2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
01 04 /12:52

Legendinis Pele atgulė amžino poilsio ypatingoje vietoje: atsisveikino šimtai tūkstančių

Tūkstančiai žmonių išlydėjo legendinį futbolininką Pele į paskutinę kelionę Santoso mieste.
Pele laidotuvės
Pele laidotuvės / „Scanpix“ nuotr.

Parą Pele buvo pašarvotas „Urbano Caldeira“ stadione, kur su juo atsisveikinti galėjo visi norintys.

Antradienį žmonės rinkosi gatvėse, kur buvo vežamas karstas su Pele palaikais. Pačioje laidotuvių ceremonijoje dalyvavo tik šeimos nariai.

Triskart pasaulio čempionas Pele mirė būdamas 82-ejų. Su vėžiu jis kovojo nuo 2021-ųjų.

Brazilijos vyriausybė buvo paskelbusi trijų dienų nacionalinį gedulą, o naujasis šalies prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva pats sudalyvavo laidotuvėse.

Apsiaustas Brazilijos ir „Santos“ vėliavomis Pele karstas keliavo miesto gatvėmis gaisrinės automobiliu. Procesija driekėsi ir pro namus, kuriuose gyvena 100-metė Pele motina Celeste Arantes.

„Santos“ klubo teigimu, apie 230 tūkst. žmonių sudalyvavo atsisveikinime su Pele, kuris vyko ir naktį.

Išskirtinė poilsio vieta

Pele buvo lygių neturėjęs futbolininkas, o jo paskutinio poilsio vieta taip pat bus išskirtinė: didžiulė stadiono kopija su dirbtine danga aukščiausiose pasaulyje vertikaliose kapinėse.

Brazilijos futbolo legenda, kurios laidotuvės įvyko antradienį, po praėjusią savaitę ištikusios mirties sulaukus 82 metų, prieš 19 metų nusipirko mauzoliejų Memorialinėse ekumeninėse kapinėse – tikrame daugiaaukštyje, kuriam priklauso aukščiausių kapinių planetoje Guinnesso pasaulio rekordas.

Mauzoliejus, kuriame ilsėsis Pele
Mauzoliejus, kuriame ilsėsis Pele

Santoso mieste – pietrytiniame uostamiestyje, kuriame Pele žaidė didžiąją savo karjeros dalį, – esančios kapinės užima 40 tūkst. kvadratinių metrų plotą, jose yra visą parą veikiantis restoranas, koplyčia, automobilių muziejus, nedidelis tvenkinys ir narvas paukščiams.

Pirmajame aukšte esantis 200 kvadratinių metrų ploto Pele mauzoliejus bus įrengtas kaip futbolo stadionas, o jo balzamuotas kūnas ilsėsis dirbtinės vejos viduryje įkomponuotame karste, apsuptas paauksuotų jo šlovės laikų akimirkų kadrų, sakė kapinių atstovas spaudai.

Pele atvirai kalbėjo apie savo planuojamą poilsio vietą, 2003 metais sakydamas, kad ši vieta jam patiko, nes „neatrodo kaip kapinės“, taip pat suteikė jam „dvasinės ramybės bei tylos jausmą“.

Įspūdingą baltą pastatą sumanė velionis argentiniečių verslininkas Jose Salomonas Altstutas, šį projektą pradėjęs įgyvendinti 1983-iaisiais.

1991 metais oficialiai atidarytose kapinėse įrengta 18 tūkst. laidojimo vietų. Jos tapo pirmosiomis vertikaliomis kapinėmis pasaulyje, kuriose yra vietos mauzoliejams.

Kapinių interneto svetainėje rašoma, kad klientai savo mauzoliejuje gali „susikurti dekoruotą erdvę“, kurioje gali būti įrengtos net su kapaviete sujungtos poilsio zonos gedintiesiems.

Toje pačioje vietoje jau palaidoti Pele tėvas, teta, brolis ir dukra, taip pat Antonio Wilsonas Honorio, pravarde Coutinho – futbolo genijaus komandos draugas „Santos FC“ klube septintajame dešimtmetyje.

Kapinės yra netoli Santoso „Vila Belmiro“ stadiono, kuriame Pele, būdamas penkiolikmetis, pirmą kartą apstulbino pasaulį. Per savo karjerą jis pelnė rekordinį 1 281 įvartį bei tapo vieninteliu istorijoje žaidėju, laimėjusiu tris pasaulio futbolo čempionatus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką