Dabar populiaru
Publikuota 2022 11 24, 10:23

L.Messi augimo hormonus leidęs gydytojas: „Tikiuosi, Argentina pralaimės visus mačus“

Kadaise Lioneliui Messi augti padėjęs Diego Schwarsteinas palaiko šiltus santykius su Argentinos superžvaigžde. Tačiau gydytojas nelinki sėkmės Argentinai pasaulio čempionate.
Lionelis Messi
Lionelis Messi / „Scanpix“ nuotr.

Medicina padėjo, kad Lionelis Messi išaugtų iki ryškiausios žvaigždės futbolo pasaulyje.

Galbūt argentinietis net nebūtų tapęs profesionaliu futbolininku, jei nebūtų gavęs augimo hormonų vaikystėje.

Suprasti akimirksniu

  • Ketvirtadienio rungtynės:
  • 12 val. Šveicarija – Kamerūnas
  • 15 val. Urugvajus – Pietų Korėja
  • 18 val. Portugalija – Gana
  • 21 val. Brazilija – Serbija

L.Messi kentėjo dėl įgimto augimo hormonų stygiaus. Labai jaunam žaidėjui ūgis nebuvo didelė bėda, bet jo jaunystės komanda galvojo ir apie ateitį.

„Newell Old Boys“ nusiuntė tuomet devynerių metų L.Messi pas savo akademijos gydytoją.

Tas žmogus buvo Diego Schwarzsteinas.

Jis pamena 1997 metais vykusį susitikimą su L.Messi lyg tai būtų vykę vakar.

„Leo paklausė manęs, ar jis kada nors išaugs pakankamai, kad galėtų tapti futbolininku“, – britų „The Times“ pasakojo D.Schwarzsteinas.

Anot jo, L.Messi tuo metu buvo tik 129 cm ūgio.

„Pasakiau jam: Nesijaudink. Būsi aukštesnis už Maradoną. Tik nežinau, ar būsi geresnis už jį aikštėje“, – sakė gydytojas.

Suprasti akimirksniu

Jis išpildė pažadą. Penkerius metus L.Messi buvo leidžiami augimo hormonai, kol jis pagaliau užaugo iki 169 cm ūgio. Legendinis Diego Maradona buvo 167 cm.

2000-aisiais, tuomet vos trylikos metų L.Messi persikėlė į „Barcelona“, kuri perėmė jaunuolio priežiūrą. Visa kita – istorija.

messi
messi

L.Messi užaugo į vieną geriausių visų laikų futbolininkų. Septynis kartus Aukso kamuolį, geriausiam futbolininkui pasaulyje skirtą prizą, laimėjęs argentinietis nepamiršo žmogaus, kuris jam padėjo vaikystėje.

D.Schwarzsteinas pasakojo „The Times“, kad L.Messi apsilankė klinikoje prieš kelionę į Barseloną ir tada padovanojo paskutinius marškinėlius, kuriuos vilkėjo „Newell Old Boys“ ekipoje. „Diego, su meile, Leo Messi“, – buvo parašyta ant marškinėlių.

„Aišku, kad buvo žmonių, kurie norėjo įsigyti šiuos marškinėlius. Akivaizdu, kad jie turi didelę vertę. Tačiau juos jis dovanojo man. Jie man daug reiškia“, – sakė gydytojas.

Judviejų santykiai liko šilti ir draugiški, bet D.Schwarzsteinas nustebino kitu pareiškimu.

„Kaip futbolo sirgalius, aš tikiuosi, kad Argentina laimės čempionatą. Tačiau, kaip žmogus ir Argentinos pilietis, tikiuosi, kad jie pralaimės visus mačus ir iškris iš turnyro“, – pareiškė jis.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Leonelis Messi
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Leonelis Messi

„Kodėl? Nes esu įsitikinęs, kad populistinė mūsų šalies vyriausybė šį čempionatą naudoja tik tam, kad paslėptų valstybės vidines problemas“, – teigė gydytojas.

Jis mano, kad politikai atsakingi dėl prastos situacijos Argentinoje. Ekonomika ten smuko, bedarbystė dramatiškai išaugo. Vis daugiau žmonių skurde.

„Jie galėtų skelbti apie devalvaciją per Argentinos rungtynes, kad niekas nepastebėtų, – tvirtino D.Schwarzsteinas. – Esu pergyvenęs daug vidinių politinių krizių, bet ši yra pati baisiausia.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką