Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 15, 08:23

LFF mojuoja iš FIFA ir UEFA gautu laišku: gresia itin rimtos sankcijos

LFF ir politikų mūšis tęsiasi toliau. Seime užregistravus laikino tiesioginio LFF valdymo įstatymo projektą, federacija dalinasi laišku, kurį gavo iš FIFA ir UEFA.

LFF pranešime spaudai skelbia, kad tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės:

– Nacionalinių rinktinių dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas;

– Lietuvos futbolo klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas;

– Visų Lietuvos futbolo federacijos, kaip FIFA ir UEFA nario, įgaliojimų sustabdymas;

– FIFA ir UEFA finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas;

„Tarptautinės futbolo organizacijos Lietuvos futbolo federacijos atstovus vakar vakare informavo apie tai, kad kai kurių Lietuvos politikų kišimasis į nepriklausomos futbolo federacijos veiklą, yra vienareikšmiškai vertinamas kaip FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, kurie sukels tiesiogines neigiamas pasekmes visam Lietuvos futbolui – tiek nacionalinėms rinktinėms, tiek Lietuvos futbolo klubams.

Tarptautinių futbolo organizacijų atstovai dar kartą įspėjo Lietuvos futbolo atstovus, jog tokio LR Seimo narių inicijuoto teisės akto priėmimas vienareikšmiškai lems Lietuvos futbolo klubų ir rinktinių suspendavimą tarptautinėse arenose, viso Lietuvos futbolo finansavimo iš šių organizacijų nutraukimą. Šių veiksmų tarptautinės futbolo organizacijos imtųsi nedelsiant.

nuotr. LFF/LFF pasidalino gautu laišku iš UEFA ir FIFA
nuotr. LFF/LFF pasidalino gautu laišku iš UEFA ir FIFA

Savo ruožtu noriu pabrėžti, kad Lietuvos futbolo bendruomenės nuomone, futbolo valdymas yra išskirtinai tik pačios futbolo bendruomenės klausimas, bet kokie pakeitimai turėtų būti daromi remiantis tik futbolo bendruomenės sutarimu.

LFF veikia speciali darbo grupė dėl geriausių valdymo praktikų tobulinimo, planuojami susitikimai su visais suinteresuotais politikais ir institucijų atstovais, spalio mėnesį vyks Lietuvos futbolo bendruomenės Forumas, kuriame bus sprendžiami svarbiausi klausimai. Esu įsitikinęs, kad konstruktyvi diskusija yra vienintelis kelias siekiant Lietuvos futbolo tikslų”, – sakė Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką