Naujausios

Publikuota: 2013 kovo 26d. 21:56 , atnaujinta: 2013 kovo 26d. 23:11

Lietuvos futbolo rinktinė draugiškose rungtynėse sutriuškinta Albanijos purvo voniose 1:4

Csaba Laszlo
V.Januškos/LFF.lt nuotr. / Csaba Laszlo

Lietuvos futbolo rinktinė antradienio vakarą nežaidė pasaulio čempionato atrankos rungtynių, tačiau Albanijos sostinėje Tiranoje kovėsi su vietos futbolininkaisir pralaimėjo net 1:4 (0:3).

Purvo vonios tarptautinėse rungtynėse, pasirodo, nėra svetimos ne tik Lietuvai, bet ir Albanijai. Šios šalies sostinėje Tiranoje vykusiame draugiškame mače šeimininkai ant pažliugusios vejos įrodė, kad namuose ir purvas gali nuteikti pergalei: dvikova baigėsi 4:1.

Šiame kontroliniame mače Lietuvos treneriui Csaba Laszlo teko verstis gerokai retesnėmis gretomis, nei penktadienį Slovakijoje: dėl traumų arba klubų reikalavimu išvyko daugelis lyderių, o dėl to labiausiai nukentėjo gynybos grandis.

Specialistas iš Vengrijos nusprendė gynybos viduryje patikėti vaidmenis neįprastam duetui: neseniai po traumos atsigavusiam Markui Palioniui ir įprastai krašte rungtyniaujančiam Georgui Freidgeimui, aikštės viduryje dairantis pamainos suspenduotam Deividui Šemberui progą gavo Andrius Bartkus, tačiau susižaidimo stoka buvo akivaizdi ir virto varžovų pranašumu.

Tiesa, pirmasis įvartis krito ne dėl gynėjų klaidos: 33 minutę įspūdingu baudos smūgiu iš daugiau nei 30 metrų E.Šetkui vilčių nepaliko A.Meha. Pasinaudoję lietuvių pasimetimu, netrukus albanai sudavė dar du smūgius, po kurių dvikovos baigtis tapo aiški: 38 minutę pabėgęs nuo Paliono vartininką pergudravo E.Cani, o 44 minutę aštru perdavimą iš 12 metrų įvarčiu pavertė M.Basha. Kėlinio pabaigoje Linas Pilibaitis dar galėjo sušvelninti skirtumą, bet iš toli smūgiavo kiek netiksliai.

Po pertraukos Lietuvos rinktinė perėmė iniciatyvą, tačiau 59 minutę apmaudžiai praleido dar vieną įvartį: po perdavimo iš krašto mėgindamas likviduoti pavojų į savus vartus įvartį įsimušė Palionis.

Tiesa, žeminančio „sauso“ rezultato pavyko išvengti: 75 minutę po Edgaro Česnauskio baudos smūgio galva skirtumą sušvelnino aukštaūgis Klaipėdos „Atlanto“ puolėjas Evaldas Razulis. Rungtynių pabaigoje lietuviai turėjo dar kelias progas pasižymėti, bet jų neišnaudojo ir grįžta į klubus dvejopos nuotaikos: sėkmingą rezultatą Slovakijoje palydėjo apmaudi nesėkmė, kuri nekilstelės Lietuvos pozicijų FIFA reitinge.

Antrasis kėlinys: Albanija – Lietuva 4:1

75 min. Lietuviai sumažino atsilikimą – įvartį pelnė Evaldas Razulis.

59 min. Ketvirtasis įvartis krito į lietuvių vartus po albanų skersuoto perdavimo į baudos aikštelę.

47 min. Lietus nesiliovė, o futbolo aikštė kuo toliau, tuo labiau panašėjo į bulvių lauką – tokiuose stadionuose Lietuvoje žaidžia nebent mėgėjai.

​Pirmasis kėlinys: Albanija – Lietuva 3:0

45 min. Rimtesnę progą sukūrė lietuviai, tačiau Arvydo Novikovo smūgis skriejo vos virš vartų.

43 min. Lietuvos rinktinė triuškinama. Albanas Migjenas Basha įsiveržė į baudos aikštelę ir gavo puikų perdavimą iš komandos draugo. Puolėjas apgavo visus lietuvių gynėjus ir į kairį apatinė kampą įmušė trečią įvartį.

38 min. Albanams užteko šešių minučių, kad jie padvigubintų rezultatą. Vienas prieš vartininką išbėgęs šeimininkų puolėjas Edgaras Cani atliko puikų smūgį pažeme.

32 min. Gražiu ir tolimu baudos smūgių Albanijos rinktinės žaidėjas Albanas Meha pasiuntė kamuolį į lietuvių vartus.

30 min. Aikštėje pliaupia stiprus lietus, trukdantis komandoms žaisti, kai kur ant žolės matosi gana didelės ir vandeningos balos. Baudos aikštelės abiejose aikštės pusėse atrodo tarsi purvo vonios.

EuroFootball.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Aktualu

Seimo ūkininkui K.Starkevičiui kaltinimai be leidimo dirbus svetimą žemę virto susitaikymu

Mokesčių reforma Verslas

Valdžios kompromisas: daug kam atlyginimai mažės dėl sotesnės senatvės – nauja skaičiuoklė

Aktualu

Išgertuvių transliacijos iš Kybartų atomazga – bausmė kaliniams ir griežta ministro reakcija

Sportas

Brazilai širsta – šveicarų įvartis neturėjo būti įskaitytas

Laisvi ir lygūs rinkimai: kaip Konstitucinis Teismas apgynė šį principą

Aktualu

STT vadas: norime, kad žiniasklaida dirbtų kartu su mumis

„LKL Finalas“: lemiamos „Lietuvos ryto“ klaidos ir planas sugadinti „Žalgirio“ šventę

Aktualu

Ministras K.Navickas atsakymuose Seimui sako nusišalinęs nuo buvusios darbovietės reikalų

Aktualu

Regina Statkuvienė: Neopagonybės įteisinimas. Vėlės virs pamėklėmis?

Nijolė Pareigytė Klaipėdą keičia į Kauną: „Nesvarbu, kur gyventi, svarbu, su kuo“

Gyvenimas

Pirmadienį 15min studijoje – klimatologo įžvalgos, ko tikėtis iš neįprastų šios vasaros orų

Gyvenimas

Vasaros rankinių gidas: 7 madingiausi modeliai

Sportas

Pietų Korėjos rinktinės triukas – apsikeitė numeriais, nes niekas jų neskiria

Ryčio Žvagulio žmona tapsianti Laura Navikaitė mergvakarį atšventė draugių būryje

Gazas

Kaip kelyje išvengti pražūtingų susidūrimų su gyvūnais

Gyvenimas

Maudymosi kostiumėlių tendencijos (1): kokius bikinius rinktis šią vasarą?

24sek

Finalas baigtas? „Lietuvos rytas“ bandys padaryti tai, ko dar nepadarė niekas kitas

Vaizdai iš oro: sausros išdegintos Vilniaus ir Trakų apylinkės

Aktualu

Išdavė staigūs manevrai: prie vairo pareigūnai sulaikė neblaivią klaipėdietę

Aktualu

Melnragėje gelbėtojai pareigūnams perdavė girtutėlį latvį

Verslas

Likimo ironija: Aplinkos ministerija po pertvarkos pati gavo beveik 3000 eurų sąskaitą už šiukšles

Aktualu

Abiturientai džiaugėsi istorijos egzaminu: pagaliau bent vienas, kuris nebuvo sunkus

Verslas

Dėl panaikintų premijų sukilę „Achemos“ darbuotojai pikete piktinosi išmokėtais dividendais

Aktualu

Aktualu

24sek

MVP lenktynės: kuris „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ žaidėjas buvo geriausias?

„Vieni vartai“: vokiečių bei brazilų sensacijos ir aistras sprogdinanti mergina

Sportas

Aktualu

Pirmos gėjų vestuvės karališkojoje šeimoje: karalienės pusbrolį altoriaus link lydės buvusi žmona

Aktualu

Aktualu

Nyderlanduose mikroautobusui įsirėžus į minią žuvo žmogus, keli sužeisti

Maistas

2018 m. „30 geriausių restoranų“: 23 vieta: nuo 1987 m. gastronominę kartelę keliantys „Stikliai“