Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos futbolo chuliganai ruošiasi dar vienam žygiui į Lietuvą, šįkart – į Šiaulius

„Legia“ fanai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Legia“ gerbėjai
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Lietuva vėl gali pajusti, ką reiškia Lenkijos futbolo aistruolių antplūdis. 2007-aisiais Vilniuje siautėję „Legia“ gerbėjai ruošiasi žygiui į Šiaulius.

Liepos 14 dieną Tauragės „Tauras“ Šiauliuose žais Europos lygos antrojo etapo namų rungtynes su Olandijos komanda „Den Haag“.

Neturintis tokio garsaus Europoje vardo, kaip Amsterdamo „Ajax“ ar Roterdamo „Feyenoord“, Hagos klubas yra gerai žinomas kituose sluoksniuose. Chuliganų.

Olandijoje teigiama, kad „Den Haag“ – Olandijos „Millwall“, turint mintyje tai, kad žemesnėse Anglijos lygose žaidžiantį pietų Londono klubą garsina ne pasiekimai, o aršiausi šalyje gerbėjai. Olandijos futbolo chuliganų hierarchijoje „Den Haag“ lenkia visus.

„Tauro“ direktorius Egidijus Katauskas neneigė, kad apie neramų „Den Haag“ aistruolių būdą žino: „Su olandų klubu kalbėjomės dar nedaug. Bet jau kažkiek informacijos turime, ji liūdnoka – jų gerbėjai yra gana agresyvūs. Kol kas daugiau ne ką tegaliu pasakyti. Reikės mums derinti šį klausimą.“

Lietuva vėl gali pajusti, ką reiškia futbolo aistruolių siautėjimas. Šį kartą Lietuvos futbolo klubams tarptautinių turnyrų burtai nelėmė varžovų iš futbolo chuliganų žygiais garsėjančios kaimyninės Lenkijos. Atrodytų visos šalies policijos pareigūnai galėjo ramiai atsidusti. Bet Lenkijos futbolo aistruolių antplūdžio Lietuvai matyt nelemta išvengti.

Pasak klubo vadovo, rungtynes „Tauras“ greičiausiai žais Šiauliuose. Tauragės stadiono rekonstrukcija užsitęsė ir iki rungtynių jis dar vargu ar galės būti naudojamas.

Tačiau netgi ne agresyviausi Olandijos chuliganai gali sukelti daugiausiai problemų tauragiškiams ir šiauliečiams.

„Mes turime informacijos, kad „Den Haag“ aistruoliai bendradarbiauja su „Legia“ gerbėjais ir vieni kitus palaiko,“ – prisipažino E.Katauskas.

Grėsmė, kad vėl į Lietuvą sugrįš  žmonės, kurie prieš ketverius metus pasižymėjo Vilniuje, iš tiesų yra aktuali, mat „Legia“ savo kovas Europos lygoje pradės tik nuo trečio etapo. Be to, klubo aistruoliai yra labai išsiilgę kelionių. Po eilinių incidentų, pavasarį Lenkijos valdžia uždraudė klubams įsileisti svečių gerbėjus. Žadama šį draudimą taikyti ir naujųjų šalies pirmenybių rudens rate. Lenkų chuliganams liko vienas kelias – pasireikšti užsienyje.

2007-ųjų liepą „Legia“ fanai Vilniuje sukėlė tokias riaušes, kad privertė trauktis netgi specialiuosius policijos būrius. Po įvykių, prasidėjusių per pertrauką, antro rungtynių kėlinio niekas jau nepamatė – teisėjas atsisakė tokioje situacijoje išvesti komandas į aikštę, o didžiulius stadiono nuostolius „Vėtrai“ padengė lenkų klubas. UEFA tąkart diskvalifikavo „Legia“ ir „Vėtra“ pateko į kitą tuometinio „Intertoto“ turnyro etapą be kovos.

„Legia“ aistruolių forumuose žinia, kad „Den Haag“ žais Lietuvoje, sukėlė didelį susidomėjimą. Skaičiuojami kilometrai, domimasi bilietais, prisimenama apie kovas su Lietuvos policininkais Vilniuje ir Kaune.

„Legia“ aistruolių forumuose žinia, kad „Den Haag“ žais Lietuvoje, sukėlė didelį susidomėjimą. Skaičiuojami kilometrai, domimasi bilietais, prisimenama apie kovas su Lietuvos policininkais Vilniuje ir Kaune. „Buvome Vilniuje, buvome Kaune, dabar išbandysime Žemaitijos policiją“, – teigiama viename pasisakyme. Tiesa, lenkai dar nežino, kad jiems teks savo draugus iš Olandijos palaikyti ne Tauragėje, o Šiauliuose, kurių policija jau matė Krokuvos „Wisla“ aistruolius ir labai įsisiautėti jiems neleido.

Skirtingai nei Lenkijos rinktinės gerbėjų nusistatymas prieš šio pavasario draugišką šalių rinktinių susitikimą Kaune, potencialių šios kelionės dalyvių nusistatymas nėra draugiškas lietuviams (nors ir pavasarį be incidentų neapsieita). „Legia“ gerbėjai kalba apie Lietuvoje neva skriaudžiamus jų tautiečius. Prieš kelis mėnesius „Legia“ aistruoliai pasigamino šovinistinio pobūdžio vėliavą su Lenkijos spalvomis, šios šalies, Ukrainos miesto Lvovo bei Vilniaus herbais ir užrašais „Lwow“ ir „Wilno“.

Vis dėlto labai didelės grėsmės „Tauro“ klubas nejaučia. „Mes nieko nebijome, – sakė E.Katauskas. – Nemanau, kad lenkų čia suvažiuos milijonas. Be to, Šiauliai turi patirties, kaip elgtis su lenkų futbolo chuliganais. Manau, kad problemų būti neturėtų.“

Patys lenkai bijo tik to, kad jei jie kartais, kaip Vilniuje, nutrauks rungtynes, ir olandų klubas bus pašalintas iš Europos lygos, kartu nenutrūktų ir ilgametė „Legia“ ir „Den Haag“ chuliganų draugystė.

sportas.info
Komentarai
Temos UEFA, Futbolas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką