Lietuvos čempionas „Ekranas“ neprilygo vidutiniokui Norvegijos klubui

Panevėžio „Ekranas“ Ispanijoje, La Mango mieste, draugiškose rungtynėse 1:4 (0:2) nusileido varžovams iš Norvegijos – „Stabaek“ ekipai, kuri praėjusiais metais šalies čempionate užėmė tik 10 vietą. Tai buvo ne „La Manga Cup“ turnyro rungtynės, o papildomas treniruočių stovyklos draugiškas mačas.
Rungtynių akimirka / Klubo nuotr.

Ekraniečiai varžybas pradėjo neįprasta sudėtimi: priekyje žaidė abu legionieriai – U. Umehas ir A. Fofana, atraminiais saugais rungtyniavo A. Kučys ir A. Arlauskas, startiniame vienuoliktuke pasirodė J. Morozas, vartuose – K. Timofejevas.

Rungtynių pradžia susiklostė nesėkmingai: 8 min. pasižymėjo į baudos aikštelę įsiveržęs S. Sortevikas. Kėlinio antroje pusėje 32 min. pasižymėti pavyko vėl norvegų ekipai – tolimą tikslų smūgį atliko M. Stokkelien.

Po pertraukos buvo atlikti keli keitimai: į aikštę išėjo vartininkas E. Zubas, D. Gleveckas, M. Savėnas, M. Andelkovičius, D. Norvilas, E. Varnas. Antro kėlinio pradžia vėl susiklostė nesėkmingai, nes už grubią pražangą raudona kortele buvo nubaustas A. Kučys.

H. Skenderovičius galva 55 min. pelnė trečią įvartį. 69 min. B. Francas savo ekipai pelnė ketvirtą įvartį. Artėjant varžyboms į pabaigą rezultatą baudos smūgiu sušvelnino M. Savėnas.

Apie „Stabæk“

Klubas įkurtas 1912 metais Bekestua miestelyje. Nors „Stabæk“ šiemet mini šimto metų įkūrimo sukaktį, pirmasis trofėjus iškovotas tik 1998 m., laimėjus Norvegijos taurę bei čempionate iškovojus bronzos medalius. Jais ekipa džiaugėsi ir 2003-iaisiais bei 2009-aisiais metais. 2007 m. komanda puošėsi sidabru, o 2008 m. sezonas klubui buvo pats sėkmingiausias – laimėtas šalies čempionatas bei taurė. Tačiau 2010-ieji ir 2011-ieji nebuvo sėkmingi komandai, ji atitinkamai užėmė 12-tą ir 10-tą vietas.

Komandai atstovauja trys legionieriai – islandas gynėjas Bjarni Ólafur Eiríksson, puolėjas iš Dramblio Kaulo Kranto Boli Franc bei puolėjas Haris Skenderović iš Bosnijos ir Hercegovinos.

Panevėžio ekipai tai bus trečios draugiškos varžybos prieš Norvegijos komandas. Ekraniečiai pirmojoje stovykloje sausį 2:1 įveikė „Strømsgodset IF“, o šį trečiadienį 1:2 nusileido „Viking“ komandai.