Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 29d. 11:26 , atnaujinta: 2012 rugpjūčio 29d. 13:10

Lietuvos futbolas – vėl skandalo sukūryje?

Lietuvos rungtynių su rusais dvikovos nenori pripažinti FIFA
A.Pliadžio nuotr. / Lietuvos rungtynių su rusais dvikovos nenori pripažinti FIFA

Rusijos žiniasklaida skelbia, kad Tarptautinė futbolo asociacijų federacija (FIFA) atėmė iš draugiškų Rusijos ir Lietuvos rinktinių rungtynių, vykusių šių metų gegužės 29 d. ir baigėsi rezultatu 0:0, oficialų statusą. Jos neįtrauktos į oficialų FIFA reitingą.

Jokių konkrečių paaiškinimų šiuo klausimu FIFA nepateikia. Tyli ir Rusijos futbolo sąjunga.

Taip pat oficialus statusas buvo atimtas ir iš kelių kitų draugiškų rungtynių. Kad ir su Estijos rinktine, kurios kelios rungtynės „dingo“ iš FIFA statistikos protokolų. Estijos futbolo federacija šiuo klausimu kreipėsi į FIFA, reikalaudama oficialių paaiškinimų dėl ko taip įvyko.

Rusijos žurnalistai daro išvadą, kad veikiausia taip atsitiko dėl FIFA kovos prieš sutartas rungtynes.

Tam, kad būtų sužaistos draugiškos tarpvalstybinės rungtynės, ir jos būtų pripažintos, reikia laikytis griežtų taisyklių, tapo dar griežtesnėmis 2012-aisiais, iš karto po skandalų dėl sutartų rungtynių.

Tiesa, gali būti, kad tai tebuvo tik nusižengta taisyklei dėl teisėjų licencijų. Todėl, kad visi teisėjai, įskaitant ir rezervinį – ketvirtą, aptarnaujantys tarptautines rungtynes turi turėti FIFA licenciją. Jei nors vienas iš teisėjų tokios neturėjo, FIFA galėjo neįskaityti rungtynių rezultato dėl šios priežasties.

Papildyta 13.10 val.: „Iš FIFA neturime jokių žinių. Ji tikrai nieko nepranešė – šią istoriją parašė Rusijos žurnalistai. Trečiadienį LFF rinktinių skyrius raštu kreipsis į FIFA su prašymu paaiškinti, ar oficialus statusas tikrai buvo atimtas. Tik sulaukę atsakymo galėsime pasakyti daugiau“, – trečiadienį 15min.lt sakė LFF atstovas spaudai Vaidotas Januška.

sportas.info
Temos: 3 UEFA Futbolas FIFA
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką