Lietuvos futbolo A lygoje „Šiauliai“ ir „Banga“ išsiskyrė taikiai 1:1

Sekmadienį „Šiauliai“ sužaidė pirmąsias šių metų „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes. Gargžduose vykusiame mače pirmasis varžovas buvo vietos „Bangos“ komanda. Visas rungtynes iniciatyvą savo rankose laikę „Šiauliai“ po rungtynių turėjo tenkintis lygiosiomis 1:1
„Šiaulių“ ir „Bangos“ dvikova
„Šiaulių“ ir „Bangos“ dvikova / fcsiauliai.lt

Prieš prasidedant rungtynėms komandų kapitonai, skambant Lietuvos nacionaliniam himnui, iškilmingai pakėlė trispalvę ir taip paskelbė sezono pradžią.

Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos. Nuo pat pirmųjų kamuolio lietimų kamuolio kontrolę perėmė „Šiaulių“ futbolininkai. Jau trečią rungtynių minutę progą pasižymėti turėjo Rokas Urbelis.

Sėkmingai nuo gynėjų pabėgęs „Šiaulių“ saugas stipriai smūgiavo į vartus, tačiau jo smūgį atrėmė patikimai sužaidęs „Bangos“ vartininkas. Neilgai trukus „Šiauliai“ turėjo dar vieną progą persverti rezultatą savo naudai. Po puikios kombinacijos į vartus smūgiavo legionierius iš Kroatijos Marko Rašo. Šį kartą kamuolys praskriejo visiškai šalia vartų.

„Šiauliams“ toliau aktyviai rezgant atakas šansą gavo „Bangos“ futbolininkai. Iš atrodytų nepavojingos situacijos, kuomet vartams pavojaus nebuvo „Banga“ išspaudė maksimumą. „Šiauliams“ nesėkmingai išsmūgiavus kamuolį iš savo baudos aikštelės prieigų primas prie kamuolio suskubo „Bangos“ puolėjas T.Chargeishvili, bei pelnė pirmąjį savo komandos įvartį šiame sezone.

Po įvarčio žaidimas išsilygino. Visgi kėliniui artėjant į pabaigą „Šiauliai“ po truputį susigrąžino kamuolio kontrolę, tačiau tuom pasinaudoti nepavyko ir komandos į pertrauką išėjo rezultatui esant 1-0 „Bangos“ naudai.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje iš esmės nepasikeitė. Ir toliau aikštės centrą valdė ir pavojingiau rungtyniavo „Šiauliai“. Toks žaidimas davė savo vaisių. Po sėkmingai išžaisto kampinio Marko Rašo sugebėjo uždirbti 11m. baudinį. Prie kamuolio stojęs Arminas Vaskela smūgiavo tiksliai ir išlygino rezultatą 1-1.

Įkvėpti sėkmingos antrojo kėlinio pradžios „Šiauliai“ toliau spaudė „Bangą“. Puikių šansų pasižymėti neišnaudojo Niko Tokič bei tas pats Marko Rašo. Čia nuopelnai atitenka „Bangos“ vartininkui V.Mirnyi, kurio dėka „Šiauliams“ nepavyko pelnyti ranka pasiekiamų įvarčių. Pačioje rungtynių pabaigoje Marko Rašo turėjo puikią progą išplėšti pergalę, deja jo smūgis praskriejo šalia virpsto. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1-1.

Apibendrinant rungtynių eigą galima sakyti: 1-1 laimėjo „Banga“.

Po rungtynių „Šiaulių“ vyr. treneris Tomas Kančelskis kalbėjo: „Visų pirma noriu pasveikinti visus futbolo gerbėjus su prasidėjusiu sezonu. Kalbant apie rungtynes, pirmose rungtynėse taškas nėra blogai. Visgi pagal vaizdą aikštelėje galėjome iškovoti ir pergalę. Vyko įnirtinga kova. Susikurtose progose pritrūkome realizacijos. Turėsime ką atidirbinėti per treniruotes.“

„Pirmose rungtynėse jautėsi įtampa ir tai nebuvo geros rungtynės mums. Vertinant šias lygiąsias, manau jos labiau teigiamos mums, nes „Šiauliai“ šiandien buvo pajėgesni.  Kol kas nei mes nei „Šiauliai“ dar nedemonstruojame savo geriausio futbolo. Darėme daug klaidų aikštės viduryje tuo leisdami varžovams pavojingai išeiti į ataką.“ – rungtynes vertino „Bangos“ vyr. treneris Vaidas Žutautas.

Pirmojo „Šiaulių“ įvarčio šiame sezone autorius Arminas Vaskela po rungtynių sakė: „Rungtynes vertinu teigiamai, žaidėme išvykoje. Gargžduose niekada nebūna lengva. Galėjome ir laimėti, tačiau lygiai taip pat galėjome ir pralaimėti. Neišnaudojome savo momentų. Visgi manau pirmas blynas nebuvo prisvilęs. Iki pergalės pritrūkome geresnio atakų užbaigimo, tačiau su laiku tas ateis. Džiugu, kad pavyko pasižymėti, būtų dar maloniau, jei tas įvartis būtų pergalingas.“

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas