Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 11d. 18:05

Naujo futbolo rinktinės trenerio paieška: favoritai – lietuviai, bet visko gali būti

Tomas Danilevičius
Augusto Didžgalvio/LFF nuotr. / Tomas Danilevičius

Sausio pabaiga – tas terminas, per kurį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Tomas Danilevičius norėtų surasti naują nacionalinės komandos vedlį. Bendraudaumas su 15min, federacijos vadovas šiek tiek praskleidė paslapties šydą ir papasakojo, kaip bus renkamas naujasis rinktinės vyriausiasis treneris.

Nors oficialiai konkursas dar nepaskelbtas, T.Danilevičiaus telefonas kaista nuo skambučių, o į elektroninio pašto dėžutę periodiškai įkrenta galimų kandidatų gyvenimo aprašymai.

Anot prezidento, naujojo vyriausiojo trenerio paiešką LFF žada pradėti artimiausiomis dienomis. Oficialiai bus paskelbtas konkursas, lygiai tokiomis pačiomis sąlygomis bus ieškoma ir trenerių visų amžiaus grupių jaunimo rinktinėms.

„Pirmadienį vykusiame Vykdomojo komiteto posėdyje diskutavome dėl trenerių atrankos kriterijų, aptarėme licencijų, patirties, rekomendacijų klausimus. Šios svaitės metu norėtume paskelbti konkursą ir lauksime kandidatų gyvenimo aprašymų. Kita vertus, CV jau ir dabar esame sulaukę nemažai – tiek aš, tiek LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, tiek LFF techninis departamentas. Norime susirinkti visas kandidatūras ir tuomet spręsime“, – pasakojo T.Danilevičius.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Tomas Danilevičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Tomas Danilevičius

Prieš dvejus rinktinės vairą patikint E.Jankauskui, tvirtą rekomendacinį žodį tarė LFF trenerių taryba. Patariamosios nuomonės iš patyrusių specialistų T.Danilevičius tikisi sulaukti ir šiemet, bet pirmiausia stratego kandidatūra turės praeiti pro jo, generalinio sekretoriaus ir LFF techninio departamento filtrą.

„Manau, jog aš, Edgaras ir Techninis departamentas išgryninsime kandidatūras, tarsimės su Trenerių taryba bei Vykdomajam komitetui pateiksime realius kandidatus. Nemanau, kad įtraukti į atranką reikia visus Vykdomojo komiteto narius, nes procesas būtų pernelyg sudėtingas. Juk reikės susitarti su kandidatais, kalbėtis, tartis dėl sutarties sąlygų. Kaip bebūtų, lemiamą sprendimą priims ir naują trenerį tvirtins Vykdomasis komitetas“, – kalbėjo T.Danilevičius.

Lietuvos rinktinė atranką į 2020-ųjų metų Europos pirmenybes pradės kovo 22-ąją rungtynėmis su Liuksemburgu. Naujo trenerio pavardę T.Danilevičius norėtų visuomenei pranešti per sausį.

„Panaši situacija ir su jaunimo rinktine. Atranka į 2021-ųjų Europos pirmenybes prasidės kovo antroje pusėje, tad laikas mus spaudžia. Norėtume kuo greičiau atsakyti į šiuos klausimus. U-17 ir U-19 rinktinių trenerių sutartys baigiasi gruodžio mėnesį. Kai kurioms jų jau metų pradžioje teks dalyvauti turnyruose, tad norėtųsi ir greitesnio sprendimo, bet vienaip ar viską turi patvirtinti Vykdomasis komitetas“, – kalbėjo LFF prezidentas.

Per nepriklausomos Lietuvos istoriją mūsų rinktinei yra vadovavę ir du užsienio šalių specialistai. Abiejų jų patirtys kardinaliai skirtingos.

2008-2009 metais prie komandos stovėjęs portugalas Jose Couceiro įkvepiančiai debiutavo prie rinktinės vairo, buvo vadinamas naujuoju Lietuvos futbolo gelbėtoju ir šiuo metu dirba Portugalijos futbolo federacijos techniniu direktoriumi.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jose Couceiro
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jose Couceiro

2012-2013 metais komandai vadovavęs vengras Csaba László dažniausiai prisimenamas dėl savo retorinių sugebėjimų, bet ne dėl rinktinės sėkmingo žaidimo.

T.Danilevičius neslėpė, kad jo simpatijos šį kartą – vietinių specialistų pusėje.

„Ta dilema, kuria kryptimi eiti, visuomet yra mano galvoje. Konkretaus atsakymo sau dar neturiu. Žinoma, prioritetas galbūt turėtų būti lietuvis, bet reikia žiūrėti ir į rinką. Visgi dabartinėje situacijoje manau, kad lietuvis specialistas būtų logiškesnis pasirinkimas, bet išvadas daryti dar ankstoka. Norėtųsi matyti visus kandidatus, visą paveikslą“, – teigė LFF vadovas.

Paklaustas, ar turi savo favoritą šiose trenerių lenktynėse, T.Danilevičius neslėpė, kad apie keletą pavardžių galvoja šiek tiek rimčiau nei apie likusias.

„Turiu kelis trenerius, su kuriais tikrai norėsiu pabendrauti. Pavardžių dar nenorėčiau įvardinti, kad nebūtų bereikalingų spekuliacijų, bet tai yra lietuviai. Su jais kalbėsime pirmiausia. Norėtųsi išgirsti jų vizijas, matymą, norus. Nėra ką slėpti, juk kai kurie iš jų šiandien turi sutartis su klubais“, – atviravo T.Danilevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką