2014 05 02 /20:35

„Kruojos“ futbolininkai Lietuvos futbolo A lygoje pakilo į antrąją vietą

Antrajame šį sezoną Šiaulių apskrities derbyje triumfavo Pakruojo „Kruoja“, namuose 11-ojo turo „SMScredit.lt A lygos“ rungtynėse įveikusi „Šiaulius“ rezultatu 1:0 (0:0). Po šios pergalės Vladimiro Čeburino futbolininkai kuriam laikui pakilo į antrąją turnyro lentelės poziciją, savo ruožtu, šiauliečiai rikiuojasi priešpaskutiniai – devinti.
Ričardas Beniušis
Ričardas Beniušis / Evaldo Černiausko nuotr.

Rungtynes aktyviau pradėjo svečiai, jau vienoje iš pirmųjų atakų vartininkas Artūras Vaičulis buvo priverstas gaudyti Modesto Vorobjovo smūgiuotą kamuolį. Kiek vėliau Niko Tokičius atliko gerą perdavimą Edvinui Jasaičiui, kurio smūgis buvo labai pavojingas, kamuolys skriejo visai šalia virpsto.

Netrukus pirmuoju pavojingesniu išpuoliu atsakė ir „Kruoja“ – Robertas Vėževičius aukštu perdavimu surado Ričardą Beniušį, kurio smūgis galva buvo kiek netikslus.

„Šiauliai“ keletą sykių bandė laimę tolimais smūgiais, kartą po puikaus Vyto Gašpuičio smūgio kamuolys prazvimbė greta vartų, A.Vaičulis tame epizode stovėjo sustingęs.

Pirmojo kėlinio antroje pusėje žaidimo tempas kiek nukrito, šeimininkai turėjo dvi pusproges, tačiau tiek R.Beniušio, tiek Nerijaus Mačiulio smūgiai buvo netikslūs.

Prieš pat pertrauką „Šiaulių“ gynėjas Edvardas Gaurilovas netiksliai smūgiavo galva po kampinio, o nuo paskutinės „Kruojos“ atakos svečiai šiaip ne taip apsigynė.

Po pertraukos pakruojiečiai į aikštę grįžo labai rimtai nusiteikę ir pradėjo joje dominuoti. Nors kelis gaisrus „Šiauliams“ pavyko užgesinti, bet 51-ąją rungtynių minutę kamuolį perėmęs Tautyvdas Eliošius atliko labai tikslų perdavimą R.Beniušiui, kuris išbėgęs prieš Igną Plūką privertė jį kapituliuoti.

Iš karto po praleisto įvarčio svečių žaidėjas Rokas Gedminas atliko puikų reidą suklaidindamas kelis „Kruojos“ gynėjus, vis tik paskutinė atakos stadija buvo nesėkminga – smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Svečiams nepavyko primesti savojo žaidimo, pakruojiečiai užtikrintai gynėsi, neutralizuodavo visas aštresnių atakų užuomazgas ir rezgė pavojingus išpuolius. Vieno jų metu R.Beniušis sulaukė tikslaus R.Vėževičiaus perdavimo, tačiau stiprus smūgis tikslo nepasiekė.

Rungtynėms artėjant į pabaigą tobulos progos padvigubinti rezultatą neišnaudojo Aivaras Bagočius, už tokias nerealizuotas galimybes „Kruoja“ galėjo sulaukti atpildo, tačiau puiki gynyba neleido „Šiauliams“ sukurti nieko pavojingo. Mačo pabaigoje treneris Vladimiras Čeburinas išnaudojo visus tris keitimus, taip beveik nepalikdamas progų svečiams sukurti kažko panašaus į vartų apgultį.

Pakruojo „Kruoja“ – „Šiauliai“ 1:0 (0:0)

"Kruoja": A.Vaičulis, S.Nieminenas, M.Ploskonosas, V.Pocevičius, D.Strockis, J.Thome, T.Eliošius, N.Mačiulis (93 min. V.Bedoidze), R.Vėževičius (91 min. D.Jankauskas), A.Bagočius (88 min. G.Balašauskas), R.Beniušis.

„Šiauliai“: I.Plūkas, V.Gašpuitis, E.Gaurilovas (46 min. T.Vitukynas), E.Pšelenskis, J.Raziūnas, A.Renusas, R.Gedminas (71 min. J.Petravičius), E.Jasaitis, Y.Keita, M.Vorobjovas, N.Tokičius.

Įvarčiai: R.Beniušis (51)

Geltonos kortelės: N.Mačiulis (60), T.Eliošius (86) ; N.Tokičius (29), M.Vorobjovas (38), T.Vitukynas (48).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava“ 10 0 0 10 1:56 0

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 6 įvarčius įmušęs Ričardas Beniušis („Kruoja“).