2012 10 12 /22:42

Prakeiksmas sulaužytas. Edgaro Česnauskio dublis padovanojo lietuviams pergalę prieš Lichtenšteiną – 2:0

Penktadienio vakarą vykusios 2014-ųjų metų pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynės tarp Lichtenšteino ir Lietuvos rinktinių turbūt nebuvo pats įdomiausias futbolo mačas, tačiau rinktinės žaidėjams ir futbolo gerbėjams iškovota pergalė reiškia ne vien tris taškus.
Lietuviai džiaugiasi įvarčiu. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvos rinktinė G grupės rungtynėse išvykoje 2:0 (0:0) palaužė Lichtenšteino futbolininkus ir atsirevanšavo varžovams už atrankoje į 2012 Europos pirmenybes patirtus pažeminimus.

Pirmą pavojingą progą Lietuvos rinktinė sukūrė 17-ą rungtynių minutę, kuomet iš maždaug 25 metrų atstumo Ramūnas Radavičius šovė galingą smūgį, tačiau Lichtenšteino vartininkas sužaidė užtikrintai.

Nors šeimininkai taip pat nevengė atakuoti, tačiau pirmo kėlinio metu teritorinę persvarą turėjo lietuviai, kurie kūrė ataką po atakos, tačiau prie Lichtenšteino vartų priartėti nesugebėjo. Šeimininkai sumaniai gynėsi ir griovė visas lietuvių pastangas.

Antrą kėlinį lietuviai pradėjo dar aktyviau ir jau netrukus skynė saldžius vaisius. 51-ą minutę Edgaras Česnauskis surengė reidą kairiuoju baudos aikštelės kraštu ir puikiu smūgiu pažeme nuginklavo Lichtenšteino vartininką.

Po įvarčio šeimininkai nė nemanė atverti savo gynybos, tad lietuviams kurti lengviau netapo. Nepaisant to, 75-ą minutę tas pats Edgaras Česnauskis šovė galingą smūgį iš maždaug 25 metrų ir pelnė puikų įvartį. Tiesa, teisėjas prieš tai nepastebėjo lietuvių pražangos, po kurios ir buvo pelnytas įvartis.

Lietuvos rinktinės gretos mačo pabaigoje po ilgos pertraukos aikštėje pasirodė ir traumą išsigydęs Marius Stankevičius. Tiesa, gynėjo sugrįžimą apkartino beveik iškart gauta geltona kortelė.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų, ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.

-------------------------------------

Rungtynių eiga:

Antras kėlinys:

90+3 min. Vos per dvi minutes Marius Stankevičius užsidirbo geltoną kortelę.

90+2 min. Pavojingą išpuolį surengė lietuviai, tačiau aukštą perdavimą į baudos aikštelę sugavo LIchtenšteino vartų sargas. Smagu, kad net tvirtai pirmaudami Lietuvos futbolininkai vis tiek stengėsi rodyti gražų žaidimą.

90+1 min. Po ilgos pertraukos vėl su Lietuvos rinktinės marškinėliais aikštėje pasirodė Marius Stankevičius. Jis pakeitė R.Radavičių.

89 min. Rezultatyviausias A lygos futbolininkas Artūras Rimkevičius žengė į aikštę, pakeisdamas Tomą Danilevičių.

75 min. ĮVARTIS!!! Aikštės viduryje lietuviai perėmė kamuolį iš Lichtenšteino futbolininkų, o į puolimą nubėgęs Edgaras Česnauskis tolimu ir įspūdingu smūgiu nuginklavo šeimininkų vartininką.

71 min. Dešiniuoju kraštu prasiveržęs A.Novikovas pasirinko keistą sprendimą – smūgį į vartus iš itin aštraus kampo, kuris, žinoma, buvo netaiklus.

65 min. Dar viena geltona kortelė – šį kartą Ivanui Quintansui.

62 min. Lichtenšteinas gavo dar vieną geltoną kortelę – nubaustas Philippe`as Erne.

60 min. Geltoną kortelę pagaliau užsidirbo ir Lichtenšteino futbolininkai – nubaustas Thomasas Beckas.

59 min. Deividas Česnauskis sėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio, jį pakeitė Darvydas Šernas.

56 min. Geltoną kortelę gavo Edgaras Česnauskis. Baudos smūgį atrėmė Ž.Karčemarskas.

51 min. ĮVARTIS!!! Edgaras Česnauskis puikiu smūgiu iš kairiojo baudos aikštelės krašto išvedė Lietuvos rinktinę į priekį.

47 min. A.Novikovas smūgiavo kamuolį į varžovų vartus, tačiau smūgis pralėkė gana toli nuo vartų.

Pirmas kėlinys:

45 min. Saulius Mikoliūnas užsidirbo geltoną kortelę. Lietuviai prasižengė dvyliktą kartą, Lichtenšteinas kol kas lieka su viena pražanga.

44 min. Rungtynių teisėjas ir toliau leido žaisti kietai, o tai neparanku lietuviams, kurie ypač dažnai priekaištavo arbitrui. Lichtenšteinas kol kas gynėsi puikiai, o lietuviai, neskaitant R.Radavičiaus smūgio, prie varžovų vartų nesukūrė nieko.

32 min. Deividas Šemberas nubaustas geltona kortele. Lietuviai jau prasižengė 9, Lichtenšteinas – vos vieną kartą.

28 min. Nors Lietuvos rinktinė perėmė iniciatyvą, tačiau Lichtenšteinas gynėsi sumaniai ir arti savo vartų lietuvių neprisileido. Lietuvos futbolininkai darė nemažai klaidų – nesuvaldė gana „lengvų“ kamuolių, atliko nemažai netikslių perdavimų.

17 min. SMŪGIS – R.Radavičius atliko itin pavojingą smūgį į Lichtenšteino vartų viršutinį kampą, tačiau šeimininkų vartininkas išgelbėjo savo komandą.

12 min. Kol kas nė viena komanda itin pavojingų progų pelnyti įvartį neturėjo, teritorinės persvaros taip pat neįgijo nei Lietuva, nei Lichtenšteinas.

5 min. Pavojinga šeimininkų ataka – į baudos aikštelę įleidus Lichtenšteino rinktinės puolėją M.Žaliūkui teko išspirti kamuolį už galinės linijos. Šeiminkai uždirbo pirmą kampinį, tačiau pavojaus lietuvių vartams jis nesukėlė.

2 min. Lietuvos rinktinės atakos metu baudos aikštelėje krito T.Danilevičius, tačiau teisėjas 11 m. baudinio neskyrė.

--------------------------------------------

Istorija: 2011 metų birželio 4-ą dieną iš Lichtenšteino sostinės Vaduco Lietuvos futbolo rinktinė grįžo žemai nuleista galva ir paminta garbe – Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse kukliai Lichtenšteino rinktinei beviltiškai nusileista 0:2.

Tų pačių metų rugsėjo antrąją teko patirti dar vieną smūgį – Kaune lietuviai Lichtenšteino neįveikė dar kartą. Tuomet mačas baigėsi be įvarčių.

Be šių susitikimų su šiandieniniais varžovais Lietuvos rinktinė žaidė dar du kartus ir abukart laimėjo. Bendras 4 mačų įvarčių santykis – 4:3 Lietuvos naudai.

1996 metais pasaulio čempionato atrankoje namuose iškovota pergalė 2:1 (įvarčius pelnė E.Jankauskas ir A.Narbekovas), o 1997 m. tose pačios varžybose išvykoje pasiekta pergalė 2:0 (įvarčius pelnė E.Jankauskas ir T.Ražanauskas).

Lichtenšteinas: rinktinės treneris Hansas-Peter Zauggas iš viso į komandą pakvietė 18 žaidėjų.  Tik keturi iš jų nežaidžia Šveicarijos pirmenybėse, kur žaidžia ir visi Lichtenšteino klubai, rašo lff.lt.

Vartininkas Cengizas Biceras atstovauja Turkijos klubui, Benjaminas Buchelis žaidžia Anglijos žemesnėse lygose, o saugai Michele Polverino ir jaunasis Sandro Wieseris – Austrijos bei Vokietijos čempionatuose.

Lietuvos futbolo  rinktinės sudėtis rungtynėms su Lichtenšteinu:

Vartininkai: Žydrūnas Karčemarskas („Gaziantepspor“ FC, Turkija), Ernestas Šetkus (Plovdivo „Botev“, Bulgarija), Emilijus Zubas (Panevėžio „Ekranas“);

Gynėjai: Arūnas Klimavičius (FC „Aktobe“, Kazachstanas), Tadas Kijanskas (Kelcų „Korona“, Lenkija), Marius Žaliūkas (Edinburgo „Hearts“, Škotija), Vytautas Andriuškevičius (Gdansko „Lechia“, Lenkija), Valdemar Borovskij (Marijampolės „Sūduva“), Georgas Freidgeimas (Vilniaus MFD „Žalgiris“), Marius Stankevičius (Romos „Lazio“, Italija);

Saugai: Deividas Šemberas (Vladikaukazo „Alania“, Rusija), Deividas Česnauskis (FC „Baki“, Azerbaidžanas), Edgaras Česnauskis (FC „Rostov“, Rusija), Ramūnas Radavičius (Vilniaus MFD „Žalgiris“), Mindaugas Panka (Chožuvo „Ruch“, Lenkija), Saulius Mikoliūnas (Kijevo „Arsenal“, Ukraina), Arvydas Novikovas (Edinburgo „Hearts“, Škotija), Linas Pilibaitis (Dėro ETO, Vengrija), Karolis Chvedukas (Marijampolės „Sūduva“);

Puolėjai: Tomas Danilevičius (Kastelamarės „Juve Stabia“, Italija), Darvydas Šernas (Lubino „Zagłębie“, Lenkija), Tadas Labukas (Rygos „Skonto“, Latvija), Artūras Rimkevičius („Šiauliai“, Lietuva).

Lichtenšteino rinktinės sudėtis rungtynėms su Lietuva:

Vartininkai: Peter Jehle („Vaduz„), Cengiz Bicer („Mersin Idman Yurdu“, Turkija), Benjamin Buchel („Bournemouth„, Anglija)

Gynėjai: Lucas Eberle („Balzers“) Daniel Kaufmann („Vaduz„), Ivan Quintans („Balzers“), Yves Oehri („Vaduz„), Martin Stocklasa („St. Gallen“).

Saugai: Franz Burgmeier („Vaduz„), Philippe Erne („Balzers“), Nicolas Hasler („Vaduz„), Vinzenz Flatz (Berno „Young Boys“, Šveicarija), Michele Polverino („Wolfsberger„, Austrija), Sandro Wieser („Hoffenheim“, Vokietija).

Puolėjai: Thomas Beck („Balzers„), Philipp Ospelt („Eschen/Mauren“), David Hasler („Vaduz„), Niklas Kieberis („St. Gallen“, Šveicarija).