Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 02 19, 12:32

LFF vadovas išsamiai: apie 8,4 mln. eurų biudžeto eilutes ir „Jonavos“ lažybų dėmę

Lietuvos futbolo federacija (LFF) ketvirtadienį Vykdomojo komiteto posėdyje sprendė eilę klausimų, o penktadienį žiniasklaidai pristatė sprendimus. Federacijos vadovai dėstė ir aiškino biudžeto eilutes bei pasakojo, kokia kova vyksta dėl paskutinio laisvo bilieto į A lygą. Dėl vietos aukščiausiame divizione kaunasi Pirmai lygai sudėtį rinkusi Alytaus „Dainava“ ir dėl sutartų rungtynių kaltinama bei licencijos negavusi „Jonavai“.
Edgaras Stankevičius
Edgaras Stankevičius / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Biudžetas – su deficitu

LFF 2021-siais planuoja disponuoti 8 497 059 eur. biudžetu, jis yra didesnis nei pernai, kai siekė 8 077 319 eurų.

nuotr. stopkadras /LFF 2021 metų finansų paskirstymas
nuotr. stopkadras /LFF 2021 metų finansų paskirstymas

LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius pristatė lenteles, kaip su metais keičiasi federacijos išlaidos darbo užmokesčiams, teisinėms išlaidoms ir kurui.

nuotr. stopkadras /LFF darbo užmokesčių dydžiai
nuotr. stopkadras /LFF darbo užmokesčių dydžiai

Darbuotojų atlyginimams planuojama išleisti apie 875 tūkst. eurų 2021-siais, pernai šis skaičius siekė 741 tūkst. eurų.

nuotr. stopkadras /Teisinės ir kuro išlaidos LFF
nuotr. stopkadras /Teisinės ir kuro išlaidos LFF

Teisinės išlaidos kasmet mažėja futbolo federacijoje, šiemet jos sieks 52 tūkst. eurų. Važinėti 2021-siais ruošiamasi daugiau nei pernai – kurui planuojama išleisti 36 tūkst. eurų.

nuotr. stopkadras /LFF finansinis likvidumas 2018-2020 m.
nuotr. stopkadras /LFF finansinis likvidumas 2018-2020 m.

LFF pajamų, kurios nėra susijusios su projektais, gaus 5,883 mln. eurų. Didžioji dalis jų bus gauta iš UEFA (4,4 mln. eurų), FIFA pridės beveik milijoną, beveik 100 tūkst. eurų skirs Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), 66 tūkst. eurų atrieks Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Komercinės pajamos, planuojama, sudarys 462 tūkst. eurų.

Projektinėms veikloms vykdyti LFF gaus dar 2,6 mln. eurų.

UEFA dangoms skirs 910 tūkst., teisėjavimo kaštų kompensavimui – 526 tūkst., kitiems projektams – 235 tūkst. Iš FIFA COVID-19 nuostolių fondo LFF gaus 411 tūkst., kitiems projektams dar bus skiriama 531 tūkst. eurų.

Planuojama, kad 2021-ųjų biudžetas bus deficitinis, trūkumas sieks 381 tūkst. eurų.

Pernai LFF planavo 8 284 310 eurų biudžetą, bet faktinis jis buvo 8 077 319 eurų.

nuotr. stopkadras /LFF 2020 metų biudžeto vykdymas
nuotr. stopkadras /LFF 2020 metų biudžeto vykdymas

Kova dėl vietos A lygoje: susitepę ir pajėgesni ar švarūs, bet silpni?

Kaip jau minėjome, A lygoje viena vieta vis dar yra laisva. Dėl jos iki pirmadienio kaunasi „Jonava“ ir Alytaus „Dainava“.

„Jonava“ dalyvavo licencijavimo procese, tačiau dėl finansinių neatitikimų kelialapio į A lygą negavo nei pirmu bandymu, nei po pateiktos apeliacijos.

Bandė į aukščiausią šalies divizioną jonaviškiai patekti išimties tvarka, bet VK posėdyje nuspręsta dar palaukti.

fkjonava.lt nuotr./„Jonava“ futbolininkai
fkjonava.lt nuotr./„Jonava“ futbolininkai

Alytaus „Dainava“ gan netikėtai įšoko į kovą dėl vietos A lygoje. Dzūkai licencijavimo kovoje krito pirmajame raunde, kai neatitiko reikalavimų dėl neatlikto audito, netinkamos trenerio licencijos ir mergaičių komandos neturėjimo.

Vis tik „Dainavai“ duotas šansas – iki pirmadienio abu į A lygą pretenduojantys klubai turi pateikti visą reikiamą informaciją. Tada ir bus priimtas sprendimas.

„Jonavai“ koją kiša galimai sutartų rungtynių šleifas, besivelkantis paskui klubą dar nuo praėjusio sezono.

Trys žaidėjai ir klubas sulaukė LFF kirčių, tačiau apskundė sprendimą ir apeliacinis komitetas vis dar nagrinėja situaciją. 15min žiniomis, policija taip pat vis dar vykdo tyrimą.

Maža to, „Jonavos“ naujasis treneris Draganas Džurdževičius kelia klausimų ne tik futbolo gerbėjams, bet ir LFF.

„Gavom raportus iš kolegų, suformuotą nuomonę. Jis dirbo Tailande, klubas turėjo problemų dėl sutartų rungtynių. Kad būtume ramūs, esu išsiuntęs raštą klubui dėl trenerio, įspėjimą, kad nebūtų sakoma paskui, kad federacija nebendravo ar neįspėjo“, – sakė E.Stankevičius.

Jo teigimu, sankcijos dėl sutartų rungtynių praėjusiame sezone yra skirtos trims žaidėjams ir klubui.

E.Stankevičius pasakojo, kad bendravimas su „Jonavos“ vadovu Vaidu Vaškevičiumi vyksta normaliai.

„Naivu tikėtis, kad vieno ar kito klubo vadovas, treneris ar žaidėjai prisipažintų, kad yra dalyvavę (sutartose rungtynėse – aut. past.). Klubas nepripažins, žinome tai ir iš „Atlanto“, „Palangos“, „Kupiškio“ atvejų. Normali gynybos reakcija. Su Vaidu santykis neblogas, buvo įspėjimai, kad galimai dalyvauja nešvariuose dalykuose vienas ar kitas žaidėjas. Buvo dėl trenerio informacija perteikta. Norim padėti, kad nebūtų viduryje sezono dar griežtesnių sankcijų ar šalinimo. Keičiamės informacija, o klubas turi daryti sprendimus viduje“, – kalbėjo E.Stankevičius.

Prieš keletą metų „Palanga“ ir Klaipėdos „Atlantas“ buvo išspirti į trečią pagal pajėgumą šalies divizioną dėl sutartų rungtynių, tad kodėl „Jonavai“ gresia tik finansinės sankcijos ir asmeninės nuobaudos žaidėjams?

Arno Strumilos / 15min nuotr./Varžybų akimirka
Arno Strumilos / 15min nuotr./Varžybų akimirka

„Skiriasi apimtys, raportų kiekis. Jei „Jonava“ keletą raportų gavo, tai „Atlantas“ ar „Palanga“ gavo keliasdešimt. Ne vienas ir ne du tada buvo, o dešimtys, dėl to ir skiriasi“, – sakė LFF generalinis sekretorius.

Jis taip pat pažymėjo, kad Jonavos miestas tvarkosi infrastruktūrą, todėl būtų gaila prarasti komandą ten.

15min paklaustas, ar noras išlaikyti klubą dėl geresnės infrastruktūros, skiriant mažesnes sankcijas, neatvers lažybų žaizdos šalyje, E.Stankevičius kalbėjo: „Galim suskaičiuoti, kiek yra kandidatų kilti į A lygą. Jei pradėsim taikyti sankcijas ir išmetinėti... To nesinori. Norim bendrauti, perspėti. Taip, klubai teikia apeliacijas, mes bendradarbiaujame. Pasikartos – tada „ačiū, buvo malonu“. Bet, prieš priimant griežčiausius sprendimus, norisi duoti įspėjimą. „Jonavos“ atveju, klubo vadovas Vaidas nėra minimas tyrimuose, dėl to ir kyla bendradarbiavimas, yra aiški situacija. Yra žinomi žmonės, kurie galbūt dalyvavo ir t.t.“

Paprašytas įvertinti abiejų klubų galimybes patekti į A lygą, LFF generalinis sekretorius sakė, kad šansai – lygūs.

nuotr. Domanto Aleksyno/dfkdainava.lt/Alytaus „Dainava“
nuotr. Domanto Aleksyno/dfkdainava.lt/Alytaus „Dainava“

„Jonava“ labiau pažengusi su komplektacija, jie rinko komandą ir tikėjosi, kad gaus licenciją. Iš sportinės pusės jie geresnėje pozicijoje, bet pasitikėjimo kreditą maišo galimai sutartos rungtynės, naujo trenerio paskyrimas. Alytų mes matome A lygoje artimiausiais sezonais“, – kalbėjo E.Stankevičius.

Buvo LFF vadovai sulaukę ir Vilniaus „Vyčio“ vadovų skambučio dėl galimybės žaisti A lygoje, tačiau praėjusį sezoną finansinėmis problemomis garsėjusiems vilniečiams palinkėta gauti bent Pirmos lygos licenciją.

Nesvarbu, „Jonava“ ar „Dainava“ žengs į A lygą, šie klubai pradės sezoną turėdami -3 taškus, taip pat sulauks finansinės nuobaudos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką