„Sūduva“ eliminavo Latvijos čempionus ir istoriją bandys rašyti prieš Glazgo „Celtic“

„Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, – skambėjo Marijampolės „Arvi“ stadione prieš rungtynes su Jūrmalos „Spartaks“. Panašu, kad Suvalkijoje sirpsta ne tik vyšnios. Iki prinokusio kelialapio į Europos lygos grupių etapą liko vienas žingsnis, nes Lietuvos čempionai trečiajame atrankos etape bendru rezultatu 1:0 peržengė Latvijos čempionus ir dėl istorinio kelialapio grumsis su Glazgo „Celtic“.
Europos lyga: Marijampolės „Sūduva” - Jūrmalos „Spartaks”
Europos lyga: Marijampolės „Sūduva” - Jūramalos „Spartaks” / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Pirmąsias rungtynes prieš savaitę Rygoje „Sūduva“ laimėjo 1:0, o Marijampolėje sužaidė lygiosiomis 0:0.

Tiesa, marijampoliečiai į ketvirtąjį Europos lygos atrankos etapą nežengs pačiomis pakiliausiomis nuotaikomis. Bent pusę pirmojo kėlinio „Sūduvos“ gerbėjai dairėsi vienas į kitą ir sunkiai suprato, ką aikštėje daro jų palaikomi futbolininkai.

Vis tik skatinančiomis skanduotėmis ir palaikymo šūksniais sirgaliai pažadino sūduviečius, kurie žaidimą išlygino.

Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių, tačiau rūbinėje Vladimiras Čeburinas tikrai turėjo ką pasakyti.

Po pertraukos vaizdas aikštėje keitėsi nedaug. Nors aikštės šeimininkų atakų padaugėjo, labai rimto pavojaus sukurti nepavyko. Tiesa, vartams negrasino ir „Spartaks“.

Nors svečiai žūtbūt bandė mušti, aikštės šeimininkų sienos pramušti jiems taip ir nepavyko.

Rungtynių eiga. Marijampolės „Sūduva“ – Jūrmalos „Spartaks“

Antras kėlinys

90 min. Prasidėjo pridėtas laikas, svečiams būtina mušti įvartį.

80 min. Dar vienas susistumdymas aikštėje. A.Švrjuga kibo į atlapus grubiai prieš jį prasižengusiam varžovui.

73 min. Greita ir pavojinga „Sūduvos“ ataka, tačiau R.Cicilia baudos aikštelėje sužaidė ranka.

71 min. Susistumdymas. Victoras Faiska susinervinęs smūgiavo kamuolį jau po teisėjo švilpuko ir pataikė į vieną iš „Sūduvos“ žaidėjų. Tai, žinoma, šeimininkams nepatiko. Laimei, didesnio konflikto nekilo, o teisėjas V.Faiskai parodė geltoną kortelę.

62 min. Proga prie „Sūduvos“ vartų, tačiau pasiaukojančiai galingą smūgį sugėrė V.Slavickas.

49 min. Komandos antrąjį kėlinį pradėjo gan aktyviai, žaidimas neužsistovi aikštės viduryje.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Europos lyga: Marijampolės „Sūduva” - Jūramalos „Spartaks”

Pirmas kėlinys

43 min. G.Finkleris pamažu prisišaudo. Dar vienas geras saugo smūgis iš toli, tačiau kamuolys zvimbia šalia vartų.

31 min. Pagaliau „Sūduva“ surengė pavojingą išpuolį, jį užbaigti pabandė pirmosiose rungtynėse mušęs G.Finkleris, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

24 min. Keista atmosfera Marijampolėje: „Sūduvai“ žaidimas taip nesiklijuoja, kad tribūnos tik keistai bruzda ir kartas nuo karto paskanduoja, bandydamos prižadinti primigusius futbolininkus. Marijampoliečiai tokios nekokybiškos savo komandos seniai nematė.

17 min. „Sūduvos“ futbolininkai kol kas tik atsimušinėja ir nesugeba išeiti į puolimą, o „Spartaks“ kuria pavojingas atakas.

10 min. Prie „Sūduvos“ vartų liepsnoja „Spartaks“ laužai. Tenka pripažinti, kad įvartis po truputį bręsta.

9 min. „0:2? Gauna?“ – nustebę staigiai pasikeitusiu rezultatu Vilniuje antakius kilnojo marijampoliečiai.

7 min. „Sūduva“, „Sūduva“! skamba „Arvi“ stadione. Žiūrovai bando užvesti savo komandą, kurios žaidime kol kas per daug broko.

5 min. Grubiai suklydo A.Švrljuga, tačiau į greitą išskubėję svečiai buvo sustabdyti.

3 min. Pirmas smūgis į I.Kardumo vartus, tačiau iš toli baudos smūgiu pasiųstas kamuolys skriejo tiesiai vartininkui į rankas.

0 min. Susidomėjimas Europos lyga Marijampolėje didelis, žiūrovai, likus 15 minučių iki rungtynių, dar stovėjo milžiniškose eilėse.