Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

L.Varanavičius – UEFA viršūnėje

UEFA organizacijoje aukštesnes pareigas už L.Varanavičių (d.) ir kitus Vykdomojo komiteto narius užima tik UEFA prezidentas prancūzas Michelis Platini.
„Scanpix“ nuotr. / UEFA organizacijoje aukštesnes pareigas už L.Varanavičių (d.) ir kitus Vykdomojo komiteto narius užima tik UEFA prezidentas prancūzas Michelis Platini.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienis tapo istorine Lietuvos futbolui. Pirmą kartą mūsų šalies istorijoje Lietuvos atstovas – šalies futbolo federacijos (LFF) prezidentas Liutauras Varanavičius – buvo išrinktas į UEFA Vykdomąjį komitetą, kurį sudaro 15 narių.

39 metų LFF prezidentas į UEFA Vykdomąjį komitetą kartu su dar aštuoniais įvairių šalių atstovais buvo išrinktas trečiadienį Kopenhagoje, Danijoje, vykusiame 33-iajame UEFA Kongrese. Į jį buvo suvažiavę visų 53-ijų UEFA vienijančių valstybių atstovai. Pareigos Vykdomajame komitete, kurias L.Varanavičius eis dvejus metus, yra vienos iš svarbiausių visoje UEFA organizacijoje – aukščiau už jas stovi tik UEFA prezidentas.

Nors Lietuvos atstovas tokias aukštas pareigas užims pirmą kartą šalies istorijoje, tačiau visišku naujoku UEFA organizacijoje LFF prezidentas nebus. Anksčiau L.Varanavičiui yra tekę būti kelių UEFA komitetų nariu.

„15min“ trečiadienį, iš karto po UEFA Vykdomojo komiteto rinkimų, L.Varanavičiui uždavė keletą klausimų.

– Kaip jaučiatės?

Džiaugiuosi. Konkurentai buvo tikrai labai rimti ir tai, kad mane vis dėlto išrinko, pavadinčiau mažu stebuklu.

– Bet dar prieš išvykdamas jautėtės gana užtikrintai, teigėte, jog esate užsitikrinęs Rytų ir Centrinės Europos šalių paramą.

– Matot, parama yra parama. Žada visi, o kai reikia balsuoti, būna kitaip. Aš iš devynių išrinktų vietų būtent devintą vietą ir užėmiau, o trys atstovai – Gruzijos, Velso ir Andoros – nepateko.

– Kiek laiko eisite pareigas UEFA Vykdomajame komitete?

Dvejus metus.

– Ką stengsitės pakeisti per tą laiką?

– Pirmiausia reikės pakalbėti, išklausyti už mane balsavusių federacijų problemas. Tuomet, susiradus partnerių, stengtis tas problemas išspręsti. Mes esame grupė mažų federacijų, kurios šiandien nori būti išgirstos.

– Būsite vienintelis mažos futbolo federacijos atstovas UEFA Vykdomajame komitete?

Jeigu galima Slovakiją vadinti maža, tai tuomet būsime kartu su Slovakija. O visos kitos šalys – tokios milžinės kaip Anglija, Italija, Vokietija ir kitos.

– Kokios naudos sulauks Lietuva?

Nauda yra ta, kad mūsų pagaliau klausys. Nebereikės prašyti kažkurio UEFA Vykdomojo komiteto nario, kad jis paveiktų vieną ar kitą sprendimą. Dabar ir mes turėsite įtakos priimant sprendimus. Tai turbūt ir yra esminis dalykas.

– Ar naujosios pareigos nesutrukdys jums ir toliau eiti LFF prezidento pareigų?

– UEFA Vykdomojo komiteto nario pareigos yra visuomeninės – susirinkimai būna kartą per ketvirtį. Čia nėra tas atvejis, kai reikia rinktis. Naujosios pareigos tikrai netrukdys būti LFF prezidentu. Tik padės.

– Prieš išvykdamas į Daniją, užsiminėte, jog šeštadienį numatomas Lietuvos ir Prancūzijos ekipų mačas gali būti nukeltas. Kiek reali ši grėsmė?

Aš ne Dievas ir oro nereguliuoju. Viską spręs UEFA delegatas, kuris į Kauną atvyks tik penktadienį, ir kol mes jo nepamatysime, negaliu nieko komentuoti.

– Ir, galiausiai, kaip vertinate šių dienų situaciją Lietuvos futbole?

Baigėsi vienas etapas su Europos futbolu – dabar reikia grįžti namo ir užsiimti Lietuvos futbolo reikalais. Manau, kad ta situacija, kuri šiandien yra Lietuvos futbole, yra labai sveika. Po truputį aiškėja, kam rūpi futbolas, o kam žaidimai. Manau, kad anksčiau ar vėliau reikėjo tą praeiti. Jeigu komandos pagaliau nusileis ant žemės, pradės galvoti apie realius biudžetus, pradės investuoti į jaunimą, tai mes pajudėsime. Gaila, kad tik šis laikotarpis ėjo taip ilgai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką