Konfederacijos taurės varžybose Ispanijos rinktinė sutriuškino mėgėjus iš Taičio 10:0

Ketvirtadienį vakare 2013-ųjų Konfederacijų taurės varžybose Brazilijoje žaidžiami dar du susitikimai. Pirmame B grupės mače pasaulio ir Europos čempionai ispanai susitvarkė su kuklia Taičio rinktine 10:0 (4:0).
Ispanija sutriušino Taitį 10:0
Ispanija sutriušino Taitį 10:0 / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Futbolas

Taičiui tai buvo antrasis skaudus pralaimėjimas per visą Taičio futbolo rinktinės istoriją – prieš dešimt metų 10:0 juos Adelaidėje įveikė Australijos rinktinės futbolininkai.

Tuo tarpu ispanai nesugebėjo pasiekti įmuštų įvarčių rekordo: prieš 80 metų – 1933 metais Ispanija net 13:0 sutriuškino Bulgariją.

Ketvirtadienio dvikovoje ispanai puikiai įsijautė į  favoritų vaidmenį jau varžybų pradžioje įmušė įvartį –  5-ąją minutę pasižymėjo Fernando Torresas.

Po įvarčio planetos čempionai kiek aprimo, o Taičio rinktinė, sudaryta iš mėgėjų ir vieno karjerą baigiančio profesionalaus futbolininko, bandė ne tik gintis, bet ir vaidinti puolimą – taitiečiams pasisekė net kartą smūgiuoti į ispanų vartus.

Lygio skirtumas išryškėjo antrojoje kėlinio pusėje, kai vienas po kito pradėjo kristi įvarčiai į Mikaelio Roche ginamus vartus.

31-ąją minutę rezultatą padvigubino Davidas Silva, o 33-ąją dar vieną įvartį pridėjo Fernando Torresas.

Kėlinį užbaigė tikslus Davido Villos smūgis 39-ąją rungtynių minutę.

Antrajame kėlinyje įvarčiai pasipylė kaip iš gausybės rago: vieną po kito į Taičio rinktinės vartų tinklą juos siuntę Davidas Villa, Fernando Torresas, Juanas Mata ir Davidas Silva.

Beje, F. Torresas 78 minutę nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio.

„Chelsea“ puolėjas F.Torresas aikštę paliko su „pokeriu“ savo sąskaitoje, D.Villa – su „hat-trick'u“.

Pergalę iškovoję Ispanijos futbolininkai užsitikrino vietą Konfederacijų taurės pusfinalyje. Jame trenerio Vicente Del Bosque auklėtiniai susigrums su Brazilijos arba Italijos rinktinėmis. Tuo tarpu Taičio rinktinė baigė pasirodymą šiame turnyre. Verta paminėti, kad prieš akistatą su ispanais, Taičio trenerio Eddy Etaeta žaidėjai įteikė varžovams dovanų karolius.

Ispanija 10:0 Taitis

5' [1 – 0] Fernando Torres
31' [2 – 0] David Silva
33' [3 – 0] Fernando Torres
39' [4 – 0] David Villa
49' [5 – 0] David Villa
57' [6 – 0] Fernando Torres
64' [7 – 0] David Villa
68' [8 – 0] Juan Mata
78' [9 – 0] Fernando Torres
89' [10 – 0] David Silva

B grupės turnyrinė lentelė:
(Vieta, rinktinė, sužaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)