Lietuvos futbolo A lyga: „Granitas“ nesugebėjo įveikti „Dainavos“

Ketvirtadienį Lietuvos futbolo A lygoje Alytaus „Dainava“ iškovojo ketvirtąjį tašką šį sezoną. Alytiškiai namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su Klaipėdos „Granitu“.
Lietuvos futbolo A lyga: „Žalgiris“ – „Dainava“
Lietuvos futbolo A lyga: „Žalgiris“ – „Dainava“ / Karolinos Pansevič nuotr.

Prieš rungtynes Robertas Poškus teigė, kad jo auklėtiniai į Alytų keliaus tik pergalės. Patvirtindami trenerio žodžius, jo auklėtiniai nuo mačo pradžios nuskubėjo į priekį, tačiau pralaužti sutankintos „Dainavos“ komandos ir sukurti progų svečiams nesisekė. Perdavimus į baudos aikštelę atmušė klaidų nedarę gynėjai bei vartininkas. Tuo tarpu dzūkų atakos baigdavosi vos perėjus vidurio liniją.

Pirmo pavojingo momento stadione gausiai susirinkę žiūrovai turėjo laukti kone pusę kėlinio, kai Aurimo Jurgelevičiaus bandymą smūgiuoti „perėmė“ kamuolio kelyje atsidūręs Dominykas Galkevičius ir pabandė savo laimę smūgiu pažeme, bet gerą reakciją pademonstravusio Kornelijaus Timofejevo neįveikė.

21-ąją minutę stadione pasigirdo „Dzūkų tankų“ dainos. Nuo dvikovos pradžios rungtynes stebėję ištikimiausi Alytaus komandos gerbėjai iki tol savo mėgiamą komandą palaikė tik plakatu „21 pralaimėjimas – 21 minutė tylos“.

„Dainavos“ sirgaliai komandos atakų neįkvėpė. „Klaipėdos granito“ vartininkas Eduardas Kurskis darbo praktiškai neturėjo. Tuo tarpu K.Timofejevui šuoliu teko palydėti pro šalį skriejusį pavojingą tolimą Ernesto Veliulio smūgį.

Alytaus komanda vienintelį aštrų išpuolį surengė kėlinio pabaigoje. Favouras Aniekanas tolimu perdavimu krašte prieš vartus išvedė labai aktyviai rungtyniavusį Antonio Sepę, tačiau italo šūvis iš aštraus kampo buvo netikslus.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė. Iniciatyva priklausė svečiams, aikštės šeimininkai gynėsi didelėmis pajėgomis bei stengėsi kontratakuoti. Greitas „Dainavos“ išpuolis 53-ąją minutę galėjo būti pavojingu, tačiau perdavimo į kraštą sulaukęs A.Sepe nesugebėjo susistabdyti kamuolio ir suskubę gynėjai kamuolį perėmė.

64-ąją minutę individualiu reidu blykstelėjo E.Veliulis. Nusivaręs kamuolį link baudos aikštelės saugas nusprendė ataką užbaigti pats, bet stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

Sužaidus pusę kėlinio alytiškiai sukūrė geriausią savo progą rungtynėse. Į baudos aikštelę įsiveržęs F.Aniekanas puikiais klaidinančiais judesiais ant žolės paguldė ne tik jį prižiūrėjusį gynėją, bet ir uostamiesčio komandos vartininką. Beveik nuo galinės linijos jo atliktą aukštą perdavimą smūgiu galva galėjo užbaigti Nerijus Kavaliauskas, tačiau kovodamas su gynėju į vartus nepataikė.

Svečiai atsakė pavojingu kampiniu 77-ąją minutę, po kurio tik ant savęs pykti galėjo Edgaras Baranauskas, technišku smūgiu galva pasiuntęs kamuolį greta virpsto.

Rungtynių pabaigoje „Klaipėdos granitas“ pabandė surengti lemiamą vartų šturmą, tačiau dzūkai gynėsi užtikrintai ir po ilgos pertraukos padidino taškų kraitį turnyro lentelėje.

Po šių lygiųjų Klaipėdos „Granitas“ su 26 taškais išlieka septintas, o vos keturis taškus turinti „Dainava“ rikiuojasi paskutinė,

Lygoje pirmauja čempiono titulą ginantis Vilniaus MFD „Žalgiris“ (49 tšk.), lenkiantis Trakų „Trakų“ (40 tšk.) klubą ir Pakruojo „Kruojos“ (39 taškai) futbolininkus.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Alytaus „Dainava“ 23 1 1 21 8:117 4

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 12 įvarčių – Niko Tokičius („Šiauliai“).