Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gintautas Babravičius: apskričių futbolo federacijos privalo paklusti LFF sprendimams

Gintautas Babravičius
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / LFF viceprezidentas Gintautas Babravičius apie LFF sprendimus prasitarė sužinantis tik iš spaudos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Karas tarp Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Vilniaus apskrities futbolo federacijos (VAFF) tęsiasi. Į LFF pusę stojusi VšĮ „Sekmadienio futbolo lyga“ (SFL), organizuojanti masiškiausias mėgėjų futbolo pirmenybes sostinėje, ėmėsi iniciatyvos burti naują futbolo plėtra Vilniaus regione besirūpinsiančią organizaciją.

Tiesa, pirmasis mėginimas visuomenei pristatyti naują organizaciją prisvilo. Į spaudos konferenciją pakvietę, bet į klausimus nesugebėję atsakinėti SFL prezidentas Paulius Malžinskas ir LFF viceprezidentas Gintautas Babravičius, varė į neviltį žurnalistus, o spaudos konferencija virto visišku fiasko.

Vienija skaldydami: įkurta alternatyvi organizacija

P.Malžinskas atskleidė, kad vakar, sausio 24-ąją, buvo įsteigta asociacija „Vilniaus regiono futbolo sąjunga“ (VRFS). Jos steigėjai penki juridiniai asmenys – FK „Bekentas“, „Sekmadienio futbolo lyga“, FK „Prelegentai“, FK „Mažoji Statyba“ bei teisėjų futbolo klubas „Refas“. Kol kas tiek sąjungoje ir narių.

Kitą trečiadienį, vasario 1 dieną, kaip teigė P.Malžinskas, šaukiamas visuotinis Vilniaus futbolo bendruomenės suvažiavimas, kuriame bus suformuotos naujos asociacijos veiklos gairės, išrinkti vadovai. Visi norintys klubai galės tapti asociacijos nariais.

„Šios asociacijos tikslas – suvienyti futbolo visuomenę, nieko neskirstant į svetimus ir savus. Visi klubai, visi juridiniai ir fiziniai asmenys, suinteresuoti futbolo ateitimi Vilniaus regione, kviečiami atvykti. Kiekvienas klubas turės savo balsą“, – dėstė P.Malžinskas. Paklaustas, ką jis vadina Vilniaus futbolo bendruomene, atsakė, kad „visi, kuriems rūpi žaisti ir organizuoti futbolą“.

VRFS kuriama kaip alternatyva VAFF, kuri praėjusią savaitę buvo pašalinta iš LFF narių. „Vienbalsiu LFF VK narių sprendimu VAFF prarado visas nario teises, o LFF administracijai yra pavesta laikinai tiesiogiai organizuoti futbolo veiklą VAFF teritorijoje“, – buvo rašoma LFF pranešime spaudai.

Reaguodamas į LFF veiksmus, VAFF prezidentas Ritas Vaiginas spaudos konferencijoje išdėstė savo poziciją.

„Nusibodo karai. Visi matome, kad futbolo įvaizdis yra labai silpnas. Jis statomas labai mažais žingsneliais, nors nemanau, kad futbolas Lietuvoje mažiau populiarus nei KITAS žaidimas. Kuo bus mažiau destruktyvių veiksmų, abipusių kaltinimų, tuo futbolui bus geriau“, – kalbėjo P.Malžinskas.

G.Babravičius: apskritys turi paklusti LFF

Netrukus spaudos konferencija virto palaida bala. Išskirtiniu žurnalistų taikiniu tapo G.Babravičius, kuriam netgi teko aiškintis, ką jis pats yra nuveikęs futbolo labui. Vieną po kito klausimus žėrusius žurnalistus iš kantrybės vedė abstraktūs G.Babravičiaus atsakymai. 

Paklaustas, kokia jo užduotis šioje spaudos konferencijoje, G.Babravičius priminė, jog yra LFF viceprezidentas, todėl atstovauja LFF. Tiesa, nieko apie LFF VK sprendimus, susijusius su VAFF narystės stabdymu LFF veikloje, viceprezidentas negalėjo paaiškinti. Maža to, G.Babravičius prasitarė: „Aš pats apie juos sužinau tik iš spaudos pranešimų“.

LFF pranešime buvo teigiama, kad VAFF iš LFF narių šalinama dėl „įstatų neatitikimo ir įvairių  pažeidimų“. Paprašytas pakomentuoti sprendimo motyvus ir konkrečiai įvardinti VAFF pažeidimus, G.Babravičius pirštu dūrė į vieną ir, jo nuomone, svarbiausią dalyką – VAFF nesutiko patvirtinti LFF primestų įstatų.

„Apskričių futbolo federacijos turi paklusti LFF sprendimams. Labai klysta, jei kažkas mano, kad gali juos ignoruoti. Būtent dėl to buvo taikytos sankcijos“, – griežtu tonu kalbėjo G.Babravičius.

„Daugiau pažeidimų? O kam daugiau? Įstatų neatitikimas yra svarbiausias dalykas, – teigė G.Babravičius. – Kažkam gali susidaryti įspūdis, kad LFF ir VAFF yra lygiavertės organizacijos, bet taip nėra. LFF, kuri yra UEFA narė, turi įgaliojimus tvarkyti visą Lietuvos futbolą“.

Kokios konkrečios Vilniaus futbolo bėdos, kaip teigė G.Babravičius, „parodys skrodimas“.

Paklaustas, ar jam žinoma, kad ir kitų apskričių federacijos nesilaiko LFF surašytų įstatų ir kodėl prieš jas nesiimta priemonių, G.Babravičius padėkojo už informaciją ir patikino, kad bus patikrinta ir kitų apskričių federacijų veikla.

Kažkam gali susidaryti įspūdis, kad LFF ir VAFF yra lygiavertės organizacijos, bet taip nėra. LFF, kuri yra UEFA narė, turi įgaliojimus tvarkyti visą Lietuvos futbolą

„Jie norėjo, kad visos apskričių federacijos pasikeistų įstatus pagal jų paruoštą šabloną. Tam, kad LFF galėtų viską valdyti ir kontroliuoti. Mes, kaip ir reikalavo, iš dalies pakeitėme įstatus, tačiau išbraukėme tuos punktus, pagal kuriuos LFF galėtų kištis į mūsų veiklą. Tapome LFF nariais, bet esame savarankiška organizacija, ir įstatymai gina mūsų savarankiškumą“, – motyvus, kodėl VAFF atmetė LFF pateiktą įstatų šabloną, praėjusią savaitę išdėstė R.Vaiginas. Pasak jo, išbraukti punktai kalba apie LFF teisę savo nuožiūra skirti arba atleisti apskričių federacijų vadovus.

Tiek G.Babravičius, tiek P.Malžinskas patvirtino, kad VRFS įstatai bus parengti pagal LFF nurodymus.

Pirmiausiai – valdžia, plėtros vizija – vėliau

P.Malžinskas taip pat negalėjo konkrečiai pasakyti, kuo jo atstovaujamai futbolo bendruomenei neįtinka VAFF veikla.

„Tam tikra prasme mes esame dėkingi VAFF, nes tai jos veikla ar neveikla paskatino Sekmadienio futbolo lygos įsikūrimą. Į smulkmenas nesinori gilintis. Futbolo bendruomenė jas puikiai žino“, – kalbėjo P.Malžinskas.

„Jis (Paulius Malžinskas, – red. past.) įsivaizduoja, kad VAFF veikla, tai tik mėgėjų pirmenybių organizavimas. Mes seniai išaugome iš tų marškinėlių, nes reikia rūpintis ir bazių plėtra, ir vaikų, veteranų, moterų futbolu“, – praėjusią savaitę kalbėjo VAFF prezidentas Ritas Vaiginas.

Pasitikslinus, ar SFL verčia VAFF neturėdama futbolo plėtros, o tik mėgėjų varžybų organizavimo viziją, P.Malžinskas puolė kalbėti apie būtinybę reformuoti ir sisteminti futbolo mokyklų mieste veiklą.

Ypač P.Malžinskui užkliuvo Vilniaus futbolo mokyklos darbas. „Svarbiausias prioritetas – vaikų futbolo struktūra ir masiškumas. Manau, Vilniaus futbolo mokyklos veikla nėra tenkinanti. Ten treneriai siekia ne kokybės, o kiekybės, nes nuo to tiesiogiai priklauso jų uždarbis“, – kalbėjo P.Malžinskas.

Tačiau kokiomis priemonėmis VRFS įtakotų biudžetinės įstaigos veiklą, SFL prezidentas negalėjo paaiškinti. Infrastruktūros plėtros klausimu A.Malžinskas taip negalėjo pasakyti daug, tik tiek, kad „bazių situacija apgailėtina“.

„Subursime garbingus žmones, kurie spręs tuos futbolo plėtros klausimus. Būtent vienas iš šaukiamo suvažiavimo tikslų – išrinkti vadovus, kurie būtų už tai atsakingi“, – dėstė P.Malžinskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką