A lyga: paskutinę rungtynių minutę „Atlantas“ nužudė „Ekraną“

Šį savaitgalį Lietuvos futbolo A lygoje vyksta septintojo turo susitikimai. Panevėžyje susitiko šalies futbolo čempionas „Ekranas“ ir čempionato lyderis Klaipėdos „Atlantas“. Rungtynės buvo pergalingos klaipėdiečiamiams. Iki paskutinės minutės rezultatas buvo lygus 1:1, tačiau „Atlantas“ netikėtai iššovė ir iškovojo tris taškus.
Rungtynių akimirka / Tomo Stasevičiaus nuotr.

Pergalę pasiekęs „Atlantas“ turnyro lentelėje lieka pirmoje vietoje ir turi 15 taškų. Tuo metu „Ekranas“ tenkinasi 10-ies taškų bagažu.

Pirmojo kėlinio pradžioje nei viena komanda neįgijo ryškesnio pranašumo, nors bandymų pelnyti įvartį tiek „Ekranas“, tiek „Atlantas“ po keletą turėjo. Viena iš pavojingesnių atakų užsimezgė prie „Atlanto“ vartų 17-ą minutę. Suklydus klaipėdiečių gynėjams A. Buinickij perdavė kamuolį į baudos aikštelę, bet kamuolio ekraniečiui A. Verteliui, atsidūrusiams per kelis metus nuo vartų, pasiekti nepavyko.

Sužaidus 25-ias minutes pirmąjame kėlinyje „Ekrano“ reidai į „Atlanto“ baudos aikštelę vis dažnėjo, tačiau panevėžiečiai strigo varžovų gynyboje. 37-ą minutę progą pasižymėti turėjo ir „Atlantas“, tačiau užtikrintai sužaidęs „Ekrano“ vartų sargas T. Kauneckas nukreipė kamuolį virš vartų. Tačiau kita ataka 39-ą minutę virto „Atlanto“ įvarčiu, kai „Ekrano“ vartininką nuginklavo E. Razulis.

Antrame kėlinyje „Ekranas“ iškart atliko keitimą. A. Buinickij pakeitė A. Rimkevičius. Pirmosios antro kėlinio atakos metu „Atlantas“ sudrebino „Ekrano“ vartų virpstą, o pakartotinis klaipėdiečių smūgis buvo netikslus. Per pirmąsias 15-ą antro kėlinio minučių „Ekrano“ strategas V. Urbonas išnaudojo visus keitimus. Tuo metu iniciatyvą perėmęs „Atlantas“ žaidė be keitimų.

69-ą minutę „Ekranas“ turėjo vieną realesnių progų išlyginti rezultatą, bet įspūdingas G. Tomkevičiaus smūgis skriejo tiesiai į „Atlanto“ vartininką. 70-ą minutę „Atlantas“ neišnaudojo šimtaprocentinės progos, kai užtikrintai smūgį atrėmė „Ekrano“ vartų sargas T.Kauneckas. 74-ą minutę po sumaišties „Atlanto“ baudos aikštelėje į klaipėdiečių vartus kamuolį pasiuntė ir rezultatą išlygino T. Markevičius, tačiau 92-ą minutę  Klaipėdos „Atlantas“ dar kartą išsiveržia į priekį ir laimi rungtynes rezultatu 2:1.

Panevėžio „Ekranas“ – Klaipėdos „Atlantas“ 1:2 (0:1).

„Ekranas“: T.Kauneckas, R.Pilotas, F.de Abreu, O.Reyes, G.Tomkevičius, V.Slavickas, U.Umeh (D. Norvilas '62), I.Kozlovs, A.Vertelis (T. Markevičius '60), A.Buinickij ( A. Rimkevičius '46), V.Kavaliauskas

„Atlantas“: „Atlanto“ startinė sudėtis: M.Galdikas, A.Bartkus, E.Razulis, A.Urbšys, M.Papšys, D.Navikas, M.Beneta, A.Jokšas, K.Gnedojus, M.Kazlauskas, D.Kazlauskas

Įvarčiai:  E. Razulis (39min 0:1), T. Markevičius (74min 1:1), K. Gnedojus  (90+2 1:2)

Rungtynių teisėjai: teisėjas Sergejus Slyva, asistentai Saulius Dirda, Ingrida Siliūnienė, Vytis Snarskis, inspektroius Algimantas Sakavičius

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):