Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 1d. 22:01

Ko didiesiems Europos klubams trūksta sausio perėjimų lango metu?

„Premier“ lyga: „Chelsea“ – „Watford“
„Scanpix“ nuotr. / „Premier“ lyga: „Chelsea“ – „Watford“
Sausio mėnesį Europoje atsiveria perėjimų langas ir visos komandos galės laisvai įsigyti futbolininkus bei taip sustiprinti savo komandos sudėtį. „Bleacher Report“ pateikia keturiolikos didžiųjų Europos klubų, kurie yra sudaryti ne pagal jų užimamas vietas nacionalinėse pirmenybėse (atsiprašome „Leicester City“ komandos!), trūkumus ir tai, ko jiems reikia sausio perėjimų lango metu.

„Milan“ – naujo vidurio gynėjo

„Milan“ išgyveno pakilimą, per paskutines dešimt rungtynių pralaimėję vos sykį ir pakilę į šeštą vietą turnyrinėje lentelėje.

Nepaisant to, viskas vis dar nėra gerai „San Siro“ stadione.

Per 17 rungtynių „Serie A“ pirmenybėse „Milan“ vos tris kartus išlaikė savo vartus sausus ir praleido vos dviem įvarčiais mažiau nei 17 vietoje žengianti „Genoa“ ekipa.

Su Carloso Baccos ir Giacomo Bonaventuros sėkmingu žaidimu puolime, jiems praverstų daugiau pagalbos gynyboje. Treneriui Sinisa Mihajlovičiui reikėtų pasitelkti skautus, kad surastų naują vidurio gynėją, kuris sėkmingai pakeistų Alexą ir Philippe'ą Mexesą, kuriems jau dabar po 33 metus.

„Scanpix“ nuotr./Serie A: Turino „Juventus“ – „Milan“
„Scanpix“ nuotr./Serie A: Turino „Juventus“ – „Milan“

„Arsenal“ – atnaujinimo vidurio saugų grandyje

Lapkritį, kaip visada, prasidėjo „Arsenal“ traumų krizė. Ji skaudžiai kirto vidurio saugų grandžiai - tiek Francisas Coquelinas, tiek Santi Cazorla komandai nepadės keletą mėnesių.

Pradėti sezoną su šia saugų pora buvo rizikingas Arsene'o Wengero sprendimas, bet atsižvelgiant į tai, kokius jie parodė rezultatus, jis buvo suprantamas.

Netekus šių žaidėjų, Aaronas Ramsey, buvo pastatytas į atakuojančio saugo poziciją, tačiau velsiečiui reikėtų geresnio partnerio aikštės viduryje, atsižvelgus į jo suderinamumą su Mathieu Flamini ir Mikeliu Arteta.

Abu šie žaidėjai praeityje taip pat kentėjo dėl traumų, tad pastiprinti šią grandį A.Wengerui būtų pravartu, kovojant dėl čempionų titulo Anglijoje.

Juk pasitikėti Jacko Wilshere'o sveikata taip pat negalima.

Neseniai buvo pranešta, jog į šią poziciją A.Wengeras jau įsigijo Mohamedą Elneny.

„Scanpix“ nuotr./„Arsenal“ futbolininkai
„Scanpix“ nuotr./„Arsenal“ futbolininkai

„Atletico“ – patikimesnio įvarčių mušėjo

16-ame ture turėję puikią progą pakilti į pirmą vietą „La Liga“ pirmenybėse, „Atletico“ atskleidė savo didžiausią silpnybę.

Diego Simeone auklėtiniai dažniausiai atrodo gerai, kai kalbame apie atkaklius susitikimus ir juos laimi, tačiau pastaruoju metu, jie nemuša tiek daug įvarčių, kiek jiems norėtųsi.

Luciano Vietto žaidė rungtynes, kurias jis norės kuo greičiau pamiršti, puikusis Antoine'as Griezmannas nebuvo formoje, o Fernando Torresas parodė, kodėl pasibaigus nuomos sutarčiai jis neliks ekipoje. Jacksonas Martinezas dar tik atsigavinėjo po traumos ir tame susitikime nežaidė.

Nors D.Simeone, turbūt, yra patenkintas turima sudėtimi, tačiau perėjimų lango metu jis nežada būti pasyvus. Skelbiama, jog komanda nesėkmingai bandė įsigyti Odioną Ighalo ir jau pasipildė Augusto Fernandezu.

„Scanpix“ nuotr./Madrido „Atletico“
„Scanpix“ nuotr./Madrido „Atletico“

„Barcelona“ – papildomo puolėjo

Ko reikia komandai, kuri jau viską turi? Panašu, jog didesnio žaidėjų pasirinkimo.

Ne kartą pasirodė patvirtinti pranešimai, jog „Barcelona“ ieškos puolėjo, kuris galėtų reikalui esant pavaduoti vieną iš Lionelio Messi, Luiso Suarezo ir Neymaro trijulės.

Šį sausį komandai pasibaigs draudimas įsigyti žaidėjus, tad ekipa pagaliau galės įregistruoti Arda Turaną ir Aleixą Vidalį. Kalbėdamas apie sausio perėjimų langą klubo prezidentas Josepas Maria Bartomeu atskleidė: „Komandos treneris ir techninis personalas nori puolėjo. Jis turėtų į komandą atvykti nuomos sutartimi su galimybe išpirkti jo kontraktą.“

Jei naujasis puolėjas papildys ekipą – jis jau gali pratintis prie sėdėjimo ant suolo.

„Scanpix“ nuotr./FIFA pasaulio klubų čempionato finalas: „Barcelona“ – „River Plate“
„Scanpix“ nuotr./FIFA pasaulio klubų čempionato finalas: „Barcelona“ – „River Plate“

„Bayern“ – šiek tiek Granito saugų grandyje

Kaip ir „Barcelonai“, „Bayern“ ekipai naujų žaidėjų papildymas nelabai reikalingas. Jie užtikrintai pirmauja „Bundesliga“ pirmenybėse ir atrodo galintys sėkmingai pakovoti dėl titulo Čempionų lygoje.

Atsižvelgus į tai, jog Carlo Ancelotti vasarą pakeis Josepą Guardiolą trenerio, atrodo logiška, naujokų pirkimą palikti naujajam treneriui.

Nepaisant to, gruodį buvo pasirodę gandų, jog bavarai domisi „Gladbach“ saugu Granitu Xhaka, tad galbūt, šis žaidėjas gali papildyti ekipą.

Kalbėdamas apie susidomėjimą šveicaru, „Bayern“ ekipos sporto direktorius Matthiasas Sammeris "Sport Bild" teigė: „Xhaka yra geras žaidėjas, nereikia apie tai net kalbėti.“

„Scanpix“/AP nuotr./Miuncheno „Bayern“ futbolininkai

„Scanpix“/AP nuotr./Miuncheno „Bayern“ futbolininkai

„Borussia“ – neleisti Jurgenui Kloppui įsigyti buvosios ekipos lyderių

Nuo pat tos akimirkos, kai Jurgenas Kloppas perėmė „Liverpool“ trenerio postą, beveik nuolatos sklandė gandai apie tai, jog buvęs Dortmundo ekipos treneris domisi savo buvusios komandos žaidėjais.

Kalbant apie dabartinį „Borussia“ trenerį Thomasą Tuchelį – jis būtų patenkintas, išlaikęs dabartinę sudėtį pasibaigus perėjimų langui.

„Be jokios abejonės, mes jaučiamės labai patogiai su žaidėjais, kuriuos turime. Mes esame laimingi, kad mūsų komandoje tiek mažai traumų.“

„Aš nesu sausio transferų lango gerbėjas. Komanda kiekvieną dieną sunkiai dirba, kad pasiektų tuos rezultatus, kuriuos jie gali pasiekti.“

„Aš nesu naivus ir žinau, kad kai kurie žaidėjai nėra patenkinti savo rolėmis, tad negalima atmesti jokių variantų. Tačiau nei kiek nesupykčiau, jei pradėtume antrą sezono dalį su ta pačia sudėtimi, su kuria žaidėme ir pirmojoje“, – kalbėdamas apie sausio perėjimų langą su goal.com atskleidė T.Tuchelis.

Visų žaidėjų Dortmundo komanda jau neišlaikys. Prieš kelias dienas buvo paskelbta, jog „Gladbach“ įsigijo Joną Hofmanną.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Borussia“
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Borussia“

„Chelsea“ – žaidėjo, kuris pagyvintų puolimą

Jose Mourinho jau nebėra, o su „Chelsea“ užduotimis teks tvarkytis Guusui Hiddinkui.

Olandas jau yra pakėlęs „Chelsea“ aukštyn turnyrinėje lentelėje, kai 2009 metais perėmė komandos vairą panašioje situacijoje, tačiau, kad galėtų tai pasiekti ir šįkart, jam gali prireikti rimtesnės pagalbos puolime.

Diego Costa neblizga viso sezono metu, Loicas Remy niekada neatrodo kaip rimtesnis nei kylantis nuo suolo žaidėjas, o Radamelis Falcao per savo laikotarpį Anglijoje nepadarė nieko kito, kaip tik nuvylė juo pasitikėjusias ekipas. Kol Edenas Hazardas ir toliau nemuša, įvarčiai turi kristi iš kitų žaidėjų.

Surasti žaidėjus, kurie dažnai muša įvarčius, nėra taip paprasta, bet G.Hiddinkui praverstų bent vienas toks naujokas.

„Scanpix“ nuotr./„Premier“ lyga: „Chelsea“ – „Watford“
„Scanpix“ nuotr./„Premier“ lyga: „Chelsea“ – „Watford“

„Juventus“ – įsigyti visas teises į Juaną Cuadrado

Palikę klaikų sezono startą jiems už nugaros, „Juventus“ labai sėkmingai sugrįžo į poziciją, kuri suteikia nemažas galimybes apginti „Serie A“ čempionų titulą.

Reikalai pasisuko tokia gera linkme, jog vienas iš komandos vadovų, Beppe Marotta, kalbėdamas su "Mediaset" pareiškė, jog jie nenori įsigyti jokių naujų žaidėjų sausį, atmetant pasirodžiusius gandus apie Ilkay`ų Gondoganą, Everį Benegą ar Ezequielį Lavezzi.

Galutinai išpirkti Juano Cuadrado sutartį, kuris komandoje dabar yra nuomos pagrindais, galėtų būti „Juventus“ sausio prioritetas, tačiau apart to, jie nusiteikę ramiam sausiui.

„Scanpix“ nuotr./Turino „Juventus“ futbolininkai
„Scanpix“ nuotr./Turino „Juventus“ futbolininkai

„Liverpool“ – naujo vartininko

Vilioja pasakyti, jog „Liverpool“ komandai reikia vartininko, vidurio gynėjo ir atraminio saugo pozicijų žaidėjų (o kai kurie prie šio sąrašo dar pridėtų ir puolėją).

Tačiau, „raudonieji“ jau yra pajutę daugybės pirkinių vienu metu sukeliamus minusus, tad geriau komandą būtų surinkti lėtai – pradedant nuo pradžios.

Simonas Mignolet turėjo įspūdingų momentų „Liverpool“ vartuose, bet jis padarė per daug klaidų, kad komanda galėtų jaustis ramiai, kai jis yra aikštėje. Kartais atrodo, kad jam būnant aikštėje, komandos gynėjai nesijaučia užtikrinti.

Belgas kartais yra per lengvai išstumiamas iš reikiamos pozicijos, o tai labiausiai pasijaučia atliekant standartines padėtis, ar keliant aukštus kamuolius link „Liverpool“ vartų iš aikštės krašto. „Raudoniesiems“ būtų daug lengviau, jei tarp dviejų virpstų jų ekipoje stovėtų užtikrintesnis vartininkas.

„Scanpix“ nuotr./„Liverpool“ futbolininkai
„Scanpix“ nuotr./„Liverpool“ futbolininkai

„Manchester City“ – puolėjo, kuris labiau Aguero nei Bony

Mes žinome ką jūs galvojate – tokių puolėjų, kaip Sergio Aguero nėra daug ir juos įsigyti nėra lengva. Tačiau panašaus žaidėjo į argentinietį įsigijimas, neabejotinai sustiprintų „Man City“.

Wilfriedas Bony yra visai kitokio stiliaus žaidėjas, kuris, panašu, yra pasmerktas praleisti vis daugiau ir daugiau laiko ant suolo, kaip anksčiau tai darė Edinas Džeko ir Alvaro Negredo.

Viena iš galimybių yra statyti Raheemą Sterlingą į šią poziciją, kaip tai ne kartą pernai darė „Liverpool“ ekipa, tačiau su tokiomis lėšomis, kurias turi „Manchester City“, tikrai galima surasti geresnį variantą.

Naujas puolėjas galėtų įnešti šviežio oro gūsį, kuris tikrai praverstų kovojant dėl „Premier“ lygos titulo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kevinas de Bruyne
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kevinas de Bruyne

„Manchester United“ – įvarčių mušėjo

Žiūrėti į Wayn'o Rooney sunkumus „Manchester United“ atakos smaigalyje tapo kažkuo, ką stebėti nėra taip paprasta. Akivaizdu, jog „Man Utd“ reikia paįvairinti jų puolimo liniją, nepriklausomai nuo to, koks treneris likusią sezono dalį vadovaus ekipai.

Žaidėjas, kuris galėtų pradžiuginti „raudonųjų velnių“ gerbėjus ir papildyti Anthony Martialio stiprybes, šiuo metu būtų labai laukiamas „Old Trafford“ stadione.

„Manchester United“ reikia daugiau įvarčių, kad galėtų pakovoti bent jau dėl vietos pirmajame „Premier“ lygos ketvertuke.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Louisas van Gaalas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Louisas van Gaalas

„Paris Saint-Germain“ – išlaikyti sėkmingą sudėtį motyvuotą

Žaisdami taip sėkmingai „Ligue 1“ pirmenybėse, „Paris Saint-Germain“ turės galimybę suteikti žaidėjams poilsio prieš Čempionų lygos dvikovą su „Chelsea“.

Tai reiškia, jog išlaikyti sudėtį vieningą ir motyvuotą, bus svarbiausia užduotis treneriui Laurentui Blancui, kuriam kažkuriuo metu tikrai prireiks tokių žaidėjų kaip Lucaso Moura ir Adrieno Rabioto indėlio ir šimtaprocentinės koncentracijos tada, kai juos treneris mes į aikštę.

Klubui jau greitu metu teks dairyti pamainos nejaunėjančiam Zlatanui Ibrahimovičiui, bet jo kontraktas dar galioja iki vasaros ir iki to laiko PSG turėtų būti patenkinti ta sudėtimi, kurią jie turi.

„Scanpix“ nuotr./PSG futbolininkai
„Scanpix“ nuotr./PSG futbolininkai

„Real“ – protingo komandos pastiprinimo

Ispanijos futbolo ekspertas Dermotas Corriganas atskleidė savo įsitikinimą, jog Florentino Perezas stengsis papildyti „Real“ ekipą naujais žaidėjais tam, kad sumažintų augančią krizę „Santiago Bernabeu“ stadione. Ir labai lengva suprasti, kodėl jis taip elgtųsi.

„Real“ galėtų įsigyti konkurencijos kairiąjame gynybos krašte, kuriame jie turi Marcelo, o Corriganas mano, jog „Liverpool“ žaidėjas Alberto Moreno galėtų būti tas futbolininkas, kuris tam tiktų. Visgi, sunku įsivaizduoti, kad klubą galėtų papildyti dar viena superžvaigždė bet kurioje pozicijoje, kai nė vienas iš dabartinių didelių vardų komandos, bent jau iki vasaros, nepaliks.

„Scanpix“ nuotr./Madrido „Real“
„Scanpix“ nuotr./Madrido „Real“

„Tottenham Hotspur“ – tinkamo partnerio Harry Kane'ui

Kai komandos treneriu tapo Mauricio Pochettino, „Tottenham Hotspur“ nesustoja visus stebinti, o jų spaudimo taktika šį sezoną tobulėja nepaprastai greitai.

Vienas papildymas, kuris jiems praverstų, būtų žaidėjas puolime greta Harry Kane'o, kuris būtų pakankamai greitas tam, jog galėtų sėkmingai spausti varžovų gynėjus ir tuo pačiu staigiai atsidurti atakos smaigalyje, kai kamuolį turi kūrybingi „Spurs“ žaidėjai.

Geriausiai jiems, turbūt, tam tiktų rezultatyviausias „Premier“ lygos žaidėjas – Jamie Vardy, kuris tikrai sustiprintų „Tottenham“ ekipą ir sudarytų puikų duetą su H.Kane'u.

Tiesa, „Leicester City“, bent jau sausį, jo parduoti nežada, o net ir jei kažkada ryšis su juo atsisveikinti – jis tikrai nebus pigus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Harry Kane'o atgimimas – 7 įvarčiai per 4 mačus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Harry Kane'o atgimimas – 7 įvarčiai per 4 mačus

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

EuroFootball.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:59
05:59
08:39

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką