LFF taurės ketvirtfinalyje – sunki „Žalgirio“ pergalė prieš „Kruoją“

Žalgiriečiai LFF taurės ketvirtfinalyje po dramatiškos kovos rezultatu 2:1 įveikė svečius iš Pakruojo.
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Rungtynes komandos pradėjo be didelės žvalgybos.

Netrukus pirmąją progą įmušti turėjo Andrius Velička. Šis po Vaidoto Šilėno perdavimo pabandė galva nukreipti kamuolį į vartus, tačiau patikimai sužaidė Maris Eltermanis.

18 minutę vieną pavojingiausių smūgių pirmoje rungtynių pusėje atliko ir „Kruojos“ futbolininkai – pasižymėti bandė Valdas Pocevičius. Netrukus po baudos smūgio gavęs kamuolį savo šansą turėjo ir Ričardas Beniušis, tačiau jo spyrį meistriškai atrėmė Armantas Vitkauskas.

21 minutę krito pirmasis įvartis. Puikų perdavimą gavęs Andro Švrljuga išbėgo vienas prieš vartininką, kamuolį perdavė Andriui Veličkai, šis įmušė į tuščius vartus, tačiau pakilo teisėjo vėliavėlė – kroatas buvo nuošalėje.

Po dešimties minučių vos savojo įvarčio neįmušė ir Pakruojo futbolininkai. Po pakelto kampinio galva svečiai bandė jį nukreipti kamuolį į vartus, tačiau teisėjas užfiksavo pražangą prieš šeimininkus.

Praėjus kelioms akimirkoms žalgiriečiai surengė savo atsaką – po puikių M.Kuklio ir A.Švrljugos perdavimų vėl prieš vartus atsidūrė A.Velička, tačiau pakeisti rezultato jam nepavyko. Kita ataka vilniečiai uždirbo kampinį, po kurio stipriai, tačiau netaikliai smūgiavo Algis Jankauskas.

Pirmojo kėlinio pabaigoje žalgiriečiai surengė dar vieną pozicinę ataką, kuri nutrūko maždaug 27 metrai nuo „Kruojos“ vartų. Realizuoti šią galimybę pabandė Paulius Janušauskas – ir neapsiriko. Fantastiškas jo spyris nepaliko jokių šansų pakruojiečių vartininkui M.Eltermaniui ir rezultatas tapo 1:0.

Antrąjį kėlinį „Kruojos“ futbolininkai pradėjo gerokai aktyviau nei vilniečiai. Jie bandė spausti, užsiimti daugiau teritorijos, tačiau nieko apčiuopiamo nesukūrė.

Iki 63 minutės. Tuomet po komandos draugo perdavimo puikiu smūgiu į vartų kampą rezultatą išlygino V.Pocevičius.

Tačiau įvarčiu džiaugtis „Kruojai“ ilgai neteko. Per dvi minutes vilniečiai taip užspaudė svečius, kad šie ilgai atsilaikyti nesugebėjo – Mantas Kuklys nuostabiu smūgiu dar kartą išvedė savo komandą į priekį.

Visgi „Kruoja“ pasiduoti neketino – po kelių minučių Giedrius Slavickas kamuolį perdavė Ričardui Beniušiui, o šis, būdamas labai arti vartų, smūgiavo visai greta.

78 minutę dar vienas puikų šansas pasižymėti turėjo Ričardas Beniušis – vienu lietimu stipriai smūgiavo į vartus, tačiau A.Vitkauskas sužaidė labai patikimai ir išgelbėjo savo komandą nuo dar vieno įvarčio.

Rungtynių pabaigoje pakruojiškiai stengėsi užgulti vilniečių vartus, tačiau to padaryti neleido gera šeimininkų gynyba.

Tačiau paskutinėmis sekundėmis kilo tikra drama. Gynėjas Luka Peričius, vos prilietęs jį provokavusį varžovą, 90-ąją minutę baudos aikštelėje prieš save išvydo geltoną kortelę. Teisėjas taip pat nusprendė skirti ir 11 metrų baudinį. Kilus dideliam žaidėjų ir fanų pasipiktinimui, aikštės teisėjas nusprendė pasitarti su šoniniu teisėju. Pasikalbėjus buvo nuspręsta neskirti 11 metrų baudinio ir atšaukti geltoną kortelę L.Peričiui.

Per likusias kelias minutes nė viena komanda nesugebėjo sukurti nieko pavojingo ir rungtynės baigėsi žaliai baltų triumfu.