Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LFF prezidentas Julius Kvedaras: sprendimus priima treneriai, jie už viską atsakys

Julius Kvedaras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Julius Kvedaras
Šaltinis: EuroFootball.lt
0
A A

Praėjusią savaitę šalies sporto padangėje kilusias aistras bando apraminti Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Julius Kvedaras.

LFF vadovas portalui „EuroFootball.lt“ pakomentavo jo kritikų išsakytus teiginius. Taip pat išsakė savo nuomonę apie trenerio Valdo Ivanausko ir atakuojančio saugo Arvydo Novikovo žodžių mūšį.

– Kaip vertinate Lietuvos rinktinės startą Europos čempionato atrankoje?

– To maždaug ir tikėjausi. Aišku, visada norisi geriau, bet rezultatas atitinka realybę.

– Teigiama, kad rinktinės treneris Igoris Pankratjevas turi pasitarti su federacijos atstovais, kokius žaidėjus leisti į aikštę.

– Kas galėjo tokią nesąmonę pasakyti? Su kuo jis gali pasitarti? Neįsivaizduoju. Jūs jo paties paklauskite, ar taip yra. Kas taip teigia?

– Apie tai savo straipsnyje užsiminė žurnalistas Gediminas Reklaitis.

– Kaip galima rašyti nesąmones? Treneris mato visą procesą, kaip vyksta treniruotės. Jis žino, kaip jaučiasi žaidėjai, kokia jų forma, kaip atstovauja savo klubams. Žurnalistas neturėtų skleisti lietuviškų „pletkų“. Čia Lietuva, čia vėl svarbiausia, kad pas kaimyną namas dega.

– Straipsnyje taip pat rašoma, kad jei žaidėjas nepasirenka su federacija siejamo agento, jis neturi šansų patekti į rinktinę.

– Federacija net nežino, kas kokį agentą turi. Atvirai kalbant, net nežinau, kas su kokiu agentu dirba.

Vakar pirmą kartą sužinojau, kad Valdui Ivanauskui ir Arvydui Novikovui atstovauja tas pats agentas. Žaidėjai mūsų neinformuoja ir niekas jų neklausia, su kokiais agentais jie dirba. Teiraujamės, kaip jiems sekasi, ar gauna klube žaisti. Viskas. Tokios kalbos jau iš pasakų.

– Kaip vertinate trenerio V.Ivanausko žodžius – kritiką Lietuvos rinktinei ir pasakymą, kad šalyje futbolas neturi perspektyvų.

– Aš prieš tokius dalykus. Savo rate galime pasišnekėti visaip. Tačiau viską atspausdino prieš rungtynes išleistoje vadinamojoje programoje, neseniai aš ją pamačiau. Apie savo šalį nėra gražu taip kalbėti. Nors šiaip, jei nori, gali sakyti, juk žodžio laisvė. Galbūt tik nereikėjo sakyti, kad „aš pats geriausias žaidėjas“.

Jei su visu straipsniu sutikčiau, o tą eilutę išmesčiau, tada būtų normalu, nes aš išsakiau savo nuomonę. Tada, kas čia blogo? Vienas pasakė, o kitas atsakė pasikarščiavęs. Aš jų vietoje nesinervinčiau ir nesimėtyčiau žodžiais. O jeigu aš matau blogus dalykus, man niekas nedraudžia tai pasakyti, teisingai?

– Kodėl į rinktinę nekviečiami M.Stankevičius, D.Šemberas, Ž.Karčemarskas, o vieta atsiranda patyrusiam M.Kalonui?

– Nežinau, klauskite trenerių. Jie atsakys už rezultatą. Aš vienoje rinktinės treniruotėje pamačiau, kad atsigavęs G.Sirgėdas. Paklausiau, ar jį planuojama leisti į aikštę, ir man atsakė, kad dar vertins treniruočių metu.

Treneriai sprendžia, jų klauskite. Jie prieš visus atsakys už tai, ką prisižadėjo – surinkti daugiau taškų, geriau sužaisti ir taip toliau. Jie turi visišką laisvę. Treneriai tik pasako, kokių sąlygų jiems reikia, pavyzdžiui, savaitės treniruočių Šveicarijoje ar Miunchene. O mes priversti viską įvykdyti.

– G.Reklaičio straipsnyje taip pat klausiama, kokį vaidmenį Lietuvos futbolo federacijoje atlieka Stasys Stankus, jis buvo įvardijamas kaip „pilkasis kardinolas“.

– Jis yra techninis direktorius, atsakingas Kaune už akademijos darbą. Gali su treneriais pasikalbėti apie žaidėjus. Niekas niekam nedraudžiama. Treneriams gali pasiūlyti, jei mato, kad U-21 rinktinėje yra geras žaidėjas, ar pastebi, kad galima perkelti iš U-19 į U-21 rinktinę tinkamą futbolininką. Jis turi teisę rekomenduoti žaidėjus.

Tačiau jo kompetencijoje yra ir daugiau – jis turi apibūdinti fizines ir kitas futbolininko savybes, kad treneriams būtų lengviau. Jei Stankus rekomendavo iš vienos jaunimo rinktinės į kitą kokį žaidėją, jis turi už tai ir atsakyti.

Tačiau treneris gali jam pasakyti, kad mano, kad jo siūlomi žaidėjai neturi perspektyvų. O kardinolai... Tai kas čia tie kardinolai? Rišeljė buvo kardinolas „Trijuose muškietininkuose“.

EuroFootball.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką