Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LFF generalinis direktorius N.Dunauskas – apie A lygos startą, paramą klubams bei sąžiningą žaidimą

Nerijus Dunauskas. Interviu
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Nerijus Dunauskas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį savaitgalį startuoja A lygos čempionatas. Vėl pradedama kova: dėl aistruolių palaikymo, pilnų stadionų, sąžiningo žaidimo, ir, žinoma, trofėjų.

Kokio starto šiais metais tikisi Lietuvos futbolo federacija, kaip planuoja bendradarbiauti su A lyga, klubais ir kokius pagrindinius tikslus išsikėlė papasakojo Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius Nerijus Dunauskas.

– Nerijau, netrukus pakils naujojo A lygos sezono uždanga. Kokio čempionato tikitės?

– Kaip ir kasmet – lūkesčiai dideli. Laukiame gero sezono ir, žinoma, gero starto. Tiek žiūrovai, tiek žaidėjai išsiilgę futbolo – tai matėsi praėjusį sekmadienį Vilniuje, kai vyko LFF Supertaurės rungtynės ir buvo pilna „Sportimos“ arena.

– Kokia lygos vizija LFF akimis?

– Svarbiausias dalykas tai, kad lyga, kaip klubams atstovaujanti asociacija, privalo būti. Bendra mūsų vizija tokia, kad asociacija turėtų įtraukti ir Pirmos lygos klubus.

– Koks pagrindinis bendras jūsų ir lygos tikslas?

– Žaidimo kokybės gerinimas, aukštesnio lygio čempionatas, patrauklesnis produktas žiūrovams ir sklandi organizacija. Džiugina, kad po truputį auga tiek lyga, tiek klubai: einame link stabilesnės klubinės sistemos.

Kartu taip pat siekiame užkirsti kelią nesąžiningam žaidimui ir pernai tai bendromis pastangomis buvo pasiekta. Kita vertus, apmaudu, jog neseniai turėjome plačiai nuskambėjusį „Šilo“ klubo pasitraukimą. Kad tokie atvejai nepasikartotų, privalome išlikti budrūs – ne tik federacija, ar lyga, bet ir patys klubai.

– Ar įsivaizduojate, kaip turi/gali atrodyti klubinis futbolas Lietuvoje po kelių metų?

– Tai ne tik įsivaizduoju, bet tam turime LFF strategiją. Siekiame stabilios, tvarios lygos su futbolo klubais, kurie būtų paremti bendruomeniniu principu, savo struktūroje turėtų ne tik pagrindines, dublerių komandas ir artimiausią jaunimo pamainą, bet ir įvairaus amžiaus vaikų grupes, moterų, salės futbolo, veteranų kolektyvus. Ne paslaptis – mūsų strateginiai tikslai ambicingi, tačiau įmanomi: pradedant profesionaliu ir baigiant vaikų futbolu.

– Kas, jūsų nuomone, padėtų sukurti tokį produktą?

– Būtent tai, link ko einame: vieninga, aiški strategija. Turime žinoti, ką mes darysime už pusmečio, kaip tai darysime ir vėliau įvertinti rezultatus. Jei kažkas nepavyko: išsiaiškinti, kokios to priežastys ir planuoti veiksmus toliau. Svarbu, kad visuomenė suvoktų, jog tai nėra tik federacijos produktas – tai strategija visam Lietuvos futbolui. Kartu turime siekti tikslų, augti ir viskas pavyks.

– Svarbiausias akcentas: nuo ko reikėtų pradėti auginti klubinį futbolą?

– Svarbi savivaldybių parama, regioninėmis futbolo mokyklomis ugdant jaunimą, darbas su bendruomene. Klubinis futbolas tose vietose ir prasideda. Naudojantis įvairia patirtimi tą praktiką tikrai galima pritaikyti sėkmingai.

– Kokiais bendradarbiavimo su lyga principais vadovausitės šį sezoną?

– Pagrindiniai principai – klubų atskirai ir pačios lygos stiprinimas. Federacija klubų asociacijai suteiks tiesioginę finansinę paramą, o tiesiogiai klubams esame paruošę kitų paramos priemonių.

Bendrai sutarėme koreguoti UEFA solidarumo lėšų skirstymo sistemą. Šios lėšos yra orientuotos į jaunųjų futbolininkų ugdymą ir pagal solidarumo principą skiriamos tiek A lygos, tiek Pirmos lygos klubams. Pagal numatytus pokyčius lėšos pasiektų kokybiškai su jaunimo komandomis dirbančius klubus, kurie įgyvendina licencijavimo ir ruošiamos naujos futbolo mokyklų sertifikavimo programos kriterijus.

Taip pat atnaujiname klubų skatinimo tvarką, kad ji būtų efektyvesnė ir orientuota į ilgalaikę klubų plėtrą. Tam kuriamas klubų vystymo fondas, kuris skirs tikslinį finansavimą pagal paraiškas. Pavyzdžiui, jaunimo ugdymo programoms, trenerių specializacijai pagal amžiaus grupes, šiuolaikinei metodikai ar įrangai, treniruočių įrangai įsigyti, kursams, kuriamoms moterų ar salės futbolo komandoms ir pan.

– Ko palinkėsite klubams, lygai naujo sezono starto proga?

– Klubams linkiu gero sezono, garbingos kovos bei sąžiningo žaidimo, žaidėjams – kuo mažiau traumų. Tiems, kurie dalyvaus UEFA varžybose – kuo geresnių startų. A lygai bendrai – konkurencingo čempionato, didesnio žiūrovų susidomėjimo ir bendro tikslų siekimo kartu su klubais. Linkiu ir solidaus pagrindinio rėmėjo, kuris būtų ilgalaikis, o investicijos vėliau atsipirktų – ne tik finansine, bet ir sportine prasme.

– O visai likusiai futbolo bendruomenei?

– Ateiti į stadionus ir tapti futbolo augimo proceso dalimi. Žinau, kad žmonėms labai svarbu rezultatai ir infrastruktūra: norėtųsi, jog varžybas stebėti būtų galima komforto zonoje, šiltai. Šios situacijos gerinimas priklauso ne tik nuo mūsų – čia, labai svarbus ir savivaldybių, Vyriausybės požiūris, taip pat visuomenės dėmesys. Vienybė ir mokymasis iš kitų padės situaciją pagerinti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką