Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 16d. 12:25

Legionieriaus žodžiai supykdė klubo vadovą G.Greco: „Tai kerštas „Dainavos“ ekipai“

Giuseppe Greco
Z.Stankevičienės nuotr. / Giuseppe Greco

Penktadienį portalas sportas.info paskelbė, o šalies žiniasklaida sujudo po žinios bei medžiagos, kurioje buvęs Alytaus „Dainavos“ futbolininkas, nepanoręs viešai įvardyti savo pavardės, pasakoja apie siaubingus komandos užkulisius.


Portalui 15min.lt raštu Alytaus „Dainavos“ klubo vadovas Giuseppe Greco atsiuntė raštą „Dėl tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimo“.

*  *  *
 
VIEŠOJI ĮSTAIGA ALYTAUS FUTBOLAS, FK DAINAVA
 
RAŠTAS
 
Dėl tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimo
2014-08-16
 
Š. m. rugpjūčio 15 d. www.sportas.info, kaip straipsnis „Išvarė, nes paprašė pinigų maistui“, o vėliau – įvairiais, klubo garbę ir jos vadovų orumą žeminančiais pavadinimais kitose Lietuvos naujienų agentūrose pasirodė informacija, kurioje skelbiama apie tai, kad „Dainava“ laiku nemoka atlyginimų savo žaidėjams, klubo legionieriams nesuteikiamos geros gyvenimo sąlygos, taip pat įžeidinėjamas klubo vadovas, kuris, pasak Ingvaro Butauto vardu pasirašyto publikuoto straipsnio, „visiškai nesirūpina jam priklausančio klubo reikalais“.
 
Straipsnis grindžiamas gandais ir realybės neatitinkančiais anonimų pasakojimais. Iš pateiktos informacijos suprantame, kad anonimu prisistatantis asmuo – Rusijos pilietybę turintis žaidėjas Jevgenijus Kapitanovas, kurio paslaugų klubo vadovybė nusprendė atsisakyti šiam neatitikus „Dainava“ žaidėjams iš užsienio keliamų reikalavimų. 
 
Manome, kad J.Kapitanovas spaudoje skleidžiama informacija yra ne kas kita, kaip asmeninis kerštas vyriausiajam komandos treneriui Marco Ragini, komandos vadovams ir visam „Dainava“ klubui. Dėl šios melagingos žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos klubo vadovas, norėdamas apsaugoti „Dainava“ garbę, nedelsdamas kreipėsi į klubo advokatus.
 
Norėtume patikinti futbolo bendruomenę, kad straipsnyje pateikiama informacija – ne kas kita, kaip buvusio žaidėjo prasimanymai. „Dainava“ klubas buvo įsigytas prieš 6 mėnesius, naujieji klubo savininkai per šį laikotarpį jau padengė  dauguma klubo skolų, kurių suma artėja prie 100 tūkst. eurų.

Šios skolos buvo padengtos iš asmeninių klubo vadovo lėšų, kurių dėka „Dainavos“ klubui pavyko išvengti bankroto, buvo leista registruoti naujus žaidėjus. Iki šios dienos „Dainava“ klubo darbuotojai atlyginimus gauna laiku arba be didesnių vėlavimų, kas, mūsų žiniomis, ankstesniuose sezonuose buvo retenybė.
 
Klubo legionieriams Alytaus miesto centre nuomojami butai (apartamentai), kurių išlaikymui skiriama apie penkis tūkstančius litų per mėnesį. „Dainavos“ klubo garbę atstovaujantys užsieniečiai – ne tik patenkinti gyvenimo sąlygomis, tačiau ir džiaugiasi turėdami garbės atstovauti klubui, kuris žaidžia aukščiausioje Lietuvos futbolo federacijos (LFF) lygoje. 
 
Norėdami užkirsti kelią melagingai informacijai, kartu su „Dainava“ buhalterinę apskaitą vykdančia bendrove esame pasiruošę tai įrodyti viešai. Minėtame straipsnyje skelbiama, kad klubo savininkas labiau rūpinasi šeimos atostogomis Druskininkuose, nors klubo vadovas per visą Lietuvoje praleistą laiką nėra niekur atostogavęs ir to daręs klubo biudžeto sąskaita. 
 
Pareiškiame, kad panašaus pobūdžio informacija yra ne kas kita, kaip noras pakenkti klubo įvaizdžiui, sudarant nuomonę, jog klubo vadovai yra visiškai nekompetetingi, žaidėjų negerbiantys, atlyginimų nemokantys iš užsienio atvykę sukčiail, kurių vadovaujamam klubui esą ne vieta LFF A lygoje.
 
Taip pat paneigiame kitus straipsnyje išdėstytus „faktus“.
 
Dėl „Dainavą“ nesenai palikusį Aly Cisse – šis žaidėjas Alytuje praleido keletą mėnesių, kurių metu nuolat treniravosi su komanda, o per visą šio žaidėjo praleistą laiką Lietuvoje jam buvo mokamas sutartas atlygis, klubas taip pat suteikė gyvenamąją vietą, nepaisant to, kad A. Cisse klubo garbę atstovavo vos dvejose rungtynėse. Sprendimą palikti klubą priėmė pats žaidėjas, priešingai, nei teigiama straipsnyje. Neišlaikęs konkurencijos, A. Cisse nusprendė grįžti į Italiją ir atstovauti šios šalies klubui, žaidžiančiam ne aukščiausiame lygyje.
 
Tikime, kad etikos principais paremtas klubo plėtojimas yra mūsų raktas į sėkmę, „Dainava“ yra atviras, gilias futbolo tradicijas turintis klubas, tad mums visiškai nesvarbu, ar žaidėjas atvyko iš Italijos, Prancūzijos, Nigerijos, Senegalo ar yra lietuvis – savo komandoje, kuri siekia išlikti Lietuvos futbolo elite, norime turėti tik profesionalus, nepriklausomai nuo jų tautybės, religijos ar odos spalvos. Taip pat esame įsitikinę, kad komandos treneriai tiek treniruočių, tiek rungtynių metu privalo turėti galimybę pats nuspręsti, kokia kalba bendrauti su žaidėjas, nepriklausomai nuo to, ką apie tai galvoja aplinkiniai, mūsų klubą stebintys asmenys, o ypač toks „žurnalistas“, kuris net nesivadovauja etikos principais, prieš straipsnį skelbdamas nepakalbino antrosios pusės, neįsitikino faktų tikrumu.
 
Deja, tai jau ne pirmasis kai kurių Lietuvos žiniasklaidos „reprezentantų“ išpuolis prieš atsinaujinantį, stiprėjantį Alytaus „Dainavos“ klubą. Kadangi šiuo metu „Dainava“ yra vadovaujama žmonių, kurie padarė kone viską, kas šiandien įmanoma, kad klubas išgyventų ir stiprėtų, garbingai atstovautų Alytaus miestui bei jo futbolo tradicijoms aukščiausiu lygiu, griežtai pareiškiame, kad neleisime žeminti „Dainava“ klubo vardo ir garbės.
 
Visuomenės informavimo įstatymo nustatyta tvarka reikalaujame paneigti pateiktą neteisingą informaciją ir viešai atsiprašyti. Priešingu atveju – pasiliekame teisę kreiptis į teismą.
 
Pagarbiai, - „Dainavos” klubo vadovas Giuseppe Greco

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką