2012 08 01 /22:13

Lietuvos čempionai neprilygo belgams: UEFA Čempionų lygos atrankoje garsusis „Anderlecht“ sutriuškino „Ekraną“ rezultatu 5:0

Lietuvos futbolo čempionas Panevėžio „Ekranas“ nesugebėjo pasipriešinti tituluočiausiam Belgijos klubui. UEFA Čempionų lygos trečiojo atrankos etapo pirmose rungtynėse namuose žaidę Briuselio „Anderlecht“ futbolininkai panevėžiečius sutriuškino rezultatu 5:0 (3:0).
Sirgaliai / Aliaus Koroliovo nuotr.

Rungtynės vyko „Constant Vanden Stock“ stadione.

„Anderlecht“ į priekį išsiveržė jau antrąją rungtynių minutę, kai smūgiu galva pasižymėjo Tomas De Sutteris. Iki pertraukos belgai įmušė dar du įvarčius. Jų autoriai – Diemerci Mbokani Bezuja (19 min.) ir Guillaume Gillet (41 min.).

Diemerci Mbokani Bezuja savo antrąjį, o komandos ketvirtąjį įvartį įmušė 51 minutę. Paskutinį žodį rungtynėse tarė Milanas Jovanovičius, kamuolį į „Ekrano“ vartus pasiuntęs 88 minutę.

Rezultatas galėjo būti ir dar didesnis, mat „Ekrano“ vartininkas E.Zubas ne kartą gelbėjo komandos vartus. Keletą progų turėjo ir „Ekranas“, tačiau jų neišnaudojo.

Atsakomosios rungtynės Panevėžyje bus žaidžiamos po savaitės.

Švieslentė

„Anderlecht“ 5 0 „Ekranas“

2 min. Tomas De Sutteris
19 min. Diemerci Mbokani Bezuja
41 min. Guillaume Gillet
51 min. Diemerci Mbokani Bezuja
88 min. Milanas Jovanovičius

Komandų sudėtys:

„Ekranas“: Emilijus Zubas, Yani Urdinov, Mantas Samusiovas, Ignas Dedura, Vytautas Lukša, Aurimas Kučys, Giedrius Tomkevičius, Marko Andelkovič, Aurimas Vertelis, Egidijus Varnas, Žilvinas Kymantas. Atsarginiai žaidėjai: Thomas Kaminski, Osama Hawsaki, Oleksandr Iakovenko, Lukas Marecek, Sacha Kljestan, Fernando Canesin Matos, Reynaldo Dos Santos Silva.

„Anderlecht“: Silvio Proto, Olivier Deschacht, Lucas Biglia, Denis Odoi, Dos Santos Da Rocha Rubenilson, Milan Jovanovic, Behrang Safari, Tom De Sutter, Diemerci Mbokani Bezua, Marcin Wasilevski, Guillaume Gillet.

RUNGTYNIŲ EIGA:

88 min. ĮVARTIS. Belgai įmušė ir penktą įvartį. Įvartį pelnė kelių progų prieš tai neišnaudojęs M.Jovanovičius.

80 min. „Ekranas“ nenuleido rankų ir vis bandė įmušti bent garbės įvartį, tačiau „Anderlecht“ to neleido padaryti. Tuo tarpu E.Zubui taip pat darbo netrūko – „Ekrano“ vartininkas dar ne kartą galbėjo savo komandos vartus.

65 min. E.Zubas fantastkškai sureagavo į meistrišką M.Jovanovičiaus smūgį galva, išgelbėdamas „Ekraną“ nuo penktojo įvarčio.

61 min. Vietoje Ž.Kymanto aikštėje pasirodęs A.Buinickij iš kelių metrų nepataiko į vartus galva.

51 min. ĮVARTIS. „Ekranas“ triuškinamas. Dar kartą pasižymėjo D.Mbokani Bezuja.

48 min. Itin pavojingą belgų smūgį galva galingo šuolio dėka atrėmė E.Zubas.

41 min. ĮVARTIS. Klaida „Ekrano“ gynyboje... Vartininkui E.Zubui išsprūdo kamuolys iš rankų, ir varžovų puolėjas G. Gillet tuo pasinaudojo – 3:0.

38 min. Pavojingą ataką surezgė „Ekranas“, bet puikios galimybės pelnyti įvartį A.Vertelis neišnaudojo.  Kamuolys „nusipjovė“ nuo kojos.

29 min. Pirma pavojinga situacija prie „Anderlecht“ vartų, bet Ž.Kymantas vos iš kelių metrų smūgiuoja virš vartų.

19 min. ĮVARTIS. Dar vienas įvartis krenta į „Ekrano“ vartus. D.Mbokani Bezuja įmušė po pakelto kampinio.

14 min. E.Varnas perėmė kamuolį iš neapdairiai sužaidusių gynėjų ir kiek priartėjęs prie baudos aikštelės smūgiavo šalia vartų, nors turėjo galimybę kamuolį perduoti dar Ž. Kymantui ar A.Verteliui.

12 min. Pavojinga varžovų ataka vos nesibaigė dar vienu įvarčiu. E.Zubui bei I.Dedurai pavyko apginti vartus.

2 min. ĮVARTIS. Rungtynės „Ekranui“ prasidėjo nesėkmingai. Jau 2-ąją minutę po gynėjų klaidos kamuolį smūgiu galva į „Ekrano“ vartus pasiuntė Tomas De Sutteris.