršijevas diskvalifikuotas iki 2014 m. pabaigos, o „Bangos“ viceprezidentui D.Baidai skirtas 2 metų draudimas užsiimti bet kokia su futbolo susijusia veikla Lietuvos teritorijoje.

Taip pat „Bangos“ klubui pagal Drausmės kodekso 44 str. 2 dalį skirta 50 000 litų bauda. Šie sprendimai per 7 dienas gali būti skundžiami LFF Apeliaciniam komitetui.

LFF DK nutarime pažymima, jog LFF ir tarptautinės futbolo institucijos skiria ypatingą dėmesį kovai su manipuliacijų rungtynių rezultatais ir nesąžiningumu futbole, todėl situacija, kai vienas iš klubo vadovų ir klubo žaidėjas nesilaiko sąžiningo žaidimo principų ir savo elgesiu daro milžinišką žalą Lietuvos futbolo reputacijai, yra netoleruotina.

Kadangi esant nepankamam teisiniam reguliavimui Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimų manipuliacijų rungtynių rezultatais, LFF ir toliau aktyviai dalyvaus Seimo ir kitų valstybinių institucijų pradėtame darbe siekiant tobulinti teisės aktus, kurie užkirstų kelią manipuliacijoms sporto varžybų rezultatais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką