„Sūduvos“ kelionė per Europą baigėsi Suomijos čempionų stotelėje

Marijampolės „Sūduvai“ nepavyko pasiekti etapo, kuriame jie žaidė trejus pastaruosius metus. Sauliaus Širmelio auklėtiniai išvykoje 0:2 nusileido Suomijos čempionams Kuopijo „KuPS“ futbolininkams ir baigė pasirodymą UEFA Europos lygos atrankoje.
„Sūduvos“ žaidėjai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

2017, 2018 ir 2019 m. marijampoliečiai, kuriuos dar treniravo Vladimiras Čeburinas, žaidė lemiamame ketvirtame Europos lygos atrankos etape, bet šį sykį nueiti tiek toli sūduviai nepajėgė.

Prieš tai marijampoliečiai žaidė Čempionų lygos atrankoje, kurioje praėjo pirmąjį etapą po baudinių serijos nugalėdami Talino „Flora“, bet suklupo antrajame, kai namuose 0:3 nusileido Tel Avivo „Maccabi“.

Šįkart varžovai pasinaudojo grubia „Sūduvos“ žaidėjų klaida ir jau sužaidus pusvalandį išsiveržė į priekį.

Ivanas Kardumas tuomet prie kamuolio nespėjo, o Ivanas Hladikas nesugebėjo atkirsti nuo jo „KuPS“ brazilo Rangelio ir šis paprasčiausiai perkėlė kamuolį per „Sūduvos“ vartininką.

Antrąjį įvartį suomiai įmušė 72-ąją minutę, kai po kampinio galva pasižymėjo Igoris Tarasovas.

„Sūduva“ ir pati turėjo keletą progų, bet jomis apmaudžiai nepasinaudojo. Ypač gerą galimybę antrojo kėlinio viduryje, rezultatui dar esant 0:1, nepasinaudojo Josipas Tadičius, nepataikęs į vartus iš vos kelių metrų atstumo.

„Sūduva“ buvo paskutinė Lietuvos komanda, dar tęsianti pasirodymą Europos turnyre – Vilniaus „Žalgiris“, Vilniaus „Riteriai“ ir „Kauno Žalgiris“ iškrito jau anksčiau.

„KuPS“ komandos lemiamame ketvirtajame Europos lygos atrankos etape lauks Stokholmo „Djurgarden“ iš Švedijos arba Klužo „CFR Cluj“ iš Rumunijos.

Kuopijo „KuPS“ – Marijampolės „Sūduva“ 2:0

31' Rangelis [1:0]

72' Igoris Tarasovas [2:0]

Svarbiausius rungtynių įvykius fiksavo 15min.

Antrasis kėlinys

90 min. Deja, „Sūduvai“ sezonas Europoje pasibaigė.

84 min. O.Virtanenas atlaikė labai pavojingą Th.Salamono mėginimą baudos smūgiu.

76 min. S.Širmelis griebiasi šiaudo – Eligijus Jankauskas keičia G.Matulevičių.

75 min. Th.Salamonas techniškai suko kamuolį link vartų, bet truputį persistengė.

72 min. Antras „KuPS“ įvartis... Šį kartą marijampoliečius baudžia latvis I.Tarasovas, pasižymėjęs galva po kampinio. 2:0 ir išsigelbėjimui lieka vos apie 20 minučių.

66 min. Domagojus Pušičius pakeitė ilgiau nei valandą pražaidusį „Sūduvos“ naujoką N.Gorobsovą.

63 min. Auč... J.Tadičius išniro prieš pat vartus su kamuoliu, bet nepataikė smūgiuodamas vos iš kelių metrų. Šį epizodą sūduviai prisimins, jei pralaimės...

59 min. S.Širmelis bando „Sūduvos“ puolime įnešti šviežio oro – V.Šabalą pakeitė Mihretas Topčagičius.

56 min. G.Matulevičius šovė virš vartų.

50 min. Antrą kėlinį dar vienu pavojingu smūgiu pradeda Rangelis – šįkart „Sūduvą“ pirštų galais gelbsti I.Kardumas.

Pirmasis kėlinys

45 min. Pirmosios 45 minutės baigėsi nepalankiu rezultatu „Sūduvai“.

40 min. Rangelis dar kartą suvirpino „Sūduvos“ sirgalių širdis – brazilo galva smūgiuotas kamuolys prašvilpė pro pat virpstą, kol I.Kardumas jau tik bejėgiškai stebėjo situaciją.

37 min. Pavojingai smūgiavo J.Tadičius, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

31 min. Deja, įvartis į marijampoliečių vartus... I.Kardumas nespėjo prie kamuolio, I.Hladikas nesugebėjo atskirti nuo jo varžovo, o sūduvių klaidomis pasinaudojęs brazilas Rangelis išveda savo komandą į priekį – 1:0.

29 min. Th.Salamonas mušė iš baudos aikštelės, tačiau nepatogiai jo paleistas kamuolys atsidūrė O.Virtaneno rankose.

23 min. J.Tadičius išsirangė iš varžovų gynybos, bet krisdamas ir smūgiuodamas vienu metu į vartus nepataikė.

18 min. Th.Salamonas baudos smūgiu kaire koja pykštelėjo į vartus. O.Virtanenui teko atlikti šuolį, bet suomių vartininkui pavyko apginti „KuPS“ vartus.

10 min. U.Nissila driokstelėjo iš toli, bet I.Kardumui užteko palydėti virš vartų skriejusį kamuolį žvilgsniu.

5 min. Pirma pavojinga situacija prie Kuopijo klubo vartų, bet „Sūduvos“ žaidėjai įvarčiu jos paversti nepajėgė. Kol kas malonu stebėti, kaip drąsiai rungtyniauja svečiai.

1 min. Rungtynių starto švilpukas nuaidėjo. Sėkmės Marijampolės komandai!

„Sūduvos“ startinė sudėtis (5-3-2): Ivanas Kardumas, Vaidas Slavickas, Aleksandras Živanovičius, Ivanas Hladikas, Semiras Kerla, Andro Švrljuga, Thomasas Salamonas, Nicolas Gorobsovas, Giedrius Matulevičius, Valerijus Šabala, Josipas Tadičius.

„KuPS“ startinė sudėtis (4-3-3): Otso Virtanenas, Saku Savolainenas, Igoris Tarasovas, Nuno Tomasas, Arturas Pikkas, Atsas Purje, Nana Adjei-Boatengas, Urho Nissila, Usmanas Sale, Rangelis, Petteri Pennanenas.