Lietuvos čempionų nėra geriausių planetos futbolo klubų klasifikacijoje

Tarptautinės futbolo istorijos ir statistikos federacijos (IFFHS) pirmą kartą šiemet paskelbtoje naujoje geriausių planetos futbolo klubų klasifikacijoje Lietuvos A lygos vicečempionė Vilniaus „Vėtra“ su 84,5 taško iš 211–osios vietos pakilo į 198–ąją, kurią dalijasi su „Santos FC“ (Angola) vienuolike.
Panevėžiečiai kovoja su „Vėtra“
IFFHS sudarytame reitinge Lietuvos čempioną „Ekraną“ lenkia ir vicečempionė „Vėtra“, ir trečios vietos laimėtoja „Sūduva“ / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

330–ąją poziciją su Libano, Baltarusijos, Airijos bei Šiaurės Airijos komandomis dalijasi A lygos bronzos medalininkė Marijampolės „Sūduva“ (65 tšk.). Prieš mėnesį marijampoliečiai IFFHS reitinge buvo 374–i.

Keista, tačiau tarp pusketvirto šimto klasifikuotų klubų nėra dviejų pastarųjų sezonų Lietuvos čempiono Panevėžio „Ekrano“.

IFFHS reitingo lyderiu tapo 2009 metais visuose turnyruose triumfavęs „Barcelona“ (341 tšk.) klubas. Ispanijos čempionai, šalies taurės bei supertaurės savininkai taip pat laimėjo UEFA Čempionų lygą, pelnė UEFA supertaurę bei nugalėjo pasaulio klubinių komandų turnyre.

Antrąją vietą klasifikacijoje išsaugojo Anglijos čempionato lyderė Londono „Chelsea“ (292 tšk.) komanda, o iki šiol pirmavęs Anglijos čempionas „Manchester United“ (291 taškas) klubas nukrito į trečiąją poziciją.

IFFHS klasifikacijos lyderių rikiuotė sausio mėnesio pradžioje: (skliaustuose – ankstesnė klubo vieta reitinge)

1.   (3)  „Barcelona“ (Ispanija)                   341 tšk.