Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 27d. 19:48

Lietuvos futbolo rinktinės aistruoliai sukūrė chartiją ir paskelbė elgesio tribūnose taisykles

Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rungtynių akimirka

Į organizuotą grupę pradėjusius burtis Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės aistruolius nuo šiol vienys bendra chartija, o prisijungti prie jos ketina ir tautiečiai užsienyje.

Iki šiol Lietuvos rinktinę palaikantys futbolo aistruoliai neturėjo juos vienijančios organizacijos, tačiau tokia pradėta kurti entuziastų iniciatyva. 

Pirmadienį Vilniuje susirinkę sostinės futbolo aistruolių atstovai pasirašė chartiją, kurioje nustatė bendras elgesio taisykles, aistruolių teises ir pareigas. 

Chartijoje nustatyta kaip, pavyzdžiui, derėtų elgtis aistruolių tribūnoje – skanduotėmis palaikyti komandą nuo pradžios į pabaigos, nenaudoti kitų šalių futbolo atributikos ir kita. Taip pat nustatyti įvairūs siekiai: puoselėti savo gimtąją  kalbą, tautines bei valstybines tradicijas, tinkamai atstovauti Lietuvos vardą visame pasaulyje, kurti ir ugdyti futbolo  kultūrą.

„Dauguma šios chartijos punktų jau gyvavo tarp futbolo aistruolių kaip nerašytos taisyklės, tačiau dabar jos apibendrintos ir įtvirtintos viename dokumente“, – aiškino vienas iš sirgalių idėjinių lyderių, ilgametis Vilniaus „Žalgirio“ aistruolis Ingvaras Butautas.

Buriasi į bendraminčių grupę

Pasak Lietuvos rinktinės aistruolių klubo iniciatoriaus Stepono Naciaus, chartija – pirmasis žingsnis į futbolo aistruolių organizuotą palaikymą.

„Dauguma futbolo klubų turi savo ištikimiausių gerbėjų grupes. Siekiame, kad tokia atsirastų ir per Lietuvos rinktinės rungtynes.  Tai bendraminčių susibūrimas, tačiau jis yra atviras visiems, gerbiantiems chartijos taisykles. Todėl tikimės, kad mūsų gretos gausės ir kviečiame prisijungti“, – teigė S.Nacius.

Pasak jo, ištikimiausi gerbėjai jau dabar turi galimybę gauti nuolaidas įsigijant abonementus į rinktinės rungtynes, kartu organizuoja keliones į išvykas, tiesiogiai bendrauti tiek su rinktinės nariais, tiek su Lietuvos futbolo federacija.

Sutelks lietuvius įvairiose šalyse

Aistruolių klubas taip pat pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga (PLJS).  „Norime sutelkti lietuvius visame pasaulyje, sukurti rinktinės fanų ambasadas. Mūsų vizijoje  – tautiečiai, kartu palaikantys Lietuvos futbolininkus užsienio šalyse“, – teigė S.Nacius.

Pasak PLJS valdybos pirmininko Kęstučio Pikūno, futbolo gerbėjų iniciatyva sveikintina, o bendradarbiavimas turėtų būti abipusiai naudingas.

„Turime gana aktyvią bendruomenę įvairiose šalyse ir tikimės kartu organizuoti įvairius renginius – ne tik susijusius su Lietuvos futbolo rinktine. Sportas yra vienas iš dalykų, kuris vienija žmones, o keliaujantys lietuviai turės galimybę susitikti su tautiečiais užsienyje“, – kalbėjo K.Pikūnas.

Futbolo aistruoliai bendras akcijas planuoja rugsėjo 7-ąją, prieš Lietuvos ir Slovakijos rinktinių rungtynes Vilniuje, LFF stadione. 

LFF nuotr./Chartijos pasiraaymas
LFF nuotr./Chartijos pasirašymas


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką