Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LFF prezidentas Liutauras Varanavičius: „Lėšos, uždirbtos iš rungtynių su ispanais, atiteks rinktinėms“

Liutauras Varanavičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Liutauras Varanavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Apgailėtina futbolo infrastruktūros būklė toliau aitrina santykius tarp Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Kauno miesto savivaldybės.

LFF prezidentui Liutaurui Varanavičiui interviu „15min“ papriekaištavus, kad miesto savivaldybė, užuot leidusi mokesčių mokėtojų pinigus daugiausia koncertams skirtai arenai, turėtų susirūpinti S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadiono būkle, Kauno meras Andrius Kupčinskas atšovė: namų darbus turi atlikti ir pati federacija.

„Jei LFF iškovotų teisę rengti Europos futbolo čempionatą Lietuvoje, analogiškai kaip su pasirengimu Europos krepšinio čempionatui, manau, ne tik Kauno miesto savivaldybė, bet ir Vyriausybė „sukrapštytų“ net po keletą milijonų geriausiam šiuo metu Lietuvoje stadionui atnaujinti“, – sakė A.Kupčinskas.

Savivaldybė ir federacija viena kitą kaltina ir tuo, jog 2,7 mln. litų, kuriuos stadiono rekonstrukcijai pasiryžusi skirti  Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA), niekaip nepasiekia Kauno. Pasak savivaldybės, LFF atstovai meluoja teigdami, kad Kauno valdžia atsisakė šių investicijų.

„Savivaldybė neatsisako investicijų į šį stadioną, norėjo ir nori stadioną sutvarkyti pagal tarptautinius reikalavimus. LFF žadėjo savo lėšomis parengti techninį projektą, tačiau to nepadarė. Savivaldybė nepanaikino sprendimų dėl lėšų (1,3 mln. litų) skyrimo ir laukia LFF sutartinių įsipareigojimų įvykdymo“, – rašoma savivaldybės pranešime.

A.Kupčinskas taip pat pažymėjo, kad neprieštarautų, jei pati LFF investuotų nors 1 mln. litų, pavyzdžiui, į stadiono vejos šildymo įrengimą. Savivaldybės vadovo įsitikinimu, vien iš Lietuvos ir Ispanijos rinktinių varžybų – teisių į televizijos transliacijas ir bilietų pardavimo – LFF galėjo uždirbti maždaug 1 mln. litų, kuriuos ir galėtų panaudoti futbolo infrastruktūros gerinimui.

„Federacija turbūt užsiims gatvių taisymu ir apšvietimu, tuo tarpu meras galės mūsų rinktines išvežti į užsienį, jei jau taip skaičiuoja mūsų pinigus. Stadionas yra savivaldybės, ne federacijos“, – ironiškai kiekvienos pusės funkcijas priminė L.Varanavičius. 

 – Kiek iš tiesų federacija uždirbo iš rungtynių su Ispanija, – 15min.lt paklausė L.Varanavičiaus.

 – Kokios yra pajamos iš bilietų prekybos, kol kas nežinome. Tai, manau, paaiškės kitos savaitės pradžioje, kai bilietų platintojas paskaičiuos sirgalių patirtą žalą (dėl kelių bilietų į tą pačią vietą pardavinėjimo, – red. past.), kurią ketina kompensuoti. Pajamas už televizijos transliacijų teises mes žinome, bet tai nėra informacija, kurią skelbiame viešai.

 – Kokioms sritims atitenka šie pinigai?

 – Rinktinėms. Išvežti į varžybas užsienyje visas aštuonias rinktines, kurios atstovauja Lietuvai, mums per metus kainuoja beveik 2 mln. litų. Vien kelionėms, jau nekalbant apie premijas žaidėjams. Šių išlaidų net nepadengia suma, kurią už televizijos transliacijas ir bilietus gauname per 4 metus. Juk moterų ir jaunimo rinktinės jokių pajamų neuždirba, o visos rinktinės per metus turi po 2–4 išvykas į užsienį. Administracinės išlaidos sudaro mažiau nei 15 proc. federacijos biudžeto, o visa kita investuojama į futbolą.

 – Kauno meras teigia, jog S.Dariaus ir S.Girėno SC stadiono rekonstrukcijai skirtos lėšos jau seniai galėjo būti įsisavintos, jei tik LFF įvykdytų tam tikrus formalumus. Kaip šią situaciją vertinate jūs?

 – Situacija labai konkreti. Prašėme stadioną penkiems metams perleisti federacijai. Mes apsiimtume jį sutvarkyti. Mūsų teisininkai keturis mėnesius bandė surasti sprendimą, nes visus mūsų pasiūlymus, kaip būtų galima perleisti stadioną, savivaldybė atmetinėjo. Galiausiai savivaldybė pasakė: „duokite mums pinigus, mes pastatysime“. Bet mes negalime to padaryti, nes pinigus duodanti UEFA su tokiomis sąlygomis nesutinka“. 

 – Deividas Šemberas ir kiti rinktinės žaidėjai po rungtynių su ispanais sakė, kad, esant tokiam valdžios požiūriui į futbolą, net nesinori grįžti į Lietuvą. Ar iš tiesų tokios kalbos vyksta komandos viduje ir ar tai, jūsų nuomone, gręsia atsisakymais atstovauti rinktinei? 

 – Iki šiol vienetai futbolo rinktinės kandidatų nesutikdavo atvažiuoti į rinktinę. Futbole tai niekad nebūdavo problema. Vis dėlto po rungtynių su ispanais ir premjero žodžių daugelis žaidėjų buvo supykę. Tai buvo nuoširdus, o ne suvaidintas pyktis. Suprantu, kad žaidėjai jaučiasi įskaudinti. Tokie dalykai neprideda pliusų. Garsiausius Lietuvos futbolininkus bandome prikalbinti, kad jie savo uždirbtus pinigus investuotų Lietuvoje, kurdami čia futbolo akademijas. Pavyzdžiui, jau yra Edgaro Jankausko futbolo mokykla. Tačiau kai parodoma, kad futbolas Lietuvoje nereikalingas, jie ir sako, kad pagalvos, ar verta čia grįžti. Dėl to Jankauskas ir sako, kad trenerio karjerą geriau tęsti Amerikoje, o ne Lietuvoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką