Europos lygos atranka: Klaipėdos „Atlantas“ rungtynių pabaigoje nusileido Liuksemburgo klubui

Evaldas Razulis
Valdo Knyzelio/LFF.lt / Evaldas Razulis
0

Ketvirtadienį buvo žaidžiamos Europos lygos atrankos turnyro pirmojo etapo rungtynės. Klaipėdos „Atlantas“ išvykoje susitiko su Liuksemburgo „Differdang03“ klubu. Klaipėdiečiai įvartį į savus vartus praleido tik rungtynių pabaigoje ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą 0:1.

Įvartį Liuksemburgo ekipai 87-ąją minutę įmušė Omaras Eras Rafikas.

Atsakomosios rungtynės įvyks liepos 10 dieną Klaipėdoje.

Pergale turnyrą pradėjo Mindaugo Bagužio Silamiajės „Kalev“ (Estija) klubas, savo aikštėje 2:1 (1:0) įveikęs Espo „Honka“ (Suomija) ekipą.

Lietuvis žaidė nuo 79 minutės, aikštėje pakeitęs Igorį Čeminavą.

Gargždų ekipa namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su Airijos „Sligo Rovers“ klubu.

Kitų susitikimų rezultatai:

Almatos „Kairat“ (Kazachstanas) – „KS Kukesi“ (Albanija) 1:0 (0:0)
Jerevano „Pjunik“ (Armėnija) – „FC Astana“ (Kazachstanas) 1:4 (0:1)
Kišiniovo „Veris“ (Moldova) – Lovečo „Litex“ (Bulgarija) 0:0
„FK Qabala“ (Azerbaidžanas) – „NK Široki Brijeg“ (Bosnija) 0:2 (0:0)
Tartu „Santos“ (Estija) – „Tromso IL“ (Norvegija) 0:7 (0:4)
Kalevo „Sillamae“ (Estija) – „Honka“ (Suomija) 2:1
Nikšičiaus „FK Čelik“ (Juodkalnija) – „FC Koper“ (Slovėnija) 0:5 (0:2)
Miuliukoskio MYPA (Suomija) – „IF Fuglafjordur“ (Farerų salos) 1:0 (0:0)
Valkeakoskio VPS (Suomija) – Stokholmo „IF Brommapojkarna“ (Švedija) 2:1 (0:1) Turnovo „FK Horizont“ (Makedonija) – Šačcherės „Čichura“ (Gruzija) 0:1 (0:1)
„UE Santa Coloma“ (Andora) – Skopjės „Metalurg“ (Makedonija) 0:3 (0:2)
Plovdivo „Botev“ (Bulgarija) – „AC Libertas“ (San Marinas) 4:0 (1:0)
Bolnisio „Sioni“ (Gruzija) – Vliorės „KS Flamurtari“ (Albanija) 2:3 (2:1)
„FC Vaduz“ (Lichtenšteinas) – „College Europa“ (Gibraltaras) 3:0 (2:0)
„Rosenborg BK“ (Norvegija) – „FK Jelgava“ (Latvija) 4:0 (2:0)
„IFK Goteborg“ (Švedija) – Ešo „CS Fola“ (Liuksemburgas) 0:0
„FC Tiraspol“ (Moldova) – Baku „Inter“ (Azerbaidžanas) 2:3 (0:2)

Klaipėdos „Atlantas“ į Europos turnyrus grįžo po devynerių metų pertraukos. Penktąją vietą Lietuvoje užimantis „Atlantas“ nuo gegužės vidurio nestabiliai žaidė „SMSCredit.lt A lygos“ pirmenybėse ir pralaimėtų rungtynių seriją nutraukė tik dvikovoje su Alytaus „Dainava“.

Rengdamasis Europos lygos atrankai „Atlantas“ sužaidė draugiškas rungtynes su Lenkijos klubais Varšuvos „Legia“ ir Ščecino „Pogon“. Klaipėdos komandą sustiprino jaunasis vartininkas Edvinas Gertmonas bei gynėjas iš Latvijos Antonas Jemelinas.

Uostamiesčio ekipos varžovas „Differdange 03“ gali tik pasirodyti lengvai įveikiamas: ši Liuksemburgo komanda savo pajėgumą pademonstravo pernai atrankoje į Europos lygą, kai įveikė „Laci“ (Albanija) bei „Utrecht“ (Olandija), o trečiajame atrankos etape tik po baudinių serijos nusileido „Tromso“ (Norvegija) futbolininkams.

2013-14 metų sezone Liuksemburgo čempionate iškovojęs trečią vietą „Differdange“ pelnė galimybę pakartoti savo odisėją į Europos lygą nuo pirmojo atrankos etapo. Šiuo metu Liuksemburgo pirmenybėse vyksta pertrauka tarp sezonų.