Lietuvos futbolo rinktinės gėda tęsiasi: nykštukė Malta pažemino 2:0

Kontrolinėse rungtynėse Malta 2:0 nugalėjo Lietuvą. 96-ąją vietą FIFA reitinge užimanti Lietuvos futbolo rinktinė pralaimėjo nykštukei Maltai, kuri rikiuojasi tik 145-a. Vos 400 tūkst. gyventojų turinti sala, kuri subūrė ne pačią pajėgiausią sudėtį, sugebėjo pratęsti jau 554 minutes besitęsiantį Lietuvos rinktinės įvarčių badą ir jau šešių nelaimėtų rungtynių seriją.
Futbolas: Vengrija - Lietuva
Futbolas: Vengrija - Lietuva / Vaidoto Januškos/LFF nuotr.

Penktadienį Lietuvos rinktinė Vengrijoje patyrė skaudų pralaimėjimą 0:4. Lietuvos rinktinės futbolininkai, atvykę į Maltą, sutartinai tikino, kad pergalė yra ypač reikalinga atsigauti psichologiškai, tačiau, atrodo, kad Europos čempionato atrankos rungtynės su Šveicarija bus dar rimtesnis išbandymas.

Pirmajame kėlinyje lietuviai laimėjo kamuolio kontrolę ir žaidė pirmuoju numeriu. Maltos futbolininkai intensyviai gynėsi ir į puolimą aktyviau įsitraukė tik kėlinio pabaigoje. Teisėjas neparodė nei vienos geltonos kortelės, nors varžovai gana grubiai stabdė S.Mikoliūną. Visgi realių šansų pasižymėti neturėjo nei viena komanda.

Lietuvos rinktinės futbolininkai, atvykę į Maltą, sutartinai tikino, kad pergalė yra ypač reikalinga atsigauti psichologiškai

Antrajame kėlinyje šeimininkai patikėjo savo jėgomis ir ėmė veržtis į priekį. Tai davė vaisių. 63-ąją minutę Maltos futbolininkai kėlė kampinį. Lietuviai apsigynė, tačiau kamuolys atsimušė tiesiai Paului Fenechui, kuris stipriu smūgiu nuginklavo rinktinėję debiutavusį 19-metį vartininką Edviną Gertmoną.

80 minutę Alfredas Effiongas tolimu smūgiu mušė dar vieną įvartį ir palaidojo lietuvių viltis šiose rungtynėse.

Vengrijoje lietuvių gretose debiutavo du futbolininkai – gynėjai Linas Klimavičius ir saugas Vykintas Slivka. Pirmadienį aikštėje pasirodė dar du debiutantai – Klaipėdos „Atlanto“ nariai gynėjas Rolandas Baravykas ir vartininkas Edvinas Gertmonas. Taip pat prie komandos prisijungė Saulius Mikoliūnas, tačiau pergalei lietuvių tai neįkvėpė.

Antrasis kėlinys: Malta – Lietuva 2:0

80 min. ĮVARTIS. Alfredas Effiongas dar kartą įrodė, kad Maltos rinktinė turi ką parodyti lietuviams. Futbolininkas tolimu smūgiu pagavo nepasirengusį E.Gertmoną.

63 min. ĮVARTIS. Į Lietuvos vartus, deja. Maltos futbolininkai kėlė kampinį. Lietuviai apsigynė, tačiau kamuolys atsimušė tiesiai Paului Fenechui, kuris stipriu smūgiu nuginklavo Edviną Gertmoną. Lietuvių įvarčių badas toliau tęsiasi.

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinės treneris atliko du keitimus. Mantą Kuklį pakeitė Gratas Sirgėdas, Liną Klimavičių – Tadas Kijanskas.

Pirmasis kėlinys: Malta – Lietuva 0:0

Pirmajame kėlinyje lietuviai laimėjo kamuolio kontrolę ir žaidė pirmuoju numeriu. Maltos futbolininkai intensyviai gynėsi ir į puolimą aktyviau įsitraukė tik kėlinio pabaigoje. Teisėjas neparodė nei vienos geltonos kortelės, nors varžovai gana grubiai stabdė S.Mikoliūną. Realių šansų pasižymėti neturėjo nei viena komanda.