Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 8d. 17:22

Lietuvos futbolą iš istorinių žemumų trauks belgas

Patrick de Wilde
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Patrick de Wilde

Lietuvos futbolas verčia naują puslapį. Smarkiai žemyn smingantys rinktinės rezultatai tarptautinėje arenoje Lietuvos futbolo federaciją verčia imtis permainų. Į ne vienerius metus ilgamečių LFF darbuotojų Stasio Stankaus ir Raimondo Statkevičiaus stekentą jaunimo futbolą bandoma įpūsti naujų vėjų. Vykdomasis komitetas pirmadienį naujuoju LFF techniniu direktoriumi inauguravo belgą Patricką de Wilde.

Didelių aukštumų futbolo aikštėje 55-erių belgas nepasiekė. Jis atstovavo žemesnių savo šalies divizionų ekipoms, o trenerio darbo ėmėsi iš karto pakabinęs sportinius batelius ant vinies 1999-aisiais.

Nuo to laiko jis dirbo su įvairiomis komandomis devyniose skirtingose šalyse – Belgijoje, Ukrainoje, Austrijoje, Kinijoje, Tunise, Saudo Arabijoje, Vengrijoje, Irane ir Alžyre.

Per savo karjerą P.de Wilde ilgai dirbo su neblogai Europoje žinomu belgų strategu Georgesu Leekensu ir buvo šio asistentas. Vyrų tandemas darbavosi Alžyro ir Vengrijos rinktinėse.

Pedagogo magistro laipsnį turintis belgas taip pat yra keletą metų dirbęs mokytoju Katare, Austrijoje, Belgijoje ir Nyderlanduose.

„Tai yra žmogus iš šalies, kuri FIFA pasaulio rinktinių reitinge užima pirmąją vietą. Tai žmogus su labai didele patirtimi. Jo žinios mums bus labai naudingos, nes bus atsakingas už dalykus, kurie šiuo metu Lietuvos futbole yra ypač skausmingi: vaikų ir jaunių rengimas. Jis bus atsakingas už „Anderlecht“ programos įgyvendinimą, techninio departamento darbą“, – pristatydamas P.de Wilde, kalbėjo LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

Anot LFF generalinio direktoriaus Edgaro Stankevičiaus, techninis direktorius buvo renkamas iš penkių-šešių kandidatų.

„Šiandien žengiame didelį žingsnį į priekį. Norėjome techninį direktorių surasti kiek anksčiau ir turėjome penkis šešis kandidatus. Galiausiai rinkomės iš Patricko ir vieno Portugalijos specialisto. Tikiuosi, pirmą kartą Lietuvos futbolo istorijoje turėsime tikrą techninį direktorių, kuris dirbs su nacionalinės rinktinės treneriais, rūpinsis jaunimo ugdymo programos adaptavimu ir trenerių rengimu“, – teigė E.Stankevičius.

Paslaugų teikimo sutartis su šiuo specialistu bus pasirašyta trejiems metams. Realius darbus belgas pradės rugpjūčio 1 d.

„Noriu sukurti naują klimatą, kuriame turėtume diskusiją. Lietuvos futbolas susiduria su iššūkiais, bet kartu tai yra ir galimybės. Manau jog ateinantys trys metai Lietuvos futbolui bus labai svarbūs. Pasikeitimai visuomet verčia išeiti iš komforto zonos, bet dabar susiduriame su iššūkiais, kurių negalime išvengti. FIFA nacionalinių rinktinių reitinge Lietuva užima 131 vietą, moterys yra 107 pozicijoje, tad manau dirbdami kartu galime nemažai nuveikti“, – įsitikinęs naujasis LFF techninis direktorius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Patrickas de Wilde, Edgaras Stankevičius, Tomas Danilevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Patrickas de Wilde, Edgaras Stankevičius, Tomas Danilevičius

Paklaustas apie tikslus, kuriuos yra išsikėlęs trijų metų laikotarpiui, belgas nebuvo kalbus.

„Atsakymo šiandien pateikti negaliu, nes dar noriu pasikalbėti su daug Lietuvos futbolo žmonių. Noriu įvertinti situaciją ir pažiūrėti, ką galime nuveikti. Galbūt po mėnesio galėsiu kalbėti konkrečiau“, – teigė naujasis LFF techninis direktorius.

F.de Wilde nenorėjo vertinti ir dabartinio Lietuvos rinktinės lygio.

„Seku aukščiausio lygio futbolą. Mačiau Lietuvos rinktinės rungtynes su Liuksemburgu ir Serbija. Jose pasiekti rezultatai – tarsi pasivažinėjimas amerikietiškais kalneliais. Visgi dabar analizuoti komandos rezultatų ir žaidimo dar nenoriu. Bendravau su nacionalinės rinktinės treneriu Valdu Urbonu. Netrukus sėsime dar kartą ir kalbėsimės apie įvairius aspektus. Mano darbas yra atnešti naujų vėjų į Lietuvos futbolo vystymą. Noriu, kad turėtume gerą rezultatą. Jeigu pažiūrėsime į Belgijos futbolą, tai ten visi žaidėjai rungtyniauja gerai, nes priklauso aukščiausio lygio klubams jau nuo mažų dienų. Šią patirtį jie atsineša ir į nacionalinę rinktinę. Tą norėčiau įdiegti ir Lietuvoje“, – teigė F.de Wilde.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Patrickas de Wilde
Luko Balandžio / 15min nuotr./Patrickas de Wilde

Ne vienoje skirtingoje šalyje dirbęs specialistas didžiausią karjeros iššūkį Lietuvoje pasitinka pozityviai nusiteikęs ir jau pirmojoje savo konferencijoje ne kartą pozityvumo prašė ir žiniasklaidos atstovų.

„Manau, kad šis projektas yra sunkesnis už tuos, kuriuos turėjau anksčiau. Mums reikės laiko, nors žurnalistai ir sirgaliai rezultatų ir pergalių nori čia ir dabar visuose lygiuose. Bet juk negali paversti žaidėjo geru vos per vieną naktį. Noriu paprašyti visų išlikti ramiems – rezultatai tikrai ateis“, – žadėjo naujasis Lietuvos futbolo gelbėtojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką