Lietuvos futbolo A lygoje „Kruoja“ Kaune pamokė „Spyrį“

Nepralaimėtų rungtynių seriją „SMScredit.lt A lygoje“ pratęsė Pakruojo „Kruojos“ futbolininkai. Praėjusio sezono sidabro medalininkai išvykoje 2:0 (2:0) nugalėjo trečiąją nesėkmę iš eilės patyrusią Kauno „Spyrio“ ekipą.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kauniečių gretose pirmą kartą  šiame sezone aikštėje pasirodė veteranas Ignas Dedura ir neseniai vienuolikę sustiprinęs Jevgenijus Morozas. „Kruojos“ strategas didelių staigmenų nepateikė – startinėje sudėtyje įvyko tik legionierių rokiruotė.

Rungtynių pradžioje svečiai du kartus smūgiavo į vartų plotą po pakeltų kampinių, tačiau Deividas Mikelionis būdavo savo vietoje. Per pirmąjį akistatos pusvalandį nė viena komanda pavojingų epizodų nesukūrė.

Tylą nutraukė „Kruojos“ veteranas Ričardas Beniušis. Puolėjas sulaukė Tautvydo Eliošiaus perdavimo ir pažeme smūgiavo į artimąjį vartų kampą. Kamuolys skriejo arti tikslo ir nežinia, ar vartininkas būtų išgelbėjęs savo komandą.

Vis dėlto 35 minutę Aido Dambrausko kariaunai pavyko atidaryti įvarčių sąskaitą. T.Eliošius iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį link Aivaro Bagočiaus, kuris tiksliu smūgiu iš 20 metrų nuginklavo D.Mikelionį. Vartų sargas per vėlai sureagavo ir komandai padėti niekuo nebegalėjo.

Netrukus neblogą galimybę išlyginti rezultatą turėjo ir kauniečiai. Dmitrijus Rekišas atitvėrė gynėją nuo kamuolio, tačiau smūgis vienu lietimu iš gana patogios padėties buvo netikslus.

Šeimininkų ūpą svečiai dar labiau atšaldė 41 minutę. Po išmetimo iš užribio, R.Beniušis numetė kamuolį link T.Eliošiaus, o techniškas saugas susikoordinavo bei atliko tikslų smūgį į tolimąjį vartų kampą.

Po pertraukos Laimis Bičkauskas pakeitė du futbolininkus, kurie šiek tiek pagyvino veiksmus atakuojant, tačiau gynyboje žiojėjo paliktos skylės.

Nors D.Rekišo tolimas smūgis tapo gana nemenku išbandymu Martynui Matuzui, bet svečių progos buvo dar geresnės. R.Beniušis ir Tomas Birškys nepasinaudodavo itin palankiomis situacijomis ir smūgiuodavo tiesiai į D.Mikelionį.

Kėlinio viduryje „Spyrio“ futbolininkai kiek perėmė iniciatyvą, tačiau itin pavojingų atakų sukurti nepavyko. Paskutinėse išpuolių stadijose kauniečiams koją pakišdavo technikos stygius arba patikimas oponentų žaidimas gynyboje.

Dvikovos pabaigoje „Kruojos“ ekipa rezgė ilgas pozicines atakas ir laukė paskutinio teisėjo švilpuko. Vis dėlto paskutinis žodis šiame mače priklausė Andriui Veličkai, tačiau puolėjui rezultato sušvelninti nepavyko – smūgiuotas kamuolys pralėkė virš vartų.

Kauno „Spyris“ – Pakruojo „Kruoja“ 0:2 (0:2)

„Spyris“: D.Mikelionis, P.Daukša, I.Dedura, D.Šinkūnas (67 min. L.Sendžikas), K.Gusočenko, J.Morozas, B.Olencevičius (46 min. T.Bučma), G.Palma, D.Rekišas, D.Stulga (46 min. R.Sikorskis), A.Velička.

„Kruoja”: M.Matuzas, H.Crisanas, V.Pocevičius, D.Strockis, A.Skroblas, T.Birškys (64 min. Edelino), T.Eliošius, D.Galkevičius, D.Miranda (76 min. D.Boubakary), A.Bagočius, R.Beniušis (82 min. T.Salamanavičius).

Įvarčiai: A.Bagočius (36), T.Eliošius (41).

Geltonos kortelės: R.Sikorskis (53), K.Gusočenko (70) ; D.Miranda (23).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai"      5  0  1  4   6:15   1

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) – 10, T.Radzinevičius („Sūduva“) – 6, Elivelto („Žalgiris“), A.Rimkevičius („Stumbras“) ir D.Aršakianas („Trakai“) – po 4 įvarčius.