Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Korupcija FIFA: Kataras gavo teisę surengti pasaulio futbolo čempionatą, o buvęs viceprezidentas Jackas Warneris – milijonus

Jackas Warneris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Jackas Warneris
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinė futbolo federacijų asociacija (FIFA) neišbrenda iš skandalų ir korupcijos šešėlio, kuris susijęs su Katarui skirta teise organizuoti 2022 metų pasaulio futbolo čempionatą. „The Telegraph“ praneša, kad buvęs FIFA viceprezidentas Jackas Warneris ir su juo susiję asmenys iškart po Kataro pergalės rinkimuose gavo maždaug 2 mln. JAV dolerių iš vienos Kataro įmonės, siejamos su šalies futbolo vadovais.

Sprendimas suteikti Katarui teisę rengti 2022 metų pasaulio čempionatą yra ypač skandalingas ir sutiktas prieštaringai. Iš pradžių organizatoriai žadėjo atvėsinti temperatūrą būsimuose stadionuose iki tinkamos futbolui, vėliau imta kalbėti apie pasaulio futbolo čempionatą žiemą.

Anot „The Telegraph“, FTB dokumentai rodo, kad teisę organizuoti pasaulio čempionatą Kataras gali būti gavęs nešvariais būdais. 

Skandalinga iš Trinidado ir Tobago kilusio ir dabar šioje valstybėje politika užsiimančio J.Warnerio karjera FIFA organizacijoje baigėsi 2011 metais. Tada buvo įrodyta, kad jis ir Mohammedas bin Hammamas papirkinėjo FIFA narius rinkimuose į organizacijos prezidento postą, kuriuose kandidatavo pats M.bin Hammamas.

Būtent iš Kataro piliečiui M.bin Hammamui priklausančios įmonės sąskaitos pinigai atėjo į J.Warnerio ir jo šeimos narių sąskaitas. FTB teigia, kad pats J.Warneris gavo 1,2 mln. JAV dolerių, jo sūnus – 750 tūkst. dolerių, o vienas jo darbuotojų – dar 400 tūkst.

FTB teigia, kad pats J.Warneris gavo 1,2 mln. JAV dolerių, jo sūnus – 750 tūkst. dolerių, o vienas jo darbuotojų – dar 400 tūkst.

„Nežadu leistis į šias diskusijas apie kvailus kaltinimus. Taip pat nenoriu įsitraukti į raganų medžioklę, ieškant priežasčių, kodėl 2022 metų čempionatas bus rengiamas būtent Katare. Tai yra pirmas ir paskutinis mano pareiškimas šiuo klausimu“, – teigė J.Warneris.

Didžiosios Britanijos parlamento narys Damianas Collinsas teigė, kad jei FTB įrodys, jog Kataras teisę į 2022 metų pasaulio čempionato organizavimą gavo neteisėtai, FIFA turėtų iš naujo skelbti konkursą.

„Jeigu FTB įrodys, kad Kataro atstovai darė tiesioginę įtaką renkant pasaulio futbolo čempionato vietą, šalis turėtų netekti organizatoriaus teisės. FIFA turėtų iš naujo skelbti konkursą. Šie dokumentai tik dar labiau pakursto įtarimus, kad Kataras šią teisę gavo ne dėl sportinių privalumų, o dėl didesnės piniginės.

FTB dokumentai įrodo, kad aukščiausiose FIFA grandyse veši melas ir korupcija. FIFA niekada rimtai nesiėmė tirti panašių įtarimų, tačiau jei tai bus įrodyta, manau, kad organizacijoje reikės permainų nuo apačios iki pat viršūnių“, – teigė D.Collinsas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką