Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 07, 10:26

Lietuvos futbolo rinktinė – penktajame Europos čempionato atrankos burtų krepšelyje

Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė sekmadienį sužinos savo varžovus atrankoje į 2024-ųjų Europos futbolo čempionatą, praneša Lietuvos futbolo federacija (LFF).
Lietuvos futbolo rinktinė
Lietuvos futbolo rinktinė / LFF nuotr.

Burtų traukimo ceremonija vyks sekmadienį, spalio 9 dieną, Frankfurte (Vokietija). Ceremonijos startas – 13 valandą Lietuvos laiku.

Iš 55 šalių, kurios yra UEFA narės, burtuose dalyvaus 53. Automatinį kelialapį ir vietą čempionate jau turi turnyro šeimininkė Vokietija, o čempionate tikrai nedalyvaus po sukelto karo Ukrainoje suspenduota Rusija.

Komandos bus paskirstytos į dešimt grupių – septyniose iš jų bus po penkias, likusiose trijose – po šešias komandas.

Iš kiekvienos grupės tiesiai į čempionatą pateks po dvi pirmas vietas užėmusias komandas, taip pat šeimininkė Vokietija, o likusios trys paaiškės po atkrintamųjų, kuriose komandos galės dalyvauti UEFA tautų lygos keliu.

Į atkritamąsias pateks po keturias geriausias A, B ir C divizionų komandas, kurios į čempionatą nepateks atrankos keliu. Jos susidurs savo diviziono akrintamosiose, iš kur į čempionatą iškops po vieną komandą. Jei į čempionatą kažkuri iš keturių geriausių diviziono komandų pateks tiesiogiai, vieta atkrintamosiose atiteks žemiau bendrame diviziono reitinge esančiai komandai.

Prieš burtus sudėliotuose krepšeliuose (kurie buvo išdėstyti pagal komandų pasirodymus neseniai pasibaigusiame UEFA tautų lygos sezone) Lietuvos rinktinė pateko į penktąjį krepšelį.

Tai reiškia, jog burtai lietuvių tikrai nesuves su Slovakijos, Šiaurės Airijos, Kipro, Baltarusijos, Gibraltaro, Estijos, Latvijos, Moldovos ir Maltos komandomis, kurios yra tame pačiame penktame krepšelyje.

Visi burtų krepšeliai

1 krepšelis: Nyderlandai, Kroatija, Ispanija, Italija, Danija, Portugalija, Belgija, Vengrija, Šveicarija, Lenkija.

2 krepšelis: Prancūzija, Austrija, Čekija, Anglija, Velsas, Izraelis, Bosnija ir Hercegovina, Suomija, Serbija, Škotija.

3 krepšelis: Ukraina, Islandija, Norvegija, Slovėnija, Airija, Albanija, Juodkalnija, Rumunija, Švedija, Armėnija.

4 krepšelis: Sakartvelas, Graikija, Turkija, Kazachstanas, Liuksemburgas, Azerbaidžanas, Kosovas, Bulgarija, Farerų Salos, Šiaurės Makedonija.

5 krepšelis: Slovakija, Šiaurės Airija, Kipras, Baltarusija, Lietuva, Gibraltaras, Estija, Latvija, Moldova, Malta.

6 krepšelis: Andora, San Marinas, Lichtenšteinas.

Atrankos mačai yra numatyti kitų metų kovo, birželio, rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais.

Primename, kad pastarajame Europos čempionate triumfavo Italijos rinktinė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką